قفل دیجیتالی هوشمند

قفل دیجیتالی هوشمند شرایطی را برای شما فراهم می‌کند تا به راحتی و بدون نگرانی بابت امنیت محل زندگی، از خانه خارج شوید. این نوع قفل‌ها با ارائه راه حل هوشمندانه و روش‌های جدید دسترسی و بدون کلید، زندگی هوشمند را برای کاربران فراهم می‌کند. در این مقاله با ارائه نکات و ذکر ویژگی‌های مهم قفل دیجیتالی هوشمند، شما را بیشتر با این محصولات آشنا می‌کنیم.

استفاده از فناوری‌های پیشرفته امنیتی

شاید حفظ امنیت درب ورودی محل کار یا زندگی شما، همواره یکی از دغدغه‌های فکریتان باشد. به‌ ویژه زمانی که در محل مورد نظر حضور نداشته باشید. اما جای نگرانی نیست. قفل دیجیتال هوشمند با داشتن تکنولوژی‌های پیشرفته و جدید خیال شما را از بابت امنیت محل کار یا زندگی راحت می‌نماید.

سیستم‌هایی مانند: آلارم هشدار سرقت، آتش‌سوزی و … که نمونه آن در قفل‌های قدیمی دیده نمی‌شود. همچنین در صورت حضور نداشتن در منزل تمامی حوادث امنیتی مانند: نفوذ غیرمجاز و یا آتش‌سوزی به صورت پیام هشدار به تلفن همراه شما ارسال می‌گردد.

با این وجود بهتر است جهت اطمینان بیشتر از امنیت محل کار یا زندگی از دیگر وسایل امنیتی مانند دوربین مدار بسته در کنار این نوع قفل‌ها استفاده شود.

دسترسی به قفل دیجیتالی هوشمند بدون کلید مکانیکی

این موضوع اساسا چیزی است که این نوع قفل‌ها را استثنایی می‌نماید. روش‌های دسترسی مانند: وارد نمودن رمز عبور، شناسایی اثر انگشت و کارت RFID و همچنین تلفن همراه که باعث می‌شود تا خانه شما به یک خانه هوشمند تبدیل شود.

با استفاده از تلفن همراه می‌توان از راه دور درب ورودی ساختمان را کنترل و مدیریت کرد. برای هر شخصی می‌توان سطح دسترسی تعریف نمود. به این ترتیب هیچ یک از دوستان و آشنایان شما پشت درب نخواهند ماند. این ویژگی باعث می‌شود تا برای همیشه از شر دردسرهای استفاده از کلید مکانیکی خلاص شوید.

کنترل درب ورودی توسط تلفن همراه

استفاده از مغزی ضد سرقت در قفل دیجیتالی هوشمند

به‌ کار بردن مغزی‌های ضد سرقت با استانداردهای امنیتی باعث شده تا باز نمودن درب برای افراد غیرمجاز بسیار مشکل شود. بسیاری از این مغزی‌ها توسط شرکت‌های بزرگی مانند ASSA ABLOY و یا iReavo تولید شده‌اند که بالاترین ضریب  امنیتی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. برخی از این مغزی‌ها دارای زبانه هوک بوده که ضد دیلم و ضد سرقت است و به راحتی از چارچوب درب خارج نمی‌شود.

مغزی ضد سرقت با زبانه هوک

کنترل ورود و خروج افراد مختلف با قفل دیجیتال

با استفاده از نرم افزارهای هوشمند می‎‌توان از راه دور قفل دیجیتالی هوشمند را توسط تلفن همراه کنترل کرد. همچنین با هر بار باز و بسته شدن درب، اطلاعات ورود و خروج افراد ثبت می‌گردد. در صورت اتمام باتری و یا اعمال نیروی غیرمجاز نیز پیام هشدار به تلفن همراه شما ارسال می‌گردد.

دانستنیهای مهم و جالب در مورد قفل دیجیتالی هوشمند

طراحی زیبا و منحصر به‌فرد قفل دیجیتال هوشمند

این نوع قفل‌ها با داشتن طراحی جذاب، دلنشین و رنگ‌های متنوع برای هر نوع سلیقه و طراحی داخلی ساختمان مناسب می‌باشد.

استفاده از کلید مکانیکی در مواقع ضروری

در برخی از موارد مانند فراموش کردن رمز و یا تمام شدن باتری دستگاه، می‌توان از کلید مکانیکی برای باز کردن قفل دیجیتال هوشمند استفاده نمود. به همین دلیل بسیاری از متخصصان پیشنهاد می‌کنند که این کلیدها در بیرون از منزل و در جای امن نگهداری تا در صورت نیاز از آن‌ها استفاده شود.

دانستنیهای مهم و جالب در مورد قفل دیجیتالی هوشمند

اگرچه بسیاری از برندهای معتبر مانند گیت من (GATEMAN) وجود کلید را نشانه ای از ضعف امنیتی این نوع قفل ها می دانند و از کلیدهای مکانیکی برای دسترسی به قفل استفاده نمی‌کنند.

باز کردن قفل دیجیتال هوشمند با استفاده از اثر انگشت

شاید یکی از امن‌ترین روش‌های دسترسی به قفل، شناسایی اثر انگشت باشد. سیستم بیومتریک یا شناسایی بافت زنده به‌کار رفته در سنسور اثر انگشت قفل هوشمند باعث شده تا خیال شما را از بابت هک شدن آن‌ها راحت نماید. همچنین در این نوع قفل‌ها مشکلاتی مانند فراموش کردن رمز و یا گم کردن کارت‌ها و کلیدها برای همیشه از بین می‌رود.

دانستنیهای مهم و جالب در مورد قفل دیجیتالی هوشمند

کیفیت درب ورودی ساختمان

اگرچه قفل دیجیتال هوشمند روی تمامی درب‌های ورودی قابل نصب می‌باشد و با توجه به ویژگی‌های ذکر شده اما پیشنهاد می‌گردد، جهت حفظ هر چه بیشتر امنیت خانه و یا محل کار از درب‌های با کیفیت و ضد سرقت استفاده شود. نصب این نوع قفل‌ها روی درب‌های بی‌کیفیت و غیر استاندارد نه تنها باعث افزایش امنیت نمی‌شود بلکه باعث بروز مشکلات فراوانی مانند از کار افتادن مکانیزم قفل اتوماتیک برای کاربران می‌گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر از قفل‌های دیجیتالی می‌توانید پیج اینستاگرام ما را دنبال نمایید.

برای مشاوره رایگان همین حالا فرم زیر را پر نمایید.

امتیازدهی