قفل هوشمند

در زیر می توانید برخی از بهترین انواع قفل هوشمند کارن را مشاهده بفرمایید؛ با کلیک بر روی هر محصول، می توانید کاتالوگ مربوط به آن را بررسی و سپس سفارش خود را ثبت کنید:

قفل دیجیتال YALE VULCAN-FR
قفل دیجیتال سامسونگ SHP-P50
قفل دیجیتال سامسونگ 6020
قفل دیجیتال ROOK P241
قفل دیجیتال YALE YDM4109
قفل دیجیتال ROOK H220
قفل دیجیتال سامسونگ dp609
قفل دیجیتال روک P251
دکمه مشاهده محصولات قفل

 

قفل هوشمند چیست؟

یکی از آشکارترین پیشرفت‌های تکنولوژی در عصر کنونی، ارائه قفل هوشمند است. این نوع قفل تجربه جدیدی در زمینه «امنیت، آرامش و حفاظت از جان و مال» در منزل، اداره و… را برای شما عزیزان به ارمغان آورده است. بنابراین این قفل مانند دیگر قفل‌ ها فراتر از یک وسیله خانگی به‌حساب می‌آید. این قفل ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی دارد که به هیچ‌وجه قفل معمولی نمی‌تواند برای شما مشتریان عزیز فراهم نماید.

قفل هوشمند ( smart door lock ) وسیله ای جهت حفاظت از درب ورودی ساختمان‌ها می‌باشد که توسط فناوری‌های WiFi و بلوتوث به کاربران این اجازه را می‌دهد که با ارسال سیگنال‌های امن و کلیدهای دیجیتالی از طریق برنامه نصب شده بر روی گوشی‌های هوشمند، کامپیوتر و هر وسیله دیگر با امکان اتصال به WiFi و بلوتوث، قفل درب ورودی ساختمان را از راه دور کنترل و آن‌را باز و بسته نمایند.

قفل دیجیتال علاوه بر افزایش میزان امنیت خانه‌ها و اماکن تجاری، آسایش و راحتی در رفت و آمد را نیز برای کاربران فراهم می‌آورد. به راحتی می‌توان از هر جای دنیا و هر زمان که نیاز بود درب را برای مراجعه کنندگان باز نمود.

همچنین توسط گوشی هوشمند می‌توان ورود و خروج افراد مختلف را کنترل و در صورت نیاز سطح دسترسی متفاوت و قابل برنامه‌ریزی برای افراد مختلف تعریف نمود. ثبت ورود و خروج نیز از دیگر ویژگی‌های قفل هوشمند می‌باشد که در صورت لزوم با مراجعه به تاریخ مورد نظر می‌توان از آن استفاده کرد.

قفل هوشمند سامسونگ

 

نحوه کارکرد قفل هوشمند

قفل هوشمند دارای ویژگی‌ها و قابلیت‌های منحصر به فردی می‌باشد که همین ویژگی‌ها آن را با قفل‌های قدیمی و مکانیکی متمایز می‌سازد. به‌عنوان مثال با استفاده از گوشی هوشمند و سایر روش‌های دسترسی از جمله رمز، کارت (قفل کارتی) و اثر انگشت (قفل اثر انگشتی)، دیگر نیازی به استفاده از کلید مکانیکی نمی‌باشد.

علاوه بر آن تمام مشکلات ناشی از حضور نداشتن شما در منزل مانند پشت درب ماندن اعضای خانواده و دوستان، احتمال باز بودن درب منزل و … با استفاده از ویژگی کنترل از راه دور این نوع قفل‌ها برای همیشه از بین می‌رود.

قفل دیجیتال سامسونگ

انواع قفل هوشمند درب

انواع این نوع قفل شامل موارد زیر می شود:

قفل هوشمند درب دستگیره دار

 اکثر قفل های قدیمی درب منزل به صورت دستگیره دار می باشند. همین موضوع باعث شده که شکل ظاهری یکسری از قفل های هوشمند دستگیره دار تولید شوند. از جمله برندهایی که قفل درب هوشمند دستگیره دار را عرضه می کنند شامل: سامسونگ، یال، اچ گنگ و روک می باشد. در زیر برخی از مدل های پرفروش قفل هوشمند درب را برای شما عزیزان آورده ایم:

برند یال

برند سامسونگ

 


برند روک

قفل هوشمند درب پول و پوش

با پیشرفت تکنولوژی برای افزایش راحتی و سرعت بیشتر در باز کردن درب قفل هوشمند، قفل های پول و پوش تولید شد. در قفل های هوشمند پول و پوش شما به جای 3 مرحله ای که در قفل های دستگیره دار وجود دارد (گرفتن دستگیره، پایین کشیدن دستگیره و هل دادن) تنها در 1 مرحله با هل دادن دستگیره پول و پوش می توانید وارد منزل شوید. علاوه بر این مدل های قفل هوشمند درب پول و پوش به لحاظ ظاهری هم جلوه بسیار بهتری نسبت به قفل های دستگیره دار دارند. از جمله برندهایی که قفل پول و پوش را تولید می کنند می توان به برند سامسونگ، یال، روک و گیت من اشاره کرد.

مدل های پر فروش قفل درب هوشمند پول و پوش:

برند یال: Vulcan-fr  برند سامسونگ:  dp728 – dp808 – dr719   

برند روک: p231 – p241 – p251  برند گیت من: a330 – wb360

ویدئو قفل هوشمند کارن

کانال یوتوب قفل کارن

ویژگی‌های قفل هوشمند

وقتی صحبت از قفل هوشمند می‌شود، قطعاً اولین چیزی که به ذهن ما می‌رسد، ویژگی‌های این قفل است که زمینه‌ساز امنیت و آرامش بسیار بالای آن‌ در جامعه شده است، لذا در ادامه مهم‌ترین ویژگی‌های این قفل‌ها مورد واکاوی قرار خواهیم داد:

اتصال قفل هوشمند به تلفن همراه

همان‌طور که قبلا اشاره شد یکی از ویژگی‌های جذاب این نوع قفل‌ها اتصال به گوشی هوشمند و کنترل آن‌ها از راه دور می‌باشد. به این ترتیب به راحتی می‌توان ورود و خروج افراد مختلف را ثبت و کنترل کرد و درب را باز و بسته نمود. البته این نوع اتصال هنوز به صورت کامل در ایران قابلیت پشتیبانی ندارد. اما شرکت کارن با اضافه کردن یک سری تجهیزات این امکان خصوصاً بر روی مدل قفل هوشمند یال 3168 در اختیار شما قرار خواهد داد.

باز نمودن درب بدون کلید مکانیکی

یکی از مهم‌ترین محاسن این قفل، استفاده از رمز، کارت، اثرانگشت، ریموت و یا تلفن همراه است. به گونه‌ای که مشکلات استفاده از کلیدهای و دردسرهای حمل آن را تا حد ممکن کاهش داده است.

قفل هوشمند

استفاده از رمزهای امنیتی و یک‌بار مصرف

در قفل هوشمند می‌توان در صورت لزوم از رمز یک‌بار مصرف جهت باز نمودن درب استفاده نمود. این رمز برای افراد خاص مانند مهمانان، نظافت‌چی و … جهت جلوگیری از پشت درب ماندن آن‌ها در صورت حضور نداشتن در منزل مورد استفاده قرار می‌گیرد. بلافاصله پس از استفاده از این رمز و باز نمودن درب به صورت خودکار از حافظه قفل پاک می‌گردد.

همچنین این مدل قفل‌ها دارای رمز امنیتی مادر یا رمز admin می‌باشند که در صورت استفاده از آن، بدون وارد نمودن رمز admin نمی‌توان به تنظیمات قفل دسترسی پیدا کرده و آن را تغییر داد.

بسته شدن اتوماتیک قفل هوشمند

با فعال کردن مکانیزم قفل اتوماتیک در قفل هوشمند، پس از بسته شدن درب، قفل به صورت خودکار بسته می‌شود. به این ترتیب نگرانی بابت اطمینان از بسته بودن درب از بین می‌رود.

قفل هوشمند اتوماتیک

قفل هوشمند درب مجهز به سیستم‌های امنیتی پیشرفته و آلارم‌های هشدار

جهت جلوگیری از بروز حوادث ناگوار مانند سرقت، خسارت‌های جانی ناشی از آتش‌سوزی و … قفل هوشمند مجهز به سیستم‌های امنیتی منحصر به فردی می‌باشد که با به صدا در آوردن آلارم به کاربران برای مقابله با حادثه هشدار می‌دهد. همچنین امکان ارسال خودکار پیام هشدار به تلفن همراه و مراکز امنیتی و پلیس در صورت حضور نداشتن در منزل وجود دارد.

قفل هوشمندی که دارای سیستم‌های امنیتی پیشرفته نباشد، ارزش سرمایه‌گذاری نخواهد داشت و با قفل مکانیکی هیچ تفاوتی ندارد. معمولا شرکت‌های بزرگ برای جلوگیری از ورود غیرمجاز به ساختمان، ویژگی‌های امنیتی مختلفی را در محصولات خود در نظر گرفته اند. اما شاید مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از: آلارم هشدار حوادث مختلف مانند: سرقت، آتش سوزی، قفل کودک یا امنیت خروج و سیستم‌های رمزدهی امنیتی است.

قابلیت اتصال قفل هوشمند به سیستم‌های هوشمندسازی

این نوع قفل‌ها را می‌توان توسط پروتکل‌های پیشرفته مانند ZigBee و ZWave و همچنین ارتباط بلوتوثی و WiFi به دیگر وسایل خانه هوشمند، متصل و آن‌را متناسب با شرایط محیطی برنامه‌ریزی نمود. برای مثال این قفل را می‌توان طوری برنامه‌ریزی کرد که در صورت روشن شدن سیستم روشنایی خانه هوشمند، به صورت اتوماتیک درب را برای کاربران باز نماید.

قفل دیجیتال یال ydm4109

قابلیت اتصال قفل هوشمند به آیفون تصویری

با استفاده از این ویژگی می‌توان با فشردن دکمه آیفون تصویری علاوه بر باز شدن درب ورودی و اصلی ساختمان، درب داخلی هر یک از واحدها را نیز باز نمود.

منبع انرژی قفل درب هوشمند

تمامی مدل‌های قفل هوشمند منبع انرژی خود را از باتری‌های قلمی AA و بدون نیاز به سیم‌کشی داخلی برق تامین می‌نمایند. به این ترتیب خطرات ناشی از قطع شدن اتصالات برقی و از دست رفتن قفل از بین می‌رود. در صورت تمام شدن باتری قفل و از کار افتادن آن نیز می‌توان از منبع تغذیه اضطراری استفاده نمود.

تعویض زود به زود باتری‌ها در طولانی مدت، هزینه‌های بالایی را برای شما به دنبال خواهد داشت. قفلی را انتخاب نمایید که از باتری‌ها به صورت بهینه استفاده نماید. در برندهای بزرگ قفل دیجیتال، این شرایط وجود دارد و در حالت عادی، 4 عدد باتری قلمی، حداقل 10 ماه برای شما کار خواهد کرد.

پیشنهاد و راهکار هنگام بررسی قفل

پیشنهاد داده می‌شود که هنگام بررسی گزینه‌های این قفل، حتماً موارد ذیل را در نظر بگیرید. به‌عنوان مصداق، در نظر گرفتن فناوری به کار رفته (وای فای یا بلوتوث).

چراکه انتخاب یک قفل هوشمند با قابلیت بلوتوث می‌تواند شما را از ویژگی‌های منحصربه‌فرد کنترل از راه دور، بی‌بهره کند. بنابراین بهتر است یک قفل هوشمند با قابلیت «وای فای و بلوتوث به صورت ترکیبی» را انتخاب کنید تا از قابلیت‌های آن برخوردار شوید.

البته نباید فراموش کرد این ویژگی به خاطر نرم‌افزار آن در ایران قابلیت وصل شدن را ندارد. اما شرکت کارن با اضافه کردن یک سری تجهیزات خصوصاً بر روی قفل یال 3168 این امکان در اختیار شما قرار خواهد داد. ولی در آینده نزدیک این اتفاق خواهد افتاد که شرکت کارن این تجهیزات را برای همه قفل‌ها در نظر خواهد گرفت.

قفل هوشمند یال

ماحصل کلام

در این مقاله تلاش شد تا نیم‌نگاهی به قفل هوشمند داشته باشیم. بدون شک این قفل یکی از بهترین سیستم امنیتی برای منزل و دفتر کار شما به شمار می‌رود.

این قفل یک دستگاه هوشمند با قابلیت Wi-Fi یا بلوتوث، است که امکان باز و بسته کردن درب با استفاده از سیگنال‌های ایمن ارسال شده از تلفن همراه را برای کاربران فراهم می‌آورد و علاوه بر موارد ذکر شده دارای آلارم هشدار، رمز یک‌بار مصرف، بسته شدن اتوماتیک است.

سوالات متداول قفل هوشمند

در صورت وارد شدن ضربات غیر طبیعی مثل کوبیدن چکش روی صفحه طبیعتا قفل آسیب دیده و می شکند.

بله اگر نقل مکان کردید، قفل را هم می توانید روی درب دیگری نصب کنید که پیشنهاد می شود از نصابان حرفه ای کمک بگیرید.

بله با اضافه کردن ماژول مخصوص می توانید اکثر قفل های هوشمند را به خانه هوشمند متصل کنید.

5/5 - (1 امتیاز)