قفل دیجیتال بیومتریک اثر انگشتی

قفل دیجیتال بیومتریک اثر انگشتی در استفاده امروزه عبارتند از به رسمیت شناختن عنبیه و تشخیص چهره، تشخیص صدا، سیستم تشخیص اثر انگشت. به رسمیت شناختن عنبیه و تشخیص چهره، بسیار دقیق اما بسیار پر هزینه است و از طرفی اسکن چشم انسان یک مسئله حساس و دشوار است.

سیستم تشخیص صدا روشی معمولی اما بسیار گران قیمت است. FRR بالا ناشی از بیماری، خشونت صدا، و یا دیگر مشکلات گلو باعث اختلال در تشخیص صدا می‌گردد که از نقص‌های این سیستم می‌باشد. سیستم تشخیص اثر انگشت، ورود به محیط به وسیله اسکن اثر انگشت است که به طور کلی روشی عملی، دقیق و مقرون به‌صرفه برای اجرا شدن می‌باشد. به همین دلیل در بسیاری از شرکت‌ها و اماکن مسکونی برای کنترل دسترسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این رابطه در مقاله دستگاه اکسس کنترل چیست؟ بیشتر بخوانید.

ویژگی‌های قفل اثر انگشتی

در این سیستم برای شناسایی اثر انگشت باید جریان خون در دست گردش داشته باشد در غیر این صورت قفل دیجیتال، اثر انگشت را شناسایی نمی‌کند. مطالعات اخیر در بیومتریک نشان داده است که روش بیومتریک اثر انگشتی در مقایسه با روش‌های دیگر بیومتریک، دارای اسکنر دقیق‌تر و مقرون به صرفه‌تر است. امکان نفوذ به سیستم بیومتریک اثر انگشتی تنها یک در یک میلیاردم است که این به معنای آن است که ورود افراد ناشناس به خانه یا محل کار غیرممکن است.

قفل دیجیتال مجهز به سیستم بیومتریک

مزایای استفاده از قفل دیجیتال بیومتریک اثر انگشتی نسبت به سایر قفل‌ها

قفل دیجیتال بیومتریک از نوع قفل اثر انگشتی مزایای فوق العاده‌ای نسبت به سایر مدل‌های قفل دیجیتال دارد از جمله امنیت، راحتی و سرعت.

  • عدم نیاز به حمل کارت یا کلید.
  • از بین رفتن نگرانی بابت فراموش نمودن رمز عبوری.
  • امنیت بسیار بالای قفل دیجیتال بیومتریک در شناسایی هویت شخص و غیرقابل هک بودن آن.
  • راحتی و دسترسی سریع و بدون وقفه به درب ورودی ساختمان.

قفل بیومتریک اثر انگشتی، امن‌‌ترین و راحت‌ترین روش دسترسی را برای کاربران فراهم می‌آورد. به‌ویژه افرادی مانند کودکان و سالمندان که به خاطر سپردن رمز یا حمل کارت و کلید، امری دشوار  برای آن‌ها به حساب می‌آید.

برای مشاوره رایگان همین حالا فرم زیر را پر نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)