آدرس : گیشا - خیابان پاتریس لومومبا - چهارراه ملکوتی - کوچه سیامکی - پلاک 13
88202561 | تلفن شبانه روزی: 09124770848

آب و هوا و تاثیرات آن بر روی دستگیره دیجیتالی

آب و هوا و تاثیرات آن بر روی دستگیره دیجیتالی

دستگیره دیجیتالی

برای کسانی که به امنیت امنیت خانه و خانواده خود اهمیت می دهند، بهترین گزینه استفاده از دستگیره دیجیتالی یا قفل دیجیتال می باشد. استفاده از این نوع قفل ها به شما اجازه دسترسی راحت و امن می دهد، بدون آنکه نگران از دست دادن کلیدهای خود باشید. این محصولات امنیتی دارای ویژگی ها و سیستم های امنیتی منحصر به فردی می باشند که هر کاربری را مجاب به استفاده از آن ها می نماید.

اما بهتر است قبل از خرید تمام جوانب را ارزیابی کنید تا با خیالی آسوده به سراغ گزینه مورد نظرتان بروید. یکی از مواردی که باید به آن توجه داشت، شرایط آب و هوایی و محیطی و تاثیر آن ها بر روی قفل می باشد. اگرچه کیفیت تولید دستگیره دیجیتالی باعث مقاومت آن در برابر شرایط بد آب و هوایی اما ممکن است در برخی از موارد باعث کاهش راندمان قفل گردد.

در این مقاله پس از معرفی دستگیره دیجیتالی و ویژگی های آن، به تاثیر شرایط آب و هوایی بر روی این محصولات امنیتی خواهیم پرداخت.

دستگیره دیجیتالی چیست؟

دستگیره دیجیتالی نوعی قفل الکترونیکی-مکانیکی می باشد که جهت ایجاد دسترسی محدود و کنترل ورود و خروج توسط رمز، کارت یا اثر انگشت مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از بزرگترین مزایای استفاده از قفل های دیجیتال این است که دیگر نیازی به کلید برای باز نمودن درب ورودی نمی باشد.

ویژگی های دستگیره دیجیتالی

برای انتخاب مناسب دستگیره دیجیتالی باید با ویژگی های اساسی و خاص آن آشنا شوید. این ویژگی ها شامل موارد زیر می باشد:

– عدم نیاز به سیم کشی داخلی برق

در حال حاضر اغلب مدل های دستگیره دیجیتالی انرژی خود را از باتری های قلمی AA یا باتری های لیتیومی قابل شارژ دریافت می کنند. این امر باعث می شود تا علاوه بر عدم نیاز به سیم کشی داخلی برق، در مصرف انرژی نیز صرفه جویی شود.

آب و هوا و تاثیرات آن بر روی دستگیره دیجیتالی

– مکانیزم باز و بسته شدن اتوماتیک درب

پس از بسته شدن درب، دستگیره دیجیتالی به صورت خودکار قفل می گردد. این امر به دلیل وجود مکانیزم قفل اتوماتیک صورت می گیرد. همچنین با اتصال قفل به تلفن همراه از طریق فناوری بلوتوث، به محض نزدیک شدن به قفل، درب به صورت خودکار باز می گردد.

مکانیزم باز و بسته شدن اتوماتیک درب

– روش های متنوع دسترسی

روش های متنوع دسترسی مانند رمز، کارت، اثر انگشت، تلفن همراه، دستورات صوتی، تشخیص چهره و … به شما این اجازه را می دهد تا متناسب با شیوه زندگی و سن و سال افراد خانواده، روش مناسب برای باز نمودن درب را انتخاب نمایید تا علاوه بر راحتی در رفت و آمد، امنیت درب ورودی را نیز افزایش دهد.

آب و هوا و تاثیرات آن بر روی دستگیره دیجیتالی

– جلوگیری از پشت درب ماندن دوستان و آشنایان

شاید برای شما این اتفاق نیز افتاده باشد که پس از خروج از منزل یا رفتن به یک سفر طولانی، دوستان و آشنایان برای غافل گیر کردن شما، سرزده به سراغتان می آیند. پشت در ماندن آن ها باعث ناراحتیشان می گردد به ویژه اینکه از یک جای دور آمده باشند. اما این مشکل با دستگیره دیجیتالی حل خواهد شد. با کنترل از راه دور این نوع قفل ها و امکان به اشتراک گذاشتن رمز عبوری یا کلید مجازی می توانید درب را برای آن ها باز کنید.

کنترل درب ورودی توسط تلفن همراه

– اتصال دستگیره دیجیتالی به سیستم های هوشمندسازی

اکثر مدل های دستگیره دیجیتالی را می توان با سیستم های هوشمندی مانند SmartThings، Z-Wave، Google Home، Amazon Alexa و … ادغام نمود. به این ترتیب می توان قفل درب ورودی را برای حالت های مختلف خانه و سایر وسایل الکترونیکی برنامه ریزی نمود.

اتصال درب ورودی به سیستم های هوشمندسازی

– طراحی بسیار زیبا

طراحی چشم نواز این نوع قفل ها، حس زیبایی شناسی فوق العاده ای را به خانه شما می بخشد که نظر هر مراجعه کننده ای را به خودش جلب خواهد نمود. دستگیره دیجیتالی در رنگ ها و طرح های مختلف، متناسب با هر سلیقه و معماری تولید می گردد.

تاثیر آب و هوا بر روی دستگیره دیجیتالی

با توجه به کیفیت تولید بسیار بالای دستگیره دیجیتالی و وجود آلیاژهای مقاوم در بدنه این نوع قفل، به نظر می رسد مقاومت بسیار بالایی در برابر اثرات آب و هوایی از خود نشان دهد. اما این بدان معنا نیست که به هیچ عنوان تحت تاثیر شرایط آب و هوایی قرار نگیرد. حال که با این محصولات بیشتر آشنا شده اید، به بررسی تاثیرات آب و هوایی بر روی آن ها خواهیم پرداخت.

– خالی شدن باتری

در آب و هوای بسیار سرد، هر نوع باتری تمایل به تخلیه سریع تر از حد معمول دارد و از آنجا که انرژی مورد نیاز دستگیره دیجیتالی از باتری ها تامین می گردد. بنابراین در هنگام خرید این نوع قفل ها باید این جنبه مهم مورد توجه قرار گیرد.

– مسائل مکانیکی

برخی از مدل های دستگیره دیجیتالی جهت دسترسی اضطراری از کلیدهای مکانیکی استفاده می کنند. گاهی اوقات نوسانات دمایی باعث از کار افتادن سیستم کلیدی قفل می گردد. به همین دلیل توصیه می شود در این نوع شرایط آب و هوایی از قفل های بدون کلید مانند مدل های مختلف گیت من استفاده شود.

– از کار افتادن صفحه لمس دستگیره دیجیتالی

صفحه لمس دستگیره دیجیتالی در شرایط آب و هوایی مرطوب، بارانی یا سرد می تواند خیس شود یا یخ بزند و کارایی خود را از دست بدهد. به همین دلیل بهتر است در هنگام خرید این نوع قفل ها مدل های ضد آب را انتخاب نمایید.

آب و هوا و تاثیرات آن بر روی دستگیره دیجیتالی

مسایل بالا نشان می دهد که برخی از مدل های دستگیره دیجیتالی نیز مانند قفل های مکانیکی از اثرات مخرب آب و هوایی در امان نیستند. با این حال بهترین گزینه برای شرایط سرد و گرم به شمار می روند. برخی از برندها مانند گیت من، مدل هایی با مقاومت بالا نسبت به شرایط آب و هوایی مختلف تولید کرده اند؛ به طوری که به ندرت در مقابل این شرایط عملکرد ضعیفی از خود نشان می دهند.

بنابراین اگر در منطقه ای با آب و هوای خاص زندگی می کنید، در هنگام انتخاب قفل دقت بیشتری داشته باشید.

گذاشتن نظر