نصب قفل الکترونیکی درب

ویژگی‌های متعدد قفل الکترونیکی درب باعث می‌شود تا راحتی، آسایش و امنیت شما نسبت به قفل‌های مکانیکی، بسیار افزایش یافته و از طریق روش‌های دسترسی امن مانند اثر انگشت و یا تلفن همراه بتوان درب ورودی ساختمان را کنترل و مدیریت کرد. اما در صورتی که این نوع قفل‌ها به درستی نصب نشده و اصول اولیه نصب رعایت نشود، باعث ایجاد دردسرها و خسارت‌‎های جبران ناپذیری می‌گردد.

به همین دلیل هنگام نصب این محصولات امنیتی باید به نکات زیر توجه کرد. البته پیشنهاد می‌شود برای اطمینان کامل از کارکرد صحیح قفل، تمامی مراحل نصب توسط متخصصان شرکت‌های مجاز فروش قفل‌های الکترونیکی صورت گیرد.

استفاده از باتری‌های مناسب برای قفل دیجیتال

انرژی قفل الکترونیکی درب توسط باتری‌ها تامین می‌شود. این باتری‌ها تامین انرژی بسیاری از تجهیزات این نوع قفل‌ها مانند: تراشه‌ها، چراغ‌های LED و مهم‌تر از همه برد و مغزی قفل را برعهده دارند. هنگامی که قفل جهت ورود و خروج فعال می‌شود، مقدار بسیار زیادی انرژی صرف به‌کار انداختن بردهای اصلی و حرکت زبانه‌ها در مغزی قفل می‌گردد.

بنابراین کیفیت باتری‌ها در کارکرد صحیح این نوع قفل‌ها بسیار مهم می‌باشد. چه بسا باتری بی‌کیفیت باعث کاهش عمر قفل شود. از بهترین برندهای باتری در بازار جهانی می‌توان به Energizer و Bexel اشاره نمود. در صورت استفاده از باتری‌های استاندارد، قفل‌ها بدون وقفه برای شما به مدت یکسال با میانگین 10 بار باز و بسته شدن درب در روز، کار می‌کند.

نکات مهم در هنگام نصب قفل الکترونیکی

تنظیم و رگلاژ درب نسبت به چارچوب پیش از نصب قفل الکترونیکی درب

در صورتی که رگلاژ درب از حالت طبیعی خارج شده باشد، نصب قفل الکترونیکی درب نه تنها کارایی قفل را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد بلکه باعث دردسرهای فراوانی برای کاربران می‌گردد. در صورت تنظیم نبودن درب، ویژگی‌هایی مانند کنترل از راه دور قفل و نیز قفل اتوماتیک در این نوع قفل‌ها از کار افتاده و مشکلات امنیتی بسیاری را به وجود می‌آورد.

پس بهتر است پیش از نصب این مدل قفل‌ها، از دوستان و یا متخصصان این امر درخواست کنید تا درب را نسبت به چارچوب تنظیم نموده و از باز و بسته شدن صحیح درب اطمینان حاصل نمایند.

اسنفاده از برندهای استاندارد قفل الکترونیکی درب

با پیشرفت تکنولوژی، شرکت‌های بی‌شماری اقدام به تولید قفل الکترونیکی درب نموده‌اند. اما باید در نظر داشت در این میان تنها چند شرکت و یا برند می‌باشند که می‌توانند انتظارات امنیتی و کیفیت مورد نظر شما را برآورده نمایند. استفاده از قفل‌های الکترونیکی غیر استاندارد باعث کاهش امنیت و راحتی کاربران می‌گردد.

نکات مهم در هنگام نصب قفل الکترونیکی

استفاده هم‌زمان از قفل مکانیکی و قفل الکترونیکی درب

برخی از مدل‌های قفل الکترونیکی درب مانند قفل بدون دستگیره را می‌توان همراه با قفل های مکانیکی نصب نمود. به این ترتیب نیازی نیست که قفل مکانیکی خود را از درب خارج نمایید. این کار باعث افرایش امنیت درب ورودی می‌گردد. البته بسیاری از متخصصان بر این باورند که وجود کلید مکانیکی در قفل‌های قدیمی باعث کاهش امنیت شده و دردسرهای بسیاری را به‌وجود می‌آورد. بنابراین بهتر است پیش از نصب این نوع قفل‌ها با متخصصان و افراد آگاه در این مورد مشورت نمایید.

نکات مهم در هنگام نصب قفل الکترونیکی

اجازه از صاحب‌خانه جهت نصب قفل الکترونیکی درب

بسیاری از صاحب خانه‌ها این حق را برای خود قائلند که یک کپی از کلید درب ورودی را برای دسترسی به ساختمان در اختیار داشته باشند. در این صورت پس از نصب قفل الکترونیکی درب باید برای صاحب خانه نیز سطح دسترسی تعریف نمود. این کار باعث کاهش امنیت این نوع قفل‌ها شده و بسیاری از ویژگی‌های امنیتی آن‌ها را به نوعی از کار می‌اندازد.

بنابراین بهتر است پیش از نصب این نوع قفل‌ها موضوع را برای صاحب خانه در میان گذاشته و پس از کسب مجوزهای لازم در زمینه تغییر قفل این کار صورت گیرد. البته باید در نظر داشت که به‌هیچ عنوان سطح دسترسی برای اشخاص دیگر به غیر از آشنایان و اعضای خانواده تعریف نکنید. درب ورودی ساختمان آخرین معبر برای جلوگیری از افراد ناشناس به داخل می‌باشد.

برای اطلاع از تخفیفات ویژه می‌توانید پیج اینستاگرام کارن را دنبال نمایید.

برای مشاوره رایگان همین حالا فرم زیر را پر نمایید.

امتیازدهی