قفل یوکا – قفل دیجیتال یوکا

قفل یوکا در واقع همان قفل دیجیتال شرکت هایوان پلاس (+Hione) است که توسط یک شرکت ایرانی OEM شده است. سایت اصلی شرکت های‌وان www.hi1plus.com است.

لازم به ذکر است OEM بدین معنی است که شرکت +Hione بر روی محصولات تولیدی خود برند شرکت ایرانی که یوکا نام دارد را چاپ کرده است.

هر شرکتی می‌تواند با خرید تعدادی از این قفل‌ها برند یا لوگوی خود را بر روی این محصولات چاپ کند. با انجام این کار شرکت +Hione کارتن‌های اورجینال خود را به یوکا نمی‌دهد و از کارتن‌های بدون چاپ استفاده می‌کند.

بدین ترتیب شرکت ایرانی یوکا مجبور است برای محصولات خود کارتن تهیه کند و بر روی آن چاپ بزند. لازم به ذکر است این شرکت ایرانی از چند برند دیگر از جمله H-Gang کره و Archi چین (قفل‌های کلاسیک) جهت OEM استفاده کرده است ولی محصولات اصلی این شرکت از +Hione تامین می‌گردد.

قفل دیجیتال یوکا

OEM و ODM چیست؟

همان‌طور که گفته شد OEM به این معنی است که شرکت مادر که سازنده و تولید کننده اصلی است برای شرکت‌های کوچک دیگر تولید می‌کند، برند و لوگوی آن‌ها را بر روی محصولات خود چاپ می‌کند.

اگر محصول تولید شده دقیقا مانند محصول اولیه شرکت مادر باشد به آن OEM و اگر به سفارش شرکت‌های کوچک تغییراتی در آن داده شود به آن ODM می‌گویند.

در ایران چندین برند وجود دارند که قفل دیجیتال های‌وان تمامی آن‌ها را تولید می‌کند، از جمله این شرکت‌ها برندهای KOCOM، قفل یوکا و HYUNDAI TELECOM می‌باشند.

 

قفل یوکا

 

قفل دیجیتال +Hione

حالا که در مورد قفل یوکا اطلاعاتی بدست آمد و مشخص شد که در اصل، قفل دیجیتال این مدل همان +Hione است به بررسی قفل‌های دیجیتال های‌وان و مدل‌ها و کیفیت آن می‌پردازیم.

قفل دیجیتال های‌وان از ارزان‌ترین قفل‌هایی است که در کره تولید می‌شود. علت پایین بودن قیمت آن نسبت به دیگر برندهای کره‌ای کیفیت و متریال آن است. قفل یوکا نام مدل‌های محصولات های‌وان را تغییر داده است.

مدل قفل یوکا

مدل قفل دیجیتال +Hione

قیمت حدودی دلاری

Glass Pro

HG-1390W

[real_fake_price_shortcode label=”90t”]

Leo Max

H-7070

[real_fake_price_shortcode label=”300t”]

Leo

H-7000

[real_fake_price_shortcode label=”180t”]

Leo Classic

H-5290

[real_fake_price_shortcode label=”150t”]

Mars

H-2500

[real_fake_price_shortcode label=”110t”]

Leo Pro

H-7090

[real_fake_price_shortcode label=”220t”]
Lyra

H-5100

[real_fake_price_shortcode label=”110t”]

 

قفل یوکا مدل کارتی

در ایران به علت قیمت پایینش مدل H-5100 محبوب است. این قفل در دو رنگ طلایی و نقره‌ای عرضه می‌شود. قیمت مناسب و ظاهر خوب این قفل باعث شده طرفدارانی داشته باشد. لازم به ذکر است شرکت کارن می‌تواند این مدل را با نازل‌ترین قیمت و گارانتی شرکت کارن تهیه و عرضه نماید.

قفل یوکا h-5100

قفل یوکا مدل پول و پوش

محبوب‌ترین قفل یوکا مدل H-7090 می‌باشد که به Leo Pro نیز آن را می‌شناسند.

این قفل دارای رمز، کارت و اثر انگشت می‌باشد و همچنین دارای مغزی دو زبانه است. 7090 اولین قفل پول پوش تولید شده بعد از سامسونگ است که دقیقا سعی در کپی مدل DP930 سامسونگ داشته و در مدل جدیدش که H-7890 است (این مدل هنوز توسط قفل دیجیتال یوکا ارائه نشده است) به این امر نزدیک‌تر شده است.

این مدل‌ها قفل‌های خوبی هستند و توسط شرکت کارن نیز قابل ارائه می‌باشد.

این مدل محبوب‌ترین مدل قفل یوکا است. چند مدل دیگر قفل یوکا که پول و پوش نیز هستند توسط این شرکت ایرانی ارائه شده‌اند ولی قیمت‌های نامناسب و ظاهر عجیب این قفل‌ها، خرید و انتخابشان را سلیقه‌ای کرده است و در نتیجه فروش آن‌ها بسیار پایین‌تر است چراکه بسیار اندک هستند مشتریانی که این مدل‌ها را بپسندند.

قفل یوکا

قفل یوکا دارای رمز، اثر انگشت و کارت

مدل‌های 7090 و مدل جدید آن که 7890 است دارای رمز، کارت و اثر انگشت هستند و همچنین پول و پوش می‌باشند. برخی مردم به مدل‌های پول و پوش علاقه‌ای ندارند و مدل‌های دستگیره‌دار را ترجیح می‌دهند. مدل H-5290 دقیقا تمامی آپشن‌های قفل یوکا مدل 7890 را دارد با این تفاوت که دستگیره آن معمولی است و پول و پوش نیست.

قفل یوکا

قفل یوکا با ویژگی تشخیص چهره 

همان مدل 7070 های‌وان می‌باشد اولین و تنها مدل قفل دیجیتال تشخیص چهره تولید شده داخل کره است. قبل از این تمامی مدل‌های قفل تشخیص چهره ساخت چین بودند. 7070 علاوه بر شناسایی چهره با کارت نیز باز می‌شود و قیمت آن حدود [real_fake_price_shortcode label=”300t”] دلار آمریکا است که به نسبت دیگر مدل‌ها قیمت بالایی دارد.

علاوه بر این میزان خطای این مدل قفل یوکا نیز بسیار بالاست. همان‌طور که می‌دانید در تلفن‌های همراه که بالاترین تکنولوژی‌ها را دارند بسیار این مورد مشکل‌زا بوده و خطای بالایی داشته‌اند چه برسد به قفل دیجیتال که تکنولوژی بسیار پایین‌‌تری دارد. به هر حال کارن به هیچ‌وجه این مدل را پیشنهاد نمی‌کند.

قفل یوکا h-7070

کیفیت قفل یوکا

قفل‌های دیجیتال هایوان قبلا گفته شد در کره جنوبی تولید می‌شود اما همان‌طور که می‌دانید در هر کشور سطح کیفیت‌های ساخت متفاوتی وجود دارد. در کره جنوبی نیز دو برند هستند که به شدت از نظر کیفیت با بقیه برندها فاصله دارند، این دو برند عبارت‌اند از +Hione و Milre که البته هر دو بسیار ارزان‌تر از بقیه برندها می‌باشند.

هر دو کره‌ای هستند اما به‌نظر می‌رسد شرکای چینی این دو کمپانی اثرگذاری خود را در کیفیت این محصولات داشته باشند. این ضعف کیفیت نسبت به بقیه برندها به راحتی می‌توان تشخیص داد، حتی افرادی که کارشناس نیستند می‌توانند تنها با به دست گرفتن این قفل‌های دیجیتال و نگاه کردن به ساخت آن متوجه میزان کیفیت ساخت و کیفیت متریال این قفل‌ها شوند.

نکته امنیتی بسیار مهم در خرید قفل دیجیتال

اگر قفل دیجیتالی که انتخاب کرده‌اید دارای قفل کودک (Safe Button) نباشد بدون شک امنیت خود و خانواده‌تان را به خطر بزرگی خواهید انداخت چرا که در قفل‌های دیجیتال اگر قفل کودک وجود نداشته باشد تقریبا هیچ امنیتی وجود ندارد و سارقان به راحتی و کمتر از 20 ثانیه، بدون هیچ سر و صدایی و تنها با استفاده از یک تلق ساده می‌توانند قفل را باز کنند و وارد منزل شما شوند بدون این‌که آژیر دستگاه به صدا در بیاید و کسی متوجه ورود آن‌ها شود.

کانال یوتوب قفل کارن

سخن پایانی

شرکت کارن آمادگی خود را جهت تامین تمامی مدل‌های قفل‌های دیجیتال قفل یوکا با ساخت شرکت +Hione و با نازل‌ترین قیمت و گارانتی واقعی تعویض و خدمات 24 ساعته واقعی به تمامی کاربران محترم اعلام می‌کند.

اما پیشنهاد خرید این برند را به مشتریان محترم نمی‌دهد چرا که با وجود این‌که کاربر هزینه کمتری متقبل می‌شود اما ارزش خرید این قفل نسبت به قیمت آن کم است.

لازم به ذکر است هیچ‌کدام از این مدل‌ها دارای قفل کودک (دکمه امنیتی) نیستند و متاسفانه سارقان به راحتی و با حداقل سر و صدای ممکن می‌توانند این قفل‌ها را باز کنند. این ضعف‌های امنیتی بزرگ و کیفیت ساخت این محصولات هرگز توسط شرکت کارن تایید نمی‌شود ولی با این وجود در صورت اصرار مشتریان محترم قادر به تامین و ارائه این قفل‌های ارزان هستیم.

در صورت علاقه‌مندی می‌توانید پیج اینستاگرام کارن را دنبال کنید و از اخبار روز قفل دیجیتال آگاه شوید.

برای مشاوره رایگان همین حالا فرم زیر را پر نمایید.

امتیازدهی