قفل دیجیتالی یا دستگیره دیجیتالی

نام دیگر قفل دیجیتال، دستگیره دیجیتالی یا قفل هوشمند است که جایگزین خوبی برای قفل‌های معمولی به حساب می‌آید.

چرا که آپشن‌های امنیتی و کنترلی کاربردی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. یکی از مهم‌ترین دلایل استفاده از این دستگیره به جای دستگیره‌های مکانیکی و یا معمولی عدم نیاز به استفاده از کلیدهای مکانیکی است. کلید مکانیکی به خودی خود مشکلاتی برای کاربران به همراه دارد که یکی از آن‌ها حمل این کلیدها و دیگری نگرانی از بابت گم کردن آن‌ها است.

اگر یکی از کلیدهای دستگیره مکانیکی گم شود می‌بایست مغزی قفل تعویض شود و برای تمامی دسترسی‌های آن از نو کلید جدید کپی کنید.

در مقابل برای دستگیره‌های دیجیتالی کافی است دسترسی‌ها با یک دکمه که روی قفل دیجیتال قرار دارد از اول تعریف شوند و رمز فراموش شده و یا کارت گم شده به راحتی غیر فعال می‌گردد. در این مقاله به شرح قابلیت‌های دستگیره دیجیتالی می‌پردازیم.

قفل دیجیتالی

انواع دستگیره‌های دیجیتالی

قفل دیجیتال بر اساس تکنولوژی به کار رفته در ساخت دستگیره‌اش به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. یکی از آن‌ها که از مدل‌های ابتدایی‌تر دستگیره دیجیتالی به حساب می‌آید دستگیره دیجیتالی اهرمی است.

نوع دیگر دستگیره‌های فشاری_کششی یا همان خلبانی هستند که وقتی وارد ایران می‌شوند تیم فنی کارن بر اساس نوع درب‌هایی که در ایران وجود دارند از حالت کششی_فشاری به فشاری_کششی تغییرشان می‌دهند. نوع جدیدتر و به روزترین مدل دستگیره‌های دیجیتالی، دستگیره‌های تمام اتوماتیک هستند که برای باز کردن درب هیچ نیازی به استفاده از دستگیره و فشار دادن آن را نخواهید داشت. برخی قفل‌های دیجیتال هم بدون دستگیره هستند که در بازار به‌عنوان شب بند دیجیتال معروف‌اند.

 

آپشن‌های دستگیره دیجیتالی

قفل اتوماتیک

از آپشن‌های مهم دستگیره‌های دیجیتالی این است که پس از بسته شدن درب بعد از چند ثانیه به طور اتوماتیک قفل می‌شوند. خیلی از شما افرادی را می‌بینید که ممکن است به دلیل مشغله کاری فراموش می‌کنند که موقع خارج شدن از خانه و یا محل کارشان درب را قفل کرده‌اند یا نه و مجبوراند دوباره برگردند تا درب را قفل کنند. قفل اتوماتیک قابلیتی فوق العاده برای این افراد محسوب می‌شود.

قفل دیجیتال

باز کردن درب از راه دور

چه چیزی بهتر از این‌که بتوانید از راه دور و از هر جایی که هستید تنها با اتصال گوشی هوشمند خود به اینترنت درب خانه و یا محل کارتان را باز کنید و در مواقع ضروری، به راحتی کار خود را راه بیندازید. البته باز کردن درب از راه دور منوط به اتصال دستگیره دیجیتالی به اینترنت است که در برخی از برندهای قفل دیجیتال به طور خودکار اتفاق می‌افتد و در برخی دیگر نیاز به اتصال به قطعات اضافه و صرف هزینه مجزا از دستگیره دیجیتالی می‌باشید.

ورود ایمن رمز

دو راه‌کار برای ورود ایمن رمز در دستگیره‌های دیجیتالی وجود دارد. یکی داشتن تابع خیالی رمز ورود که تعدادی کاراکتر عددی قبل و یا بعد از رمز اصلی وارد می‌نمایید تا کسی متوجه رمز شما نشود. دوم نمایش تصادفی صفحه ورود رمز است که برای هر کاربر ترتیب اعداد را متفاوت نمایش می‌دهد تا نفر بعدی از روی جای انگشت نفر قبلی به رمز اصلی پی نبرد.

گزارش‌گیری در دستگیره دیجیتالی

عملیات گزارش‌گیری همان‌طور که از نامش پیداست به معنی ثبت ورود و خروج‌ها بر روی اپلیکیشن دستگیره دیجیتال می‌باشد. برای عملیات گزارش‌گیری می‌بایست قفل شما حتماً به اینترنت متصل شود.

گزارش‌گیری قابلیتی است که علاوه بر ثبت آمار ورود و خروج امکان اعمال محدودیت زمانی روزانه و هفتگی روی دسترسی‌های عادی را به کاربر ادمین می‌دهد به طوری که خارج از آن بازه زمانی دسترسی‌ها غیر فعال می‌شوند.

آلارم‌های امنیتی

یکی از مهم‌ترین آلارم‌های امنیتی در دستگیره‌های دیجیتالی آلارم ضد سرقت است که در صورت اعمال فشار روی دستگیره شروع به آژیر کشیدن می‌کند. آلارم بعدی آلارم ضد حریق است که در حرارت بالا کاربر را مطلع می‌سازد و همچنین اگر رمز ورود را چندین بار اشتباه وارد نمایید آژیر می‌کشد.

دستگیره دیجیتالی

با ریموت و آیفون درب را باز کنید

آپشن ریموت کاربرد زیادی برای منشی در ادارات و شرکت‌ها دارد چرا که برای هر بار مراجعه افراد مختلف دیگر نیازی به بلند شدن از جای خود را ندارند و با ریموت در را باز می‌کنند. آپشن اتصال به آیفون تصویری هم بسیار کاربردی است به خصوص برای مواردی که دستگیره دیجیتالی بر روی درب ورودی ساختمان نصب می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر از قفل‌های دیجیتال جدید می‌توانید کارن را در اینستاگرام دنبال نمایید.

برای مشاوره رایگان همین حالا فرم زیر را پر نمایید.