مقایسه‌ قفل دیجیتال یال YDM4109 با YDM3168

مقایسه کردن یکی از معتبرترین و قوی‌ترین راهبرد برای انتخاب گزینه مناسب به حساب می‌آید و احتمالاً با مشاهده محصولات متعدد برند یال، به فکر مقایسه افتاده‌اید و یا این پرسش برای بسیاری از شما مشتریان عزیز به وجود آمده است که با وجود ویژگی‌ها و ظاهر زیبای قفل دیجیتال یال مدل YDM4109 و YDM3168 چه تفاوت و شباهتی میان این دو محصول وجود دارد؟ در این مقاله برای آشنایی بیشتر شما عزیزان و کمک به انتخاب گزینه مناسب، به بیان ویژگی‌‎، تفاوت‌ و شباهت‌های میان این دو محصول پرفروش و پرطرفدار شرکت یال خواهیم پرداخت.

قفل الکترونیکی یال

شرکت یال به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های ارائه کننده قفل دیجیتال در جهان به‌حساب می‌آید که در اکثر کشورهای جهان در زمینه ارائه و نصب قفل دیجیتال و سیستم‌های امنیتی فعالیت دارد. در واقع این شرکت بخشی از مجموعه ASSA ABLOY می‌باشد. در حال حاضر یکی از برترین و پرفروش‌ترین برند‌های قفل‌های دیجیتال در دنیا محسوب می‌شود. تقریباً تمام مدل‌های این قفل هوشمند در کشورهایی مانند سوئد، ایتالیا، اسپانیا، کره جنوبی و چین تولید می‌شود. این قفل دیجیتال از نظر امنیت و کیفیت بی‌شک یکی از برترین برندها در میان رقبای خود است که در اروپا و آمریکا بسیار شناخته شده می‌باشد.

لازم به ذکر است شرکت کارن به‌عنوان نمایندگی رسمی یال در ایران افتخار همکاری با این برند معروف را دارد. اما در این مقاله هدف ما بررسی تک‌تک مدل‌های یال نیست، بلکه مقایسه دو قفل YDM4109 با YDM3168 می‌باشد. ابتدا به تعریفی از این دو قفل خواهیم پرداخت سپس آن‌ها را با هم مقایسه خواهیم نمود.

قفل هوشمند یال YDM4109

یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین قفل دیجیتال در دنیا خصوصاً در اروپا و آمریکا می‌باشد. امنیت این قفل بسیار بالاست و از کیفیت ساخت بالایی نیز برخوردار است، به‌گونه‌ای که چندین سال است با کمترین تغییرات ممکن پیش‌تاز بدون رقیب و پرفروش‌ترین قفل دیجیتال در دنیا می‌باشد.

قفل هوشمند یال 4109

 

قفل هوشمند یال YDM3168

این محصول یکی از مقاوم‌ترین قفل‌های الکترونیکی در دنیا است. در اروپا به این مدل لقب «نفوذناپذیر» را داده‌اند. این لقب از استحکام و امنیت بسیار بالای این قفل نشأت گرفته است. کمپانی معظم ASSA ABLOY این محصول را با نام Monoblock معرفی کرده که آپشن کارکرد آنلاین هم در ابتدای کار در این قفل گنجانده شده است.

مقایسه مدل YDM4109 با YDM3168

ما این دو قفل را از لحاظ خصوصیات اصلی قفل‌های دیجیتال با هم مقایسه خواهیم کرد:

مقایسه قفل دیجیتال یال 4109 با 3168

روش‌های دسترسی قفل هوشمند

 • کارت: قفل هوشمند YDM3168 دارای 4 عدد کارت KEY TAG می‌باشد که تا 40 عدد کارت را می‌توانید به قفل شناسایی نمایید. اما قفل الکترونیکی مدل YDM4109 فاقد این دسترسی است. همچنین توسط کلیدهای اضطراری می‌توان به هر یک از این قفل‌ها دسترسی یافت.
 • رمز: به قفل الکترونیکی یال YDM3168 می‌توان 30 رمز بین 6 تا 12 رقم را شناسایی نمود. اما قفل الکترونیکی یال YDM4109 می‌توان 20 رمز بین 6 تا 12 رقم را شناسایی نمود. ولی هر دو این قفل دارای سیستم تابع خیالی هستند.
 • اثر انگشت: قفل هوشمند یال مدل YDM4109 قابلیت شناسایی 20 عدد اثر انگشت را دارد. ولی در مدل YDM3168 این آپشن وجود ندارد.

ویژگی‌های فنی و امنیتی

تقریباً تمامی ویژگی‌های فنی و امنیتی قفل‌های 3168 و 4109 با هم مشابه می‌باشند. تنها در چند مورد با هم متفاوت هستند که به شرح ذیل است:

 • قفل مدل 3168، دارای مغزی سه زبانه فولادی فوق امنیتی می‌باشد. این در حالی است که قفل مدل 4109 تک‌زبانه است. اگرچه افزایش تعداد زبانه‌ها باعث افزایش امنیت می‌گردد، اما در نهایت افزایش مصرف انرژی باتری‌ها را به دنبال خواهد داشت.

مغزی فولادی قفل دیجیتال یال 3168

 • قفل دیجیتال یال YDM3168، یکی از مقاوم‌ترین قفل‌های دیجیتال به شمار می‌رود؛ اما مدل YDM4109 از امنیت و کیفیت ساخت بالایی نیز برخوردار است.
 • قفل الکترونیکی YDM4109 دارای 2 حالت امنیتی و معمولی است. در حالت امنیتی، تنها در صورت وارد نمودن رمز admin می‌توان تنظیمات قفل را تغییر داد در غیر این صورت تنظیمات دستگاه غیرفعال می‌باشد.

قفل یال 4109

 • مدل 3168، مجهز به شب‌بند یا حریم خصوصی است، اما مدل 4109 فاقد این ویژگی می‌باشد.

مشخصات ظاهری قفل های یال

 • مدل YDM4109 دارای رنگ‎های مشکی، نقره‌ای و طلایی می‌باشد که قیمت کارخانه‌ای آن‌ها تفاوتی ندارد. ولی به علت تفاوت در تقاضا ممکن است قیمت فروش آن‌ها متفاوت باشد.
 • مدل YDM3168 تنها در یک‌ رنگ عرضه می‌شود و ظاهری بسیار ساده و مستحکم دارد.

ویژگی های مشترک قفل دیجیتال یال

ویژگی‌های مشترک قفل یال

 • سنسور هشدار سرقت: در صورت وارد نمودن رمز یا کارت غیرمجاز، همچنین ضربه زدن به درب یا قفل، آلارم دستگاه به صدا در می‌آید و سیستم ورود نیز برای دقایقی به‌طور کامل قطع می‌گردد.
 • مجهز به قفل اتوماتیک: بعد از بسته شدن درب، قفل دیجیتال یال YDM4109 و YDM3168 به صورت خودکار قفل می‌شود و دیگر کسی از خارج بدون مجوز نمی‌تواند وارد شود، ولی از داخل با پایین کشیدن دستگیره یا توسط یک دکمه درب باز می‌شود. در صورت تمایل می‌توانید این سیستم را فعال و یا غیرفعال کنید.
 • منبع تغذیه: قفل دیجیتال یال YDM3168 و YDM4109 از طریق باتری‌های قلمی AA و بدون نیاز به سیم‌کشی برق می‌باشد. این نوع دستگیره اثر انگشتی و رمزی نیاز به 4 عدد باتری قلمی دارد. اگر در طول روز 10 مرتبه قفل باز و بسته شود باتری به مدت یک سال برای شما کار می‌کند. یک هفته قبل از تمام شدن باتری دستگیره رمزی به شما هشدار می‌دهد تا باتری را تعویض کنید.

باتری قفل دیجیتال یال

 • مجهز به سیستم ضد شوک: در صورت وارد کردن ولتاژ غیرمجاز به قفل YDM4109 و YDM3168 آلارم دستگاه به صدا در می‌آید و سیستم ورود برای چند دقیقه قطع می‌شود.
 • قابلیت اتصال به خانه هوشمند: قفل دیجیتال یال YDM3168 و YDM4109 قابلیت اتصال به کیت‌های Zigbee و Zwave دارند.
 • قفل کودک: یکی از مهم‌ترین آپشن امنیتی مشترک میان این دو مدل قفل هوشمند «قفل کودک» است. این دکمه دو کار بسیار مهم برای ما انجام می‌دهد. اول این‌که در قفل‌هایی که این دکمه را ندارند تنها با پایین کشیدن دستگیره درب باز می‌شود و کودکان با آویزان شدن از دستگیره درب را باز می‌کنند و از منزل خارج می‌شوند. اهمیت امنیتی بعدی این دکمه این است که از خارج و توسط یک تلق به راحتی قفل‌ها باز می‌شوند.

مقایسه قفل دیجیتال یال

جمع‌بندی

حال که به مقایسه قفل دیجیتال یال YDM4109 با YDM3168 پرداختیم و با ویژگی هریک آشنا شدید، راحت‌تر در انتخاب قفل خود می‌توانید تصمیم بگیرید. بدون شک یکی از بهترین راه‌های شناخته شدن قفل مورد نظر مقایسه آن‌ها با هم از لحاظ ویژگی، شباهت، تفاوت و … می‌باشد. یافته‌ها نشان می‌دهد که این دو قفل هوشمند؛ دارای ویژگی‌ها و مزایای منحصربه‌فرد خود هستند. اما این‌که کدام مورد را انتخاب و نصب کنید به عوامل زیادی از جمله دارایی‌، بودجه‌ی شما که برای این موضوع در نظر گرفته‌اید، بستگی دارد. البته برای مشاهده دیگر مدل‌های یال، سامسونگ و … می‌توانید بازدید بیشتری از محصولات شرکت کارن را داشته باشید.

برای مشاوره رایگان همین حالا فرم زیر را پر نمایید.

امتیازدهی