قفل کارتی چیست

قفل‌های دیجیتال یکی از محصولات کنترلی امنیتی هستند که با نام‌های مختلفی در بازار شناخته شده و مطرح می‌شوند. کلیه قفل‌های دیجیتال دارای دسترسی رمز هستند به همین دلیل اگر علاوه بر این دسترسی قفلی دسترسی کارت داشته باشد به قفل کارتی و اگر دسترسی اثر انگشت داشته باشد به قفل اثر انگشتی نامیده می‌شود. همچنین اگر قفلی کلیه دسترسی‌های رمز، کارت و اثر انگشت را با هم داشته باشد قفل دیجیتال فول آپشن محسوب می‌شود.

به طور کلی هدف از تولید و عرضه قفل‌های دیجیتال با انواع مختلف دسترسی ارائه آپشن‌های کنترلی امنیتی به کاربران است. در این جا به شرح قابلیت‌های مختلف این قفل‌ها می‌پردازیم.

قفل هوشمند کارتی

کلیدهای مکانیکی را رها کنید

هدف از ساخت قفل‌های دیجیتال، استفاده از دسترسی‌های جایگزین کلیدهای مکانیکی است؛ چرا که استفاده از کلیدهای مکانیکی مشکلاتی از قبیل گم شدن و حمل کلیدها را به همراه دارد.

در کنار این‌ها با هر بار گم کردن کلیدها نیاز به تعویض کامل قفل‌های مکانیکی بود که با تولید قفل‌های کارتی این مشکل هم برطرف شد. زیرا کافی است دسترسی‌ها را به راحتی توسط کاربر ادمین تعریف نمایید تا دسترسی‌های قبلی به طور خودکار غیر فعال شوند.

دسترسی‌های کارتی انواع مختلفی دارند که شامل کارت‌های بزرگ (مشابه کارت‌های شتاب بانکی)، key tag (شبیه جاسوئیچی) و کارت‌های اسمارت (که دارای برچسب هستند و مناسب گوشی همراه می‌باشند) هستند. شما می‌توانید با توجه به سلیقه و راحتی خود از یکی از این کارت‌ها برای دسترسی کارتی استفاده نمایید.

قفل اتوماتیک درب

یکی از آپشن‌های بسیار مهم که در مورد قفل‌های کارتی و سایر قفل‌های دیجیتال وجود دارد قفل اتوماتیک است. به این صورت که پس از بسته شدن درب بعد از چند ثانیه به طور خودکار قفل می‌شود. خیلی اوقات پیش می‌آید که پس از بستن درب درباره قفل کردن آن مردد می‌شوید و دوباره بر می‌گردید تا درب را قفل کنید؛ به خصوص وقتی مشغله دارید و یا صبح زود است و بابت دیر رسیدن به محل کارتان نگران هستید آپشن قفل اتوماتیک خیالتان را آسوده می‌کند.

قفل کارتی چیست

قابلیت کنترل قفل دیجیتال از راه دور

روش‌های مختلفی برای باز کردن از راه دور درب برای انواع قفل‌های دیجیتالی از جمله قفل کارتی وجود دارد. یکی از این روش‌ها اتصال به اینترنت از طریق فرکانس‌های مختلف برای باز کردن درب از راه دور است. در این روش شما از طریق اپلیکیشن قفل که روی گوشی هوشمندتان نصب کرده‌اید از هر جایی که امکان اتصال به اینترنت را داشته باشید می‌توانید درب منزل و یا محل کارتان را باز کنید. در برخی از برندهای قفل دیجیتال مانند سری p برند روک بدون نیاز به تجهیزات اضافی به راحتی قفل به اینترنت متصل می‌شود.

در دیگر برندها همانند سامسونگ، اپلیکیشن قفل روی مدل‌های مختلف گوشی‌های سامسونگ موجود در بازار ایران پشتیبانی نمی‌شود و تنها تعداد معدودی از این گوشی‌ها اپلیکیشن قفل‌های سامسونگ را ساپورت می‌کنند. روش دیگری که برای باز کردن درب از راه دور وجود دارد، فرمان باز کردن درب از طریق sms می‌باشد که روی بیشتر قفل‌ها قابلیت پیاده سازی دارد.

قابلیت اتصال قفل دیجیتال به ریموت و آیفون تصویری

ریموت این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا در شعاع 20 متری محل نصب قفل کارتی همانند سایر قفل‌های دیجیتال درب را با استفاده از آن باز کنید. کاربرد اصلی ریموت برای منشی‌های شرکت‌ها است؛ چرا که دیگر نیازی به بلند شدن و باز کردن درب برای تک تک مراجعین حضوری را ندارند و با ریموت درب را برایشان باز می‌کنند. استفاده از ریموت در اکثر برندهای قفل دیجیتال به صورت آپشنال است و مستلزم هزینه جداگانه نیز می‌باشد.

اما در قفل‌های سری p برند روک، ریموت جزء لوازم جانبی قفل محسوب می‌شود. اتصال قفل کارتی و سایر قفل‌های دیجیتال به آیفون تصویری، قابلیتی است که با استفاده از آن می‌توانید درب را از طریق آیفون باز کنید. اتصال قفل به آیفون تصویری نیز در بیشتر قفل‌ها به غیر از قفل‌های برند روک آپشنال است.

قفل کارتی

آلارم‌های امنیتی در قفل کارتی

آلارم ضد سرقت یکی از هشدارهای مهم در قفل کارتی و انواع قفل دیجیتال است که با اعمال هر گونه فشاری به قفل شروع به آژیر کشیدن می‌کند. آلارم ضد حریق توسط یک سنسور تشخیص دما در حرارت بالا، افراد را نسبت به اقدام به موقع جهت اطفاء حریق مطلع می‌کند. همچنین با ورود چندین بار رمز اشتباه آژیر قفل به صدا در می‌آید. سیستم ضد شوک در قفل‌های دیجیتال از ایجاد عمدی اختلال در روند کارکرد قفل با ورود ولتاژ اضافی جلوگیری می‌کند.

قفل دیجیتال کارتی

معرفی چند نمونه از قفل‌های کارتی

یکی از با کیفیت‌ترین قفل‌های کارتی که قابلیت‌های بسیار زیادی دارد و ساخت کشور ایتالیا است، قفل کارتی 3168 برند یال (YALE) می‌باشد.

از مهم‌ترین ویژگی‌های این قفل ضد آب بودن آن است که امکان نصب در مناطق شرجی مانند شمال و جنوب کشور را به شما می‌دهد.

همچنین قابلیت اتصال قفل 3168 یال به خانه هوشمند و ارائه گزارش‌گیری دقیق، از دیگر آپشن‌های مهم این قفل کارتی است.

قفل مدل 6020 سامسونگ هم از جمله قفل‌های کارتی هستند که قابلیت اتصال به ریموت و آیفون را دارد و دارای قابلیت قفل اتوماتیک است به صورتی که پس از بسته شدن درب بعد از چند ثانیه درب قفل می‌شود.

شرکت کارن تمامی قفل‌های خود را با دفترچه راهنمای فارسی و خدمات 24 ساعته پشتیبانی فنی به شما عزیزان ارائه می‌نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر از قفل‌های دیجیتالی ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.

برای مشاوره رایگان همین حالا فرم زیر را پر نمایید.