مقایسه قفل یوکا با سایر برندها

یوکا یکی از برندهای قفل دیجیتال در بازار است که در واقع OEM برند قفل دیجیتال هایوان (HI-ONE) می‌باشد. شرکت یوکا به‌عنوان یک شرکت ایرانی OEM (Original Equipment Manufacturer) این برند است به طوری که بدون هیچ تغییری در این قفل‌ها تنها با خرید آن‌ها نام یوکا (yucca) بر روی قفل‌های ساخت شرکت HIONE چاپ می‌شود. تفاوت OEM با ODM این است که در ODM مخفف (Original Design Manufacture) تغییراتی در ظاهر محصول به درخواست شرکت ODM از شرکت تولیدکننده اصلی داده می‌شود. در این مقاله به شرح ویژگی‌های قفل یوکا می‌پردازیم.

قفل دیجیتال یوکا

انواع قفل‌های دیجیتال یوکا

اسامی که بر روی قفل‌های یوکا می‌بینید در واقع تغییر داده شده اسامی برند HI-ONE هستند. به‌عنوان مثال قفل دیجیتال مدل LEO PRO همان مدل H-7090 در برند HIONE است. به علاوه قفل Leo Classic همان مدل H-5290 در برند هایوان است.

به طور مشابه قفل‌های Leo ،Mars و Lyra در قفل‌های هوشمند یوکا به ترتیب مدل‌های H-7000 ،H-2500 و H-5100 در برند هایوان نیز می‌باشند. قفل‌های MARS ،Leo Classic و Lyra مدل‌های دستگیره اهرمی (HANDLE) محسوب می‌شوند و مدل‌های LEO PRO ،LEO MAX و MAIA از جمله دستگیره‌های فشاری_کششی و یا همان خلبانی نیز هستند.

در این میان در هیچ یک از مدل‌ها دستگیره تمام اتوماتیک که جدیدترین نوع دستگیره‌ هوشمند است دیده نمی‌شود.

همچنین قفل کودک که به‌عنوان گزینه‌ای بسیار مهم در دستگیره‌های اهرمی مطرح می‌شود در قفل‌های دیجیتال یوکا وجود ندارد و در این قفل یک ضعف امنیتی به شمار می‌آید.

مسئله دیگری که در مورد این قفل‌ها وجود دارد قیمت بسیار بالایی است که در بازار عرضه می‌شوند. با یک جستجوی ساده در اینترنت متوجه تفاوت فاحش قیمت‌ قفل‌ دیجیتال با آن چیزی که در سطح جهانی ارائه می‌شود، خواهید شد.

قفل دیجیتال هایوان

مقایسه قفل یوکا با برند روک

قفل‌های برند روک در دو سری H و P عرضه می‌شوند و سری H این برند دارای دستگیره اهرمی هستند و قابلیت قفل کودک جزء آپشن‌های این قفل است که بر روی امنیت دستگیره تأثیر به سزایی دارد.

قفل‌های سری P روک به اینترنت متصل می‌شوند و به همین دلیل قابلیت‌های گزارش‌گیری و باز کردن درب از راه دور را به کاربران می‌دهند. توسط آپشن گزارش‌گیری می‌توانید ورود و خروج‌ها را ثبت نمایید و همچنین روی دسترسی‌های کاربران عادی محدودیت بازه زمانی ایجاد نمایید.

اتصال به اینترنت در مورد قفل‌های دیجیتال یوکا آپشنال است و مشمول هزینه جداگانه می‌شود.

قفل‌های دیجیتال روک دارای ریموت هستند و به طور خودکار به آیفون تصویری متصل می‌شوند. در مقابل داشتن ریموت در قفل‌های دیجیتال یوکا آپشنال است و مستلزم ارائه هزینه مجزا می‌باشد.

قیمت قفل‌های هایوان در بازار ایران به واقع از قیمت جهانی آن خیلی بیشتر است. قیمت قفل‌های دیجیتال روک حتی با داشتن گزینه چشمی دیجیتال آنلاین و دستگیره تمام اتوماتیک باز همچنان از قفل‌های دیجیتال یوکا بسیار مناسب‌تر است و قفلی اقتصادی محسوب می‌شود.

قفل‌های دیجیتال روک یک اختلاف و مزیت بسیار مهم با برند یوکا دارد که داشتن زبانه هوک در این محصول است. به صورتی که سارقین با دیلم که یکی از اصلی‌ترین ابزارها برای سرقت است هم نمی‌توانند دیگر قفل را باز کنند.

قفل هوشمند هایوان

آیا قفل یوکا را پیشنهاد می‌دهید؟

قفل هایوان با توجه به بررسی‌های به عمل آمده توسط تیم فنی شرکت کارن، قفل با کیفیتی محسوب نمی‌شود و به نظر می‌رسد قطعات به کار رفته چینی می‌باشند. در نتیجه به هیچ‌وجه به‌عنوان یک قفل دیجیتال با کیفیت بالا پیشنهاد ما نیست. به علاوه این محصول قیمت بسیار بالایی دارد که در مقابل قابلیت‌های محدودی که ارائه می‌کند واقعاً منطقی نیست.

برای کسب اطلاعات بیشتر از قفل‌های دیجیتالی می‌توانید ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.

برای مشاوره رایگان همین حالا فرم زیر را پر نمایید.

امتیازدهی