ایمنی درب ساختمان با نصب قفل دیجیتال

خانه مکانی است که بعد از یک روز سخت در آن استراحت می کنید از این رو تامین امنیت خانه از مهم ترین مواردی به شمار می رود که شما باید به آن توجه کنید. یکی از راه های افزایش این امنیت تامین ایمنی درب ساختمان با نصب قفل دیجیتال است. البته قفل های دیجیتال انواع و اشکال مختلفی داشته که در ادامه به آن ها می پردازیم.

قفل های دیجیتال موجود در بازار در انواع مختلفی نظیر سامسونگ، یوگا، گیتمن و… هستند که هر کدام ویژگی منحصر به فرد خود را داشته و به نحو مخصوصی از منزل شما محافظت می کنند.

نحوه تامین ایمنی درب ساختمان با نصب قفل دیجیتال

قفل های دیجیتال دارای انواع مختلفی بوده که برای اینکه بتوانید تامین ایمنی درب ساختمان با نصب قفل دیجیتال را پیاده سازی کنید نیاز به آشنایی با انواع آن ها دارید. به طور کل قفل های دیجیتال دارای 7 نوع محبوب می باشند که این 7 نوع عبارت اند از:

قفل دیجیتال رمزی در تامین ایمنی ساختمان

قفل دیجیتال رمز دار از دسته ای از قفل ها می باشد که باید به وسیله کد رمز عبور وارد ساختمان شد. از معایب این نوع قفل در تامین ایمنی درب ساختمان با نصب قفل دیجیتال این است که هر شخصی که کد رمز را داشته باشد می تواند بی هیچ مشکلی وارد ساختمان شود.

از این رو که برخی افراد ممکن است برای فراموش نکردن رمز آن را روی کاغذ نوشته و در گوشه ای قرار دهند این قفل برای آن ها گزینه مناسبی نبوده و امنیت آن ها به راحتی در خطر می افتد.

قفل دیجیتال

قفل دیجیتال رمز دار

ایمنی درب ساختمان با نصب قفل دیجیتال کارتی

قفل دیجیتال کارتی همانطور که از نامش نیز پیدا است توسط کارت باز می شود از این رو هک کردن آن امری بسیار دشوار بوده و باز کردن آن بدون کارت و از طریق هک بسیار سخت است. البته لازم به ذکر است که برخی از قفل های دیجیتال کارتی دارای صفحه کلید جهت وارد کردن کد هستند که کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

از معایب نصب قفل دیجیتال کارتی نیز می توان به این مورد اشاره کرد که در صورتی که کارت گم شود هر فردی با به دست داشتن آن می تواند به راحتی وارد ساختمان شود.

قفل بیومتریک برای افزایش ایمنی ساختمان

منظور از این قفل این است که برای باز شدن نیاز به موارد منحصر به فرد در انسان دارد. از این دست موارد می توان به عنبیه چشم، اثر انگشت چهره و کف دست و… اشاره کرد. هک کردن این قفل بسیار سخت بوده و کمتر کسی می تواند آن را هک کند.

از روی دیگر به دلیل اینکه این قفل با ویژگی های بیومتریک باز می شود مانند قفل های کارتی و رمز دار خطر وارد شدن افراد ناشناس بسیار کمتر است. لازم به ذکر است که هک این قفل تنها از اختلال انداختن در هسته مرکزی آن یعنی در جایی که اطلاعات را با اطلاعات ورودی تطبیق می دهد اتفاق می افتد از این رو بسیار دشوار است.

قفل دیجیتال

قفل دیجیتال بیومتریک

قفل هوشمند ریموتی

این نوع قفل دیجیتال از دیگر روش های امنیتی است که برای تامین ایمنی درب ساختمان با نصب قفل دیجیتال به کار می رود. این نوع قفل با یک ریموت باز می شود و هر کس که یک ریموت داشته باشد می تواند آن را باز کند. از روی دیگر به دلیل باز شدن با ریموت امنیت آن پایین بوده و ممکن است سارقان با دسترسی به ریموت آن را بی هیچ مشکلی باز کرده و وارد ساختمان شوند.

قفل دیجیتال

قفل دیجیتال ریموت دار

ایمنی درب ساختمان با نصب قفل دیجیتال همگام با تلفن همراه

این نوع از قفل دیجیتال نیز همانطور که از اسمش پیدا است به وسیله تلفن همراه یا سیستم های مخصوص قابل کنترل بوده و شما می توانید به وسیله آن ورود و خروج و باز شدن و بسته شدن را چک نمایید.

از بزرگترین مزیت های این قفل نیز همین است که هیچ فردی بدون اجازه نمی تواند به ساختمان ورود و خروج کند و در صورت هر گونه تغییر یا درخواستی نسبت به باز شدن قفل فورا به شما اطلاع داده می شود.

سخن پایانی

قفل های دیجیتال دارای انواع مختلفی می باشند که در صورتی که بخواهید از آن ها برای تامین ایمنی درب ساختمان با نصب قفل دیجیتال استفاده نمایید باید با انواع آن آشنا باشید. هر کدام از قفل های دیجیتال ویژگی های خاص خود را داشته و دارای معایب و مزایای خاص خود می باشند. به طور مثال از مزایای قفل های کارتی این است که به سختی هک می شود.

از این رو امکان ورود افراد ناشناس از طریق هک سیستم نیز بسیار کم است اما از طرف دیگر به دلیل اینکه سیستم کارتی است در صورتی که کارت در دست افراد غریبه باشد می توانند به راحتی وارد ساختمان شوند. به همین شکل همه قفل ها مزایا و معایب خود را دارند.

سوالات متداول ایمنی درب ساختمان با نصب قفل دیجیتال

  1. انواع سیستم های امنیتی که می توان در قفل دیجیتال به کاربرد چیست؟
    از این سیستم های امنیتی می توان به سیستم ضد سرقت، قفل کودک، ضد حریق و… اشاره کرد.
  2. قیمت قفل دیجیتال به چه صورت است؟
    بسته به متریال به کار رفته، نوع و سیستم های امنیتی که دارد قفل دیجیتال می تواند قیمت های مختلفی داشته باشد که می تواند آن ها را به صورت کامل در قیمت قفل دیجیتالی مشاهده کنید.
  3. آیا قفل های دیجیتال در زمان قطعی برق نیز کار می کنند؟
    بله چرا که این قفل ها دارای منبع باتری بوده و می توانند خود برق خود را در این زمان ها تامین کنند.
امتیازدهی