هوشمند سازی اتاق سرور با قفل دیجیتال

همانطور که می دانید هوشمند سازی برخی از مکان ها از جمله اتاق سرور، خانه، ادارات، باشگاه ها و… مزایای متنوعی را به همراه دارد. در این مطلب از سایت کارن با هوشمند سازی اتاق سرور با قفل دیجیتال به طور کامل آشنا خواهید داشت.

با استفاده از قفل های دیجیتال و یا هوشمند بدون شک امنیت و آرامش خاصی برای شما فراهم می شود. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا با هوشمند سازی اتاق سرور به طور کامل آشنا باشید.

سیستم امنیتی اتاق سرور با قفل دیجیتال

اتاق سرور جزو مهم ترین بخش های سازمان محسوب می شود چرا که در این بخش اطلاعات مهم و اساسی سازمان نگهداری می شود. تنها افراد مشخصی اجازه عبور و مرور به اتاق سرور را دارند.

چرا که این بخش تحت کنترل و مدیریت می باشد. از این رو هوشمند سازی اتاق سرور با قفل دیجیتال از موارد بسیار مهم و ضروری محسوب می شود. استفاده از قفل های دیجیتال و یا هوشمند تنها برای ورود سارقین به داخل این بخش نیست بلکه در واقع می تواند یک پروسه هوشمند  سازی دقیقی را فراهم سازد.

به طور کلی می توان گفت اتاق های سرور از جمله مکان هایی هستند که از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند. معمولا این سرورها به صورت شبانه روزی سرویس دهی انجام می دهند. از این رو استفاده از سیستم کنترل و امنیت برای اتاق سرور امری ضروری می باشد.

با استفاده از سیستم های هوشمند سازی به راحتی می توانید تمامی تجهیزات و دستگاه های موجود در اتاق سرور را با استفاده از تلفن همراه و یا پنل مخصوص کنترل و تمامی آلارم های هشدار را دریافت کنید.

اتاق سرور با قفل دیجیتال

سیستم امنیتی اتاق سرور

خدمات قفل دیجیتال برای اتاق سرور

هوشمند سازی اتاق سرور با قفل دیجیتال باعث می شود شما عزیزان بتوانید به راحتی ورود و خروج افراد مجاز به اتاق سرور را کنترل و بررسی نمایید. با استفاده از سیستم های هوشمند سازی در این بخش همچنین می توانید دمای محیط را تنظیم کنید.

در اتاق های هوشمند سیستم هشدار قطع برق نیز وجود دارد که شما می توانید وضعیت را بررسی نمایید. از بهترین مزایای استفاده از قفل دیجیتال برای اتاق سرور می توان به سنسور هشدار حریق، دود، رطوبت و… اشاره کرد.

که تمامی این موارد برای قفل های دیجیتال در نظر گرفته شده است. از دیگر قابلیت های قفل دیجیتال و یا هوشمند می توان به قابلیت اتصال به سیستم تهویه اشاره کرد.

در واقع قفل های دیجیتال می توانند سیستم تهویه محیط را به خوبی بررسی کنند. قفل های دیجیتال قابلیت کنترل از راه دور نیز برای افراد فراهم کرده اند. مدل های قفل دیجیتال برای اتاق سرور متنوع می باشد از این رو برای انتخاب قفل هوشمند مناسب باید توجه کافی داشته باشید.

مزایای هوشمند سازی با استفاده از قفل دیجیتال

یکی از مهم ترین تجهیزات برای هوشمند سازی اتاق سرور بدون شک استفاده از قفل دیجیتال و یا هوشمند می باشد. هوشمند سازی اتاق سرور با قفل دیجیتال مزایای متنوعی را به همراه دارد. در ادامه با مزایای هوشمند سازی با استفاده از قفل دیجیتال آشنا خواهید شد:

 • اجرا سامانه نظارتی و کنترلی بر روی محیط
 • حفظ ایمنی داخلی با استفاده از قفل دیجیتال
 • کنترل اتاق سرور از راه دور
 • تعیین محدوده زمانی
 • استفاده از بانک اطلاعاتی
 • روشن و خاموش کردن سیستم اضطراری
 • سیستم آلارم هشدار
 • استفاده از بهترین نرم افزارها
مزایای هوشمند سازی

هوشمند سازی با قفل دیجیتال

اهمیت استفاده از قفل هوشمند در اتاق سرور

هوشمند سازی اتاق سرور با قفل دیجیتال باعث می شود امنیت مناسبی برای فضای کاری شما ایجاد شود. برخی از افراد بر این باور هستند که قفل دیجیتال امنیت مناسبی را به همراه ندارد.

با استفاده از قفل هوشمند می توانید از مرکز دیتا به خوبی مراقبت کنید. در واقع می توان گفت هوشمند سازی برای محیط هایی که از نظر امنیتی از حساسیت ویژه ای برخوردار هستند بسیار مناسب می باشد.

با استفاده از قفل دیجیتال در اتاق های سرور می توانید ورود و خروج افراد مجاز به خوبی کنترل کنید. قفل های دیجیتال همچنین قابلیت اتصال به سیستم های هوشمند سازی و اتوماسیون های اداری به همراه دارند.

از این رو امنیت به طور مداوم برقرار می باشد. این نکته مهم را در نظر داشته باشید ارسال درخواست از قفل دیجیتال به پنل سیستم هوشمند سازی به شکل خودکار باعث می شود فضای داخلی به درستی سنجیده شود.

اهمیت استفاده قفل هوشمند

هوشمند سازی اتاق سرور

امکانات هوشمند سازی اتاق سرور

با اهمیت هوشمند سازی اتاق سرور با قفل دیجیتال به طور کامل آشنا شدید. برای حفظ امنیت بیشتر بهتر است از سیستم های نظارتی و امنیتی مناسب برای اتاق سرور استفاده کنید. در ادامه با امکانات و تجهیزات هوشمند سازی اتاق سرور آشنا خواهید شد:

 • سیستم کنترل دما و رطوبت
 • بررسی قطعی برق ورودی
 • استفاده از بهترین قفل دیجیتال
 • سیستم تهویه مناسب
 • مجهز به آلارم هشدار
 • کنترل ورود و خروج افراد
 • برقراری امنیت بیشتر
سخن پایانی

در این مطلب همانطور که گفته شد با هوشمند سازی اتاق سرور با قفل دیجیتال به طور کامل آشنا شدید. اتاق سرور جزو مهم ترین بخش های سازمان محسوب می شود چرا که در این بخش اطلاعات مهم و اساسی سازمان نگهداری می شود.

تنها افراد مشخصی اجازه عبور و مرور به اتاق سرور را دارند. از این رو هوشمند سازی اتاق سرور با قفل هوشمند از موارد بسیار مهم و ضروری محسوب می شود.

سوالات متداول هوشمند سازی اتاق سرور با قفل دیجیتال

 1. اهمیت استفاده از قفل هوشمند در اتاق سرور به چه صورت است؟
  با استفاده از قفل هوشمند می توانید از مرکز دیتا به خوبی مراقبت کنید. در واقع می توان گفت هوشمند سازی برای محیط هایی که از نظر امنیتی از حساسیت ویژه ای برخوردار هستند بسیار مناسب می باشد. با استفاده از قفل دیجیتال در اتاق های سرور می توانید ورود و خروج افراد مجاز به خوبی کنترل کنید. قفل های دیجیتال همچنین قابلیت اتصال به سیستم های هوشمند سازی و اتوماسیون های اداری به همراه دارند.
 2. مزایای هوشمند سازی با استفاده از قفل دیجیتال به چه صورت است؟
  اجرا سامانه نظارتی و کنترلی بر روی محیط، حفظ ایمنی داخلی با استفاده از قفل دیجیتال، کنترل اتاق سرور از راه دور، تعیین محدوده زمانی، روشن و خاموش کردن سیستم اضطراری، سیستم آلارم هشدار و…
 3. خدمات قفل دیجیتال برای اتاق سرور به چه شکل می باشد؟
  در اتاق های هوشمند سیستم هشدار قطع برق نیز وجود دارد که شما می توانید وضعیت را بررسی نمایید. از بهترین مزایای استفاده از قفل دیجیتال برای اتاق سرور می توان به سنسور هشدار حریق، دود، رطوبت و… اشاره کرد. که تمامی این موارد برای قفل ها یدیجیتال در نظر گرفته شده است. از دیگر قابلیت های قفل دیجیتال و یا هوشمند می توان به قابلیت اتصال به سیستم تهویه اشاره کرد.
امتیازدهی