آموزش تغییر رمز دستگیره دیجیتال درب آپارتمان

 

به منظور آموزش تغییر رمز دستگیره دیجیتال درب آپارتمان ابتدا می بایست در مورد کارکرد قفل دیجیتال بیشتر بدانیم. در حقیقت رمز یکی از دسترسی های جایگزین کلید مکانیکی است که دستگیره دیجیتال پیشنهاد می کند. در دستگیره های معمولی تنها راه دسترسی کاربر کلید است که با چالش هایی در مورد آن روبرو است. چالش هایی مثل گم کردن، حمل و قابل کپی بودن از جمله آن هاست.

بنابراین دستگیره دیجیتال در جهت رفاه حال کاربران دسترسی های رمز، اثر انگشت و کارت را پیشنهاد می کند. در این مقاله علاوه بر آموزش تغییر رمز دستگیره دیجیتال در چند برند شناخته شده قفل به بیان قابلیت های منحصربفرد قفل دیجیتال نیز می پردازیم.

دستگیره پول و پوش

آموزش کلی تغییر رمز دستگیره دیجیتال 

برای آموزش تغییر رمز دستگیره دیجیتال درب آپارتمان سعی کرده ایم مراحل را به صورت ساده و گام به گام برای شما عزیزان توضیح دهیم. توجه داشته باشید تغییر رمز دیجیتال باید با دقت و همچنین بر اساس نوع قفل صورت بگیرد. اما از یک قانون کلی برای تغییر رمز استفاده می شود. در ادامه با مراحل کلی تغیر رمز دستگییره دیجیتال آشنا خواهید شد:

  • برای تغییر رمز قفل دیجیتال در ابتدا باید دکمه power دستگاه را فشار دهید.
  • تا زمان شنیدن صدای الارم باید دکمه پاور را نگه دارید.
  • پس از شنیدن آلارم وارد منوی change our pass شوید.
  • در قدم بعدی باید نام کاربری خود را به درستی وارد کنید.
  • سپس سریال قفل دیجیتال خود را وارد کرده و برای تغییر رمز باید رمز قبلی را وارد کنید.
  • در مرحله بعدی رمز جدید را وارد کرده و مجددا دکمه power را فشار دهید برای تثبت رمز جدید مجددا این فرایند را انجام دهید.
  • در صورت تکمیل این مراحل با پیام all pass change رو به رو می شوید. که به معنی تغییر رمز دستگیره می باشد و چراغ سبز قفل دیجیتال به رنگ سبز در می آید.

نحوه تغییر رمز قفل دیجیتال یال

در مورد دستگیره دیجیتال یال تمامی قفل ها دارای یک مستر کد منحصر بفرد (uniq) هستند. این کد در ابتدای تعریف دسترسی ها به قفل می بایست تعیین شود و تنها در صورتی قابلیت تغییر دارد که قبلی را فراموش نکنید. با استفاده از مستر کد شما وارد حالت امنیتی برای تنظیمات خواهید شد. در غیر اینصورت تنظیمات در حالت عادی انجام می گیرند که برای معرفی دسترسی ها تفاوت هایی با هم دارند.

اگر دسترسی ها در دستگیره دیجیتال یال بواسطه مسترکد تعریف شوند هر کدام دارای یک کد خاص هستند که در صورت دلخواه برای حذف تنها کافیست کد کاربر مورد نظر را حذف کنید. در صورتی که در حالت عادی شما می بایست کلیه دسترسی ها را از نو تعریف کنید تا دسترسی های قبلی به طور خودکار حذف شوند. در زیر نحوه معرفی دسترسی ها به دستگیره و تغییر رمز مستر کد در قفل یال را شرح می دهیم.

دستگیره دیجیتال

تغییر مستر کد در قفل یال

به منظور تغییر رمز ادمین و یا مستر کد یونیک دستگیره دیجیتال یال نیاز است ابتدا مستر کد فعلی خود را وارد نمایید. سپس با فشار دادن دکمه I یا R عدد یک و بعد از آن نماد هشتگ را وارد کنید. مستر کد جدید انتخابی شما می بایست دارای 4 تا 10 کاراکتر عددی باشد. در نهایت هشتگ را می زنید و مستر کد جدید را وارد می کنید سپس هشتگ و در آخر دکمه I یا R را فشار می دهید.

تعریف دسترسی ها در قفل یال

برای تعریف انواع دسترسی ها در دستگیره دیجیتال نیاز است چه در حالت امنیتی و چه عادی ابتدا دکمه I یا R را فشار دهید. سپس هر یک از دسترسی ها را یکی پس از دیگری به طور جداگانه از طریق ستاره تعریف کنید. در نهایت دوباره دکمه I یا R را بزنید. 

آموزش تغییر رمز قفل سامسونگ

دستگیره دیجیتال سامسونگ برای حالت امنیتی و عادی در تعریف دسترسی ها تفاوتی ندارد. بطور کلی نیاز است با فشردن دکمه REG که مخفف REGISTER است دسترسی ها را اعم از کارت، رمز و اثر انگشت تعریف کنید. در این جا نیاز است کارت ها یکی پس از دیگری تعریف و با ستاره از یکدیگر مجزا شوند. در نهایت نیاز است دکمه REG را فشار دهید.

در صورت مفقود و یا فراموش کردن و یا تغییر یک رمز نیاز است در دستگیره دیجیتال سامسونگ کلیه دسترسی ها از نو تعریف شوند. توجه کنید وقتی نصاب برای نصب قفل دیجیتال سامسونگ به شما مراجعه می کند بعد از اتمام کار یکبار دکمه RESET را برای تعریف دوباره دسترسی ها بزنید. چرا که هر دسترسی از او اگر تعریف شده باشد غیرفعال شود.

قفل سامسونگ

قابلیت های دستگیره دیجیتال

در این جا به قابلیت های کنترلی و امنیتی دستگیره دیجیتال می پردازیم تا ضرورت جایگزینی آن با دستگیره های معمولی مشخص شود.

قفل اتوماتیک

قفل اتوماتیک یک ویژگی امنیتی در دستگیره دیجیتال است که خیال شما را از بابت قفل درب آسوده می کند. کارکرد این آپشن به گونه ای است که پس از بستن درب بعد از چند ثانیه بطور خودکار قفل می شود. در برخی از قفل ها مثل روک می توانید زمان این قابلیت را تنظیم کنید.

قفل کودک

قابلیت قفل کودک برای کسانی که از کودک و یا سالمندی مراقبت می کنند بسیار مفید است. با فعال کردن این آپشن از داخل دیگر این عزیزان امکان خروج از خانه را نخواهند داشت. 

باز کردن درب از راه دور

باز کردن درب از راه دور در دستگیره دیجیتال دو پیش شرط کلی دارد. یکی اتصال قفل به اینترنت و دیگری داشتن اپلیکیشن فعال روی انواع گوشی های هوشمند. در این صورت می توانید از هر جایی که به اینترنت دسترسی دارید درب را از راه دور باز کنید. در غیر اینصورت می توانید از طریق سیستم ارسال پیامک به قفل از این قابلیت استفاده کنید.

گزارشگیری در قفل دیجیتال

گزارشگیری در دستگیره دیجیتال یعنی ارائه آمار ترددها و امکان اعمال محدودیت زمانی روی دسترسی های کاربران عادی. به طور مثال کارفرمایی که دسترسی کارمندان خود را به ساعت کاری آنان محدود می کنند.

اتصال به ریموت و آیفون تصویری

قفل دیجیتال با اتصال به ریموت و آیفون تصویری امکان باز کردن درب از راه دور در محل نصب قفل را به کاربر می دهد. بطوریکه تا شعاع 20 متری محل نصب قفل می توانید درب را از راه دور باز کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر از قفل‌ دیجیتالی پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید.

برای مشاوره رایگان همین حالا فرم زیر را پر نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)