مقایسه قفل کاداس و روک

در اینجا به مقایسه قفل کاداس با قفل دیجیتال روک می پردازیم. قفل کاداس یکی از برندهای ساخت چین قفل دیجیتال است که کیفیت متوسط و قیمت بالایی دارد. در قیاس این قفل با قفل های روک متوجه عرضه آن با قیمت بالا در بازار ایران می شوید.

قفل های روک با قابلیت سوار شدن بر روی انواع مغزی و ارائه قابلیت های بسیار کاربردی با قیمتی اقتصادی به فروش می رسد. علاوه بر این ها قفل های روک در ارائه برخی از قابلیت های خود به گونه ای متفاوت عمل است.

به طور مثال در مورد قابلیت ریموت در قفل های روک جزء خود قفل می باشد. به این معنی که شما نیازی به اختصاص هزینه مجزا برای داشتن این امکان نخواهید داشت. یکی از عوامل ارائه قفل های روک با قیمت پایین تر نسبت به قفل کاداس نحوه ارائه قابلیت هاست. با ما همراه باشید تا سایر ویژگی های این دو قفل را با یکدیگر مقایسه کنیم.

مدل های قفل کاداس

قفل های کاداس انواع مختلف دستگیره های دیجیتالی را در مدل های خود دارد. در اینجا مدل های هر کدام از این دستگیره ها را ارائه می کنیم.

مدل‌های دستگیره اهرمی این قفل ها شامل M9 ،L7 ،S500 ،V6 ،6002 ،5155 ،6005 ،6001 و S8 می‌باشند. در این میان مدل‌های 6005 و 6001 آن دارای طراحی کلاسیک هستند و به نسبت یک قفل چینی و به طور کلی یک قفل دیجیتال فوق العاده گران قیمت می‌باشند. توجیه قیمت بالای قفل کاداس در مدل های کلاسیک آن، استفاده از متریال گران قیمت و بسیار با کیفیت است.

اما نکته قابل تأمل در مورد یک کالای مصرفی و ضروری مانند قفل دیجیتال این است که متریال گران قیمت و باکیفیت تا چه مبلغی توجیه پذیر است. آیا قیمت حدودی [real_fake_price_shortcode label=”2307t”] دلار برای یک قفل ساخت چین منطقی است. قفل‌های پول و پوش برند کاداس شامل مدل‌های K7 و K9 می‌باشند. از مدل‌های بدون دستگیره می‌توان به قفل R7 کاداس اشاره نمود.

قفل-کاداس

 

مدل های قفل روک

قفل های روک در دو سری H و P به بازار عرضه شده اند. مدل های تمام اتوماتیک روک از سری P این برند هستند که قابلیت های بسیار زیاد و کاربردی دارند. این مدل ها شامل P210، P221، P231، P241 و P251 می باشند.

قفل های سری H روک دارای دستگیره اهرمی هستند و مدل های آن شامل H100، H220 و H230 هستند. کلیه قفل های روک ضد سرقت می باشند و روی مغزی های محکمی سوار می شوند. مدل H100 در قفل روک مخصوص درب های UPVC است و روی درب هایی با بادخور کم نیز نصب می شود. قفل روک همانند قفل کاداس قفل دیجیتال مخصوص درب شیشه سکوریت نیز دارد.

بررسی نقاط قوت و ضعف در مقایسه قفل کاداس و روک

نداشتن قفل کودک

در مبحث مقایسه قفل کاداس با قفل دیجیتال روک لازم است نقاط ضعف آن را نیز بررسی کنیم. یکی از آپشن های امنیتی بسیار مهم در دستگیره های اهرمی دیجیتالی قفل کودک است. با فعال کردن این قابلیت از داخل امکان خروج کودک از منزل به صفر می رسد. قفل کاداس این قابلیت امنیتی را ندارد و نبود قفل کودک یک شکاف بزرگ امنیتی در قفل کاداس می باشد.

دستگیره های اهرمی روک که در حال حاضر مناسب ترین و ارزان ترین قیمت قفل دیجیتال را در بازار دارند دارای قفل کودک هستند. به همین لحاظ گفته می شود قفل های دستگیره اهرمی روک کلیه استانداردهای امنیتی یک قفل دیجیتال را پاس می کند. همواره توجه داشته باشید با یک بار فعال کردن قفل کودک به صورتی است که با هر بار باز و بستن درب فعال می ماند. یعنی نیازی به هیچگونه تنظیمات دستی برای فعال نمودن مجدد وجود نخواهد داشت.

rook

 

قابلیت تشخیص چهره

قفل کاداس در یکی از مدل های لامبورگینی خود قفل تشخیص چهره دارد. قفل های تشخیص چهره دارای دسترسی بیومتریک تحت این عنوان می باشند که نقاط ضعفی دارند. به طور کلی هر چه تعداد چهره های معرفی شده به این نوع قفل ها بیشتر باشد کاربر برای باز کردن قفل بیشتر معطل می شود.

چرا که عمل تطبیق چهره اسکن شده با پایگاه داده قفل کاداس بیشتر به طول می انجامد. مشکل بعدی در تغییر نور است حتی در قفل کاداس که با نور نامرئی IR کار می کند این مشکل وجود دارد. به گونه ای که هر نوع تغییری در نور قفل مانع از عملکرد صحیح تشخیص هویت افراد می شود. 

مسئله بعدی در قفل تشخیص چهره کاداس میزان نزدیکی و فاصله کاربر برای تشخیص چهره است. کاربر می بایست تا نزدیکی قفل برود و در غیر اینصورت در عملکرد تشخیص چهره مشکل بوجود می آید. در صورت استفاده از عوامل مزاحم مثل کلاه و یا عینک عملکرد قفل کاداس در مدل تشخیص چهره با مشکل روبرو می شود.

به طور مشابه در صورت تغییر میمیک صورت مثل حالت اخم و یا خنده نیز عملکرد تشخیص دقیق نخواهد بود. در حال حاضر در دسترسی های بیومتریک قفل دیجیتال اثر انگشت بهترین و امن ترین دسترسی غیر قابل کپی را دارد.

قیمت قفل کاداس

در مقایسه قفل کاداس و قفل دیجیتال روک به نتایج جالبی دست خواهیم یافت. در یکی از مدل های قفل کاداس و با قفل روک متوجه قیمت بالای آن به نسبت قابلیت هایی که دار می شوید. قفل P231 روک را در نظر بگیرید که دارای چشمی دیجیتال آنلاین، گزارشگیری، امکان باز کردن درب از راه دور است. قیمت حدودی این قفل ضد سرقت که روی مغزی با زبانه ضد دیلم هوک سوار می شود تقریباً [real_fake_price_shortcode label=”200t”] دلار می باشد.

در مقابل مدل لامبورگینی در قفل کاداس علی رغم اینکه آپشن کنترلی گزارشگیری را ندارد و به خانه هوشمند متصل نمی شود تقریباً [real_fake_price_shortcode label=”903t”] دلار است. در کنار این ها خوب است بدانید قفل P231 روک بدون نیاز به هیچ هزینه ای به خانه هوشمند متصل می شود و با کنترلر آن باز می شود.

قفل دیجیتال کاداس 

انتخاب فروشنده معتبر

در اینجا می خواهیم ویژگی های یک فروشنده معتبر برای خرید قفل کاداس و روک و یا هر برند دیگر قفل دیجیتال را ارائه دهیم. ابتدا به واردات قانونی قفل از مبادی قانونی به همراه برگه سبز گمرکی اشاره می کنیم.

سپس ارائه خدمات پس از فروش قابل قبول و پشتیبانی فنی 24 ساعته. قبل از خرید حتماً با تماس در ساعات مختلف شبانه روز از این خدمت اطمینان حاصل کنید. داشتن وبسایت معتبر اینترنتی به همراه اینماد و محل مشخص حضوری فروش از دیگر ویژگی های یک فروشنده معتبر است.

برای مشاوره رایگان همین حالا فرم زیر را پر نمایید.

امتیازدهی