قفل دیجیتال چیست؟

پس از گذشت چندین هزار سال تغییرات بسیار زیادی در قفل‌ها و کلیدها صورت گرفت و آن ‌را مکانیزم مکانیکی به دیجیتال تبدیل نمود. پایه‌های تغییرات فعلی در سال 1975 و هم‌زمان با تولید اولین قفل دیجیتال Keycard بنا گردید و از آن زمان به بعد طیف وسیعی از قفل‌های دیجیتال با امکانات دسترسی متفاوت در اختیار کاربران قرار گرفت. به نظر می‌رسد هم اکنون ما در عصر شکوفایی این نوع قفل‌ها قرار داریم. خیلی زود این پیشرفت در هتل‌ها نیز با ظهور قفل دیجیتال هتلی ‌پدیدار گردید.

استفاده از قفل دیجیتال در هتل‌ها

استفاده از قفل‌های مکانیکی دردسرهای بسیاری را برای صاحبان هتل‌ها به وجود می‌آورد به طوری که می‌توان از آن به‌عنوان بدترین فناوری مورد استفاده در صنعت هتل‌داری نام برد. مشکلاتی مانند: توزیع نامناسب کلیدها برای مهمانان و نیز دردسرهای استفاده از دسته کلیدها که باعث شده اکثر هتل‌داران از قفل دیجیتال هتلی برای کنترل ورود و خروج مهمانان خود استفاده نمایند.

روش‌های دسترسی متفاوت و راحتی و امنیت بسیار بالای آن‌ها نیز باعث شده تا به تدریج قفل‌های مکانیکی جای خود را به مدل‌های مختلف قفل دیجیتال هتلی بدهند.

کنترل قفل دیجیتال هتلی توسط کلیدهای مجازی

با توجه به گسترش استفاده از گوشی‌های هوشمند توسط مردم در سراسر جهان، به نظر می‌رسد بهترین راه حل دسترسی به اتاق‌ها استفاده از همین تکنولوژی باشد. به عبارت دیگر کنترل و مدیریت قفل دیجیتال هتلی توسط تلفن همراه که کار را برای کاربران راحت و هزینه‌های مربوط به ابزارهای دسترسی مانند کلید مکانیکی و یا کارت را بسیار کاهش می‌دهد.

همه آنچه که باید در مورد قفل دیجیتال هتلی بدانید

این تکنولوژی اولین‌بار توسط شرکت Aloft مورد استفاده قرار گرفت و امروزه هتل‌های بزرگی مانند هیلتون نیز از این تکنولوژی برای محافظت از اتاق‌های خود استفاده می‌نمایند. از جمله برندهای معتبر قفل دیجیتال هتلی می‌توان به یال (YALE)، گیت من (GATEMAN)، ASSA ABLOY و SESAME اشاره نمود.

راحتی در رفت و آمد توسط روش های دستری قفل دیجیتال

تحقیقات نشان می‌دهد که انتظار بیش از 5 دقیقه برای ورود یه اتاق‌ها و مراحل پذیرش، منجر به کاهش 50 درصدی رضایت اقامت مشتریان در هتل‌ها می‌گردد. با استفاده از قفل دیجیتال هتلی این انتظار به حداقل زمان ممکن خود می‌رسد. به‌عنوان مثال استفاده از کارت‌های RFID در این نوع قفل‌ها باعث می‌شود تا بدون نیاز به انجام پروسه خسته کننده پذیرش، تمامی مهمانان به بخش‌های مختلف هتل مانند: پارکینگ، اماکن تفریحی و تجاری هتل و یا اتاق‌های آن تنها با یک کارت، دسترسی پیدا کنند.

همچنین با استفاده از تلفن همراه و نرم افزار مخصوص هتل می‌توان پس از رزرو اتاق از امکانات موجود در آن استفاده و به راحتی و حتی از راه دور قفل دیجیتال هتلی را کنترل و درب را باز و بسته نمود.

امنیت بالای قفل دیجیتال هتلی

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که باعث رضایت مشتریان می‌‎گردد حفاظت کامل از حریم خصوصی و وسایل ارزشمند آن‌ها در اتاق هتل‌ها می‌باشد. قفل‌های مکانیکی به دلیل امکان کپی نمودن کلیدها بسیار آسیب پذیر بوده و نمی‌تواند انتظارات را برآورده نماید. اما قفل دیجیتال هتلی با داشتن سیستم‌های امنیتی و آلارم هشدار گزینه مناسبی برای افزایش امنیت و آسودگی خاطر مشتریان می‌باشد.

در صورت ورود غیرمجاز آلارم هشدار این نوع قفل‌ها به صدا در آمده و به شما و کارمندان هتل هشدار می‌دهد. همچنین در صورت حضور نداشتن در اتاق، پیام هشدار به تلفن همراه شما ارسال می‌گردد. تکنولوژی موجود در مدار قفل دیجیتال هتلی به گونه‌ای می‌باشد که در صورت اعمال نیروی غیرمجاز، برای دقایقی از کار افتاده تا در زمان مناسب از حادثه امنیتی پیش آمده جلوگیری به‌ عمل آورید. همچنین ورود و خروج افراد مختلف به اتاق در تلفن همراه شما ثبت و به این ترتیب می‌توانید تمام اتفاقات موجود در ورود و خروج به اتاق هتل را کنترل نمایید.

همه آنچه که باید در مورد قفل دیجیتال هتلی بدانید

برای کسب اطلاعات بیشتر از قفل‌های دیجیتال پیج اینستاگرام کارن را دنبال نمایید.

برای مشاوره رایگان همین حالا فرم زیر را پر نمایید.

امتیازدهی