آدرس: تهران، پاسداران، دشتستان دوم، پلاک ۱۴، واحد ۴
88202561 | تلفن شبانه روزی: 09124770848

نکات مهم در هنگام نصب قفل الکترونیکی درب

نکات مهم در هنگام نصب قفل الکترونیکی

نصب قفل الکترونیکی درب

ویژگی های متعدد قفل الکترونیکی درب باعث می شود تا راحتی، آسایش و امنیت شما نسبت به قفل های مکانیکی، بسیار افزایش یافته و از طریق روش های دسترسی امن مانند اثر انگشت و یا تلفن همراه بتوان درب ورودی ساختمان را کنترل و مدیریت نمود. اما در صورتی که این نوع قفل ها به درستی نصب نشده و اصول اولیه نصب رعایت نشود، باعث ایجاد دردسرها و خسارت های جبران ناپذیری می گردد.

به همین دلیل در هنگام نصب این محصولات امنیتی باید به نکات زیر توجه نمود. البته پیشنهاد می گردد برای اطمینان کامل از کارکرد صحیح قفل، تمامی مراحل نصب توسط متخصصان شرکت های مجاز فروش قفل های الکترونیکی صورت گیرد.

استفاده از باتری های مناسب

انرژی قفل الکترونیکی درب توسط باتری ها تامین می شود. این باتری ها تامین انرژی بسیاری از تجهیزات این نوع قفل ها مانند تراشه ها، چراغ های LED و مهم تر از همه برد و مغزی قفل را برعهده دارند. هنگامی که قفل جهت ورود و خروج فعال می شود مقدار بسیار زیادی انرژی صرف به کار انداختن بردهای اصلی و حرکت زبانه ها در مغزی قفل می گردد.

بنابراین کیفیت باتری ها در کارکرد صحیح این نوع قفل ها بسیار مهم می باشد. چه بسا باتری بی کیفیت باعث کاهش عمر قفل می شود. از بهترین برندهای باتری در بازار جهانی می توان به Energizer و Bexel اشاره نمود. در صورت استفاده از باتری های استاندارد، قفل ها بدون وقفه برای شما به مدت یکسال با میانگین 10 بار باز و بسته نمودن درب در روز، کار می کند.

نکات مهم در هنگام نصب قفل الکترونیکی

تنظیم و رگلاژ درب نسبت به چارچوب پیش از نصب قفل الکترونیکی درب

در صورتی که رگلاژ درب از حالت طبیعی خارج شده باشد، نصب قفل الکترونیکی درب نه تنها کارایی قفل را تحت تاثیر خود قرار می دهد بلکه باعث دردسرهای فراوانی برای کاربران می گردد. در صورت تنظیم نبودن درب، ویژگی هایی مانند کنترل از راه دور قفل و نیز قفل اتوماتیک در این نوع قفل ها از کار افتاده و مشکلات امنیتی بسیاری را به وجود می آورد.

پس بهتر است پیش از نصب این نوع قفل ها ، از دوستان و یا متخصصان این امر بخواهید تا درب را نسبت به چارچوب تنظیم نموده و از باز و بسته شدن صحیح درب اطمینان حاصل نمایند.

اسنفاده از برندهای استاندارد قفل الکترونیکی درب

با پیشرفت تکنولوژی، شرکت های بی شماری اقدام به تولید قفل الکترونیکی درب نموده اند. اما باید در نظر داشت در این میان تنها چند شرکت و یا برند می باشند که می توانند انتظارات امنیتی و کیفیت مورد نظر شما را برآورده نمایند. استفاده از قفل های الکترونیکی غیر استاندارد باعث کاهش امنیت و راحتی کاربرانی می گردد.

از جمله برندهای معتبر که در بازارهای جهانی از استقبال خوبی برخوردار است می توان به یال، سامسونگ، آگوست، گیت من، Kwikset و Schlage اشاره نمود.

نکات مهم در هنگام نصب قفل الکترونیکی

استفاده هم زمان از قفل مکانیکی و قفل الکترونیکی درب

برخی از مدل های قفل الکترونیکی درب مانند قفل بدون دستگیره را می توان همراه با قفل های مکانیکی نصب نمود. به این ترتیب نیازی نیست که قفل مکانیکی خود را از درب خارج نمایید. این کار باعث افرایش امنیت درب ورودی می گردد. البته بسیاری از متخصصان بر این باورند که وجود کلید مکانیکی در قفل های قدیمی باعث کاهش امنیت شده و دردسرهای بسیاری را به وجود می آورد. بنابراین بهتر است پیش از نصب این نوع قفل ها با متخصصان و افراد آگاه در این مورد مشورت نمایید.

نکات مهم در هنگام نصب قفل الکترونیکی

اجازه از صاحبخانه جهت نصب قفل الکترونیکی درب

بسیاری از صاحب خانه ها این حق را برای خود قائلند که یک کپی از کلید درب ورودی را برای دسترسی به ساختمان در اختیار داشته یاشند. در این صورت پس از نصب قفل الکترونیکی درب باید برای صاحبخانه نیز سطح دسترسی تعریف نمود. این کار باعث کاهش امنیت این نوع قفل ها شده و بسیاری از ویژگی های امنیتی آن ها را به نوعی از کار می اندازد.

بنابراین بهتر است پیش از نصب این نوع قفل ها موضوع را برای صاحبخانه در میان گذاشته و پس از کسب مجوزهای لازم در زمینه تغییر قفل این کار صورت گیرد. البته باید در نظر داشت که به هیچ عنوان سطح دسترسی برای اشخاص دیگر به غیر از آشنایان و اعضای خانواده تعریف نکنید. درب ورودی ساختمان اخرین معبر برای جلوگیری از افراد ناشناس به داخل می باشد.

برای اطلاع از نحوه صحیح نصب قفل الکترونیکی درب با ما تماس بگیرید

گذاشتن نظر