آدرس: تهران، پاسداران، دشتستان دوم، پلاک ۱۴، واحد ۴
88202561 | تلفن شبانه روزی: 09124770848

دلایل استفاده از قفل کارتی

دلایل استفاده از قفل کارتی

قفل کارتی

قفل کارتی برای اولین بار در دهه 80 میلادی به عنوان سیستم کلید هوشمند برای خودروها ارائه گردید. اما امروزه از این نوع قفل ها برای هتل ها و اماکن تجاری و مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد. در این نوع قفل ها با شناسایی کارت RFID به آن، می توان درب را باز نمود. برای هر کاربر می توان کارت منحصر به فرد را به قفل معرفی نمود. بنابراین به راحتی می توان ورود و خروج را کنترل و از وارد شدن افراد غیر مجاز به محل های خاص امنیتی مانند پارکینک، آزمایشگاه، اتاق سرور و … جلوگیری به عمل آورد. قفل کارتی یکی از ساده ترین و ارزان ترین روش های کنترل ورود و خروج می باشد.

ویژگی های قفل کارتی

دلایل و ویژگی های زیادی وجود دارد که کابران را مجاب به انتخاب قفل کارتی می نماید. یکی از این ویژگی ها، امنیت بسیار بالای این نوع قفل ها می باشد. این نوع قفل با داشتن سیستم های امنیتی مانند ورودی دوبل رمز و کارت، اعلام حریق، ضدسرقت و … بالاترین سطح امنیت را در اختیار کاربران قرار داده و خیال شما را بابت امنیت محل کار و زندگی راحت می نماید.

از دیگر ویژگی های قفل کارتی استفاده از کارت RFID به جای دسته کلیدهای حجیم می باشد که تمامی مشکلات استفاده از کلیدها را برای همیشه از بین می برد. از کارت های رایج مورد استفاده در این نوع قفل ها می توان به تگ ها، smart card، کارت های بزرگ RFID جهت استاده به عنوان کارت های پرسنلی و حتی کارت مترو اشاره نمود. این کارت ها به راحتی قابل حمل در کیف پول و یا مدارک می باشد. نوع smart card آن به راحتی بر روی وسایل قابل حمل مانند کیف پول، تلفن همراه و … چسبیده و نگرانی بابت گم نمودن و یا جاگذاشتن آن را از بین می برد.

دلایل استفاده از قفل کارتی

یکی دیگر از ویژگی های قفل کارتی حذف بسیار آسان کارت های دزدیده شده و یا مفقود شده و جایگزینی آن با کارت جدید می باشد که نیاز به فرد متخصص برای انجام این کار نیست. در حالی که در قفل های معمولی در صورت گم شدن کلیدها علاوه بر پایین آمدن سطح امنیت، ایجاد کلید جدید نیاز به فرد متخصص و هزینه بسیار بالایی دارد.

استفاده ار قفل کارتی در هتل ها و اماکن اداری

قفل کارتی به دلیل داشتن ویژگی هایی نظیر کنترل از راه دور توسط ریموت کنترل، مکانیزم قفل اتوماتیک و نیز وجود کارت های RFID به جای دسته کلیدها، انتخابی بسیار مناسب برای اماکن شلوغ و پر رفت و آمد مانند هتل ها و اماکن اداری و تجاری می باشد.

دلایل استفاده از قفل کارتی

هوشمندسازی

اکثر مدل های مختلف قفل کارتی امکان اضافه شدن به سیستم های هوشمندسازی و اتصال به سایر وسایل هوشمند را دارند. برخی از این نوع قفل ها توسط سیم کشی و اتصالات و برخی نیز با سیستم های بی سیم مانند بلوتوث، شبکه های اینترنتی و پروتکل های هوشمندسازی مانند ZigBee و ZWave وارد سیستم های هوشمندسازی می شوند. به این ترتیب علاوه بر کنترل ورود و خروج می توان از راه دور قفل را باز و بسته نمود.

دلایل استفاده از قفل کارتی

از مدل های پرفروش قفل کارتی می توان به EVERNET LH2100 ، SAMSUNG SHP-DP820 ، YALE YDM3168 و GATEMAN V300 اشاره نمود.

گذاشتن نظر