یکی از دغدغه‌های افراد این است که بدانند چه کسی زنگ در را می‌زند و یا وقتی که نیستیم چه کسانی پشت در مانده‌اند تا در صورت لزوم پیگیری کنیم. چشمی دیجیتال از دسته محصولات امنیتی و کنترلی است که می‌توانید به صورت مجزا از دستگیره درب، آن را تهیه نمایید و یا از دستگیره‌هایی استفاده کنید که چشمی الکترونیکی جزء یکی از آپشن‌های آن‌ها باشد.

در این مقاله به ارائه توضیحاتی در مورد ویژگی‌ها و قابلیت‌های چشمی هوشمند و یا چشمی الکترونیکی پرداخته شده و در کنار آن به معرفی انواع قفل‌ دیجیتالی که دارای آپشن چشمی دیجیتال هستند می‌پردازیم. برای این‌که با چشمی دیجیتال آشنا شوید و تفاوت آن را با چشمی‌های قدیمی‌تر یعنی اپتیکال بشناسید با ما همراه باشید.

تفاوت چشمی دیجیتال با چشمی اپتیکال

به طور کلی برای دیدن افرادی که زنگ در را به صدا در می‌آورند به چشمی نیاز دارید. در چشمی‌های معمولی روی درب که به چشمی‌های اپتیکال معروف‌اند نیاز است چشمی در جای مناسبی متصل شود که دید بهتری از افراد با قدهای متفاوت به شما دهد. در مقابل قفل دیجیتال با داشتن زاویه دید گسترده و صفحه نمایشگر LCD تصویر رنگی و بسیار واضح‌تری نسبت به چشمی اپتیکال می‌دهد. علاوه بر این با رفتن به پشت در و نگاه کردن توسط چشمی اپتیکال، شخصی که پشت در است از روی سایه شما این موضوع را متوجه می‌شود در صورتی که در مورد چشمی دیجیتال هرگز به این مشکل بر نخواهید خورد.

قابلیت‌های چشمی دیجیتال

از مهم‌ترین قابلیتی که چشمی هوشمند درب دارد این است که با زنگ زدن از شخصی که پشت درب است عکس و فیلم گرفته می‌شود و امکان رکورد آن بر روی چشمی وجود دارد. قابلیت بسیار مهم دیگری که در برخی از چشمی‌های دیجیتال وجود دارد امکان اتصال به اینترنت از طریق وای فای است که در این صورت به این چشمی‌ها، چشمی دیجیتال آنلاین می‌گویند. به گونه‌ای که در هر جای دنیا که باشید در محیط اینترنت می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن چشمی دیجیتال به راحتی متوجه شوید که چه کسانی به خانه یا محل کار شما آمده‌اند و پس از زنگ زدن رفته‌اند.

وجود سنسور مادون قرمز در این چشمی‌ها امکان دید در شب را برای شما فراهم می‌نماید. پس از زنگ زدن، فیلم و عکسی سیاه و سفید و در عین حال واضح علاوه بر صفحه LCD چشمی بر روی اپلیکیشن چشمی گوشی هوشمند هم نقش می‌بندد. امکان ثبت تاریخ و ساعت بر روی تصاویر و فیلم‌های رکورد شده در چشمی دیجیتال وجود دارد.

برای آشنایی با مدل‌های مختلف چشمی دیجیتال درب کلیک کنید.

مزیت وجود چشمی دیجیتال در قفل دیجیتال

در برخی از برندهای قفل دیجیتال، چشمی دیجیتال به صورت یک قابلیت بسیار کاربردی وجود دارد. در قفل‌های سری P برند روک چشمی دیجیتال آنلاین وجود دارد. از قابلیت‌های بسیار سودمند این چشمی این است که با لمس آیکون زنگ، روی قفل فیلم‌برداری از شخص پشت درب شروع می‌شود که تا 13 ثانیه به صورت پیش فرض، این تصویر بر روی صفحه LCD قفل می‌ماند. با فشردن دکمه داخلی از همان تصویر، عکس گرفته می‌شود. عکس گرفته شده، بر روی میکرو رمی که در جایگاهی تعبیه شده در قفل وجود دارد ذخیره می‌شود.

لازم به ذکر است قفل‌های سری p برند روک، برای ثبت عکس و فیلم‌ها نیازمند میکرو رم با ظرفیت دلخواه می‌باشد. در کنار این‌ها با لمس آیکون زنگ روی گوشی هوشمند کاربر ادمین، نوتیفیکیشن نمایش داده می‌شود که در صورت اتصال به اینترنت و باز کردن اپلیکیشن قفل می‌تواند درب را برای کسی که پشت در است به راحتی باز کند. زمان‌بندی گرفتن فیلم هم توسط کاربر ادمین قابل تنظیم است. صفحه LCD قفل‌های سری P برند روک 5 اینچی هستند و قابلیت زاویه دید گسترده و دید در شب را هم دارند.

سایر آپشن‌های قفل دیجیتال روک سری p

قفل‌های دیجیتال سری P برند روک در کنار داشتن چشمی دیجیتال آنلاین، با اتصال به اینترنت امکان گزارش‌گیری دقیق برای کاربر ادمین را به وجود می‌آورند. به طوری که علاوه بر ثبت آمار دقیق رفت و آمدها امکان اعمال محدودیت زمانی بر روی دسترسی‌های این قفل دیجیتال وجود دارد. اعمال محدودیت‌ها به صورت روزانه و هفتگی می‌باشند که می‌توان مدل‌های سری P برند روک را قفل‌های آپشن داری دانست که علاوه بر داشتن چشمی دیجیتال آنلاین شما را از خرید یک access control هم بی نیاز می‌کنند.

همچنین طراحی دستگیره هوشمند این قفل‌ها تمام اتوماتیک هستند و کلیه دسترسی‌ها را دارند که قفل‌هایی فول آپشن محسوب می‌شوند. اتصال آسان به خانه هوشمند و آیفون و داشتن ریموت هم از مزایای مدل‌های سری p برند روک هستند. در نهایت به آیتم قیمت در این قفل بسیار اقتصادی و به صرفه اشاره می‌کنیم که در کنار آپشن‌هایی که به کاربر می‌دهد قابل مقایسه با دیگر قفل‌های دیجیتال نیست.

برای آشنایی بیشتر با قفل‌های دیجیتال، شرکت کارن را در اینستاگرام دنبال فرمایید.