در ساختار هر ریموت کنترل قفل الکترونیکی یک آی سی موجود است که از آن برای ارسال یک رمز خاص به قفل الکترونیکی استفاده می‌شود که به موجب آن، سیستم می‌تواند مسلح یا غیر مسلح شود. در هر مارک و برندی از این ریموت‌ها یک آی سی خاص وجود دارد که بی‌نهایت کد و رمز دارد بنابراین تکراری بودن آن‌ها معمولاً امکان ناپذیر است.

در اولین نسل ریموت‌ها نوعی ویژگی کد خوانی وجود داشت که به واسطه آن اگر دو تا ریموت در نزدیکی هم قرار می‌گرفتند امکان کپی کردن و خواندن کد ریموت دیگر وجود داشت و از ایمنی بسیار کمی برخوردار بودند. این شد که کارخانه‌های تولید کننده شروع به طراحی و تولید نوعی از ریموت کنترل‌ها کردند که رمز آن‌ها به آسانی خوانده و کپی نشود و این‌گونه ریموت کنترل‌های آنتی کد و آنتی اسکن به بازار آمد.

امنیت بسیار بالای ریموت کنترل

در حال حاضر امنیت ریموت کنترل قفل الکترونیکی در رده امنیتی بسیار بالایی قرار دارد و به آسانی قابل کپی شدن نیستند. البته کسانی که از این ریموت‌ها استفاده می‌کنند باید در نظر داشته باشند که از امانت دادن ریموت خود به دیگران خودداری کنند. سوالی که در اینجا پیش می‌آید این است که اگر با وجود تمام دقتی که در ایمنی ریموت کنترل قفل الکترونیکی داریم، آن‌را گم کنیم آیا سارقی که آن‌را می‌یابد می‌تواند از آن بهره برداری کند یا نه؟

پاسخ مثبت است، اگر سارق آدرس شما را داشته باشد خیلی راحت می‌تواند از آن استفاده کند و قفل الکترونیکی شما را به راحتی باز خواهد نمود.

مزایای استفاده از ریموت کنترل قفل الکترونیکی

همان‌گونه که از اسم این محصول پیداست از ریموت کنترل جهت کنترل از راه دور و بی‌سیم قفل و درب ورودی ساختمان استفاده می‌شود. این وسیله برای افرادی که توانایی حرکت ندارند مانند سالمندان و افراد معلول بسیار مناسب است.

ریموت کنترل قفل الکترونیکی