دستگیره درب اثر انگشتی

دستگیره درب اثر انگشتی نسبت به سایر مدل‌های قفل درب ورودی (مکانیکی، الکترونیکی) از مزایای بیشتری برخوردار است. این نوع قفل‌ها به معنای واقعی امنیت، راحتی و سرعت را در دسترسی به درب ورودی برای شما فراهم می‌آورند.

اسکن اثر انگشت امن‌ترین روش در میان روش‌های بیومتریک می‌باشد که طبق تحقیقات احتمال هک نمودن آن یک در یک میلیاردم است. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت دستگیره درب اثر انگشتی امن‌ترین روش دسترسی به درب ورودی است.

همچنین به دلیل استفاده از اثر انگشت و حذف سیستم‌های کلیدی، راحتی و سرعت دسترسی به درب ورودی نیز افزایش می‌یابد. پس اگر شما و خانواده‌تان از آن دسته از افرادی که نگران مشکلات ایجاد شده توسط کلیدها هستید، ما دستگیره‌ی درب اثر انگشتی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

فناوری اثر انگشت در دستگیره درب اثر انگشتی

آشنایی با فناوری اثر انگشت

امروزه سیستم‎‌های بیومتریک از محبوبیت زیادی در میان کاربران برخوردار هستند. این سیستم‌ها شامل: تشخیص چهره، تشخیص عنبیه، تشخیص DNA، تشخیص صدا و تشخیص اثر انگشت می‌باشند. سه روش اول بسیار پر هزینه است و با توجه به این‌که نگرانی‌هایی برای به‌کار بردن آن‌ها وجود دارد، کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

روش تشخیص صدا بسیار ارزان است اما مشکلاتی مانند عدم تشخیص صدای کاربر به دلیل بیماری، گرفتگی تارهای صوتی و … باعث تردید در استفاده از این روش شده است. شاید در حال حاضر تشخیص اثر انگشت، عملی‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین روش بیومتریک باشد.

منحصر به فرد بودن اثر انگشت هر شخص، ویژگی است که می‌توان برای دسترسی امن به قفل اثر انگشتی استفاده نمود. اسکنر اثر انگشت تصویری از اثر انگشت کاربر ایجاد و آن را پس از تبدیل به الگوریتم عددی، در پایگاه داده‌ای قفل ذخیره می‌کند.

پس از آن‌که کاربر مجاز، اثر انگشت خود را مجددا بر روی اسکنر قرار می‌دهد، اطلاعات موجود با اطلاعات ذخیره شده مقایسه می‌شود که در صورت مطابقت کامل، اجازه دسترسی به درب ورودی صادر می‌گردد.

مزایای دستگیره درب اثر انگشتی نسبت به سایر مدل‌ها

مزایای باز کردن درب ورودی ساختمان با اثر انگشت

دستگیره درب اثر انگشتی علاوه بر افزایش امنیت، مزایای بسیار دیگری نسبت به سایر مدل‌های قفل درب ورودی دارد. استفاده از سیستم‌های امنیتی در اسکنر اثر انگشت، امکان کپی یا هک نمودن اثر انگشت را غیرممکن می‌سازد. این در حالی است که احتمال از دست رفتن رمز، کارت یا کلیدها وجود دارد.

عدم حمل پارامترهای دسترسی یکی دیگر از مزایای استفاده از دستگیره درب اثر انگشتی می‌باشد. با معرفی اثر انگشت خود دیگر نیازی به حمل کارت و کلید یا به خاطر سپردن رمز عبوری نیست. دسترسی به درب ورودی توسط اثر انگشت، همان‌قدر که کار شما را راحت می‌کند، به همان میزان نیز سد محکمی در برابر سارقان به حساب می‌آید.

معرفی تعداد بالایی از اثر انگشت بدون صرف هزینه نیز از مزایای فوق العاده دستگیره درب اثر انگشتی می‌باشد. این در حالی است که در سایر مدل‌های قفل درب ورودی با از دست دادن پارامترهای دسترسی مانند کارت یا کلید، مجبور به تکثیر آن‌ها با صرف هزینه‌های نسبتا بالایی هستید.

افزایش سرعت دسترسی به درب ورودی نیز باعث برتری دستگیره درب اثر انگشتی نسبت به مدل‌های دیگر قفل درب شده است. به‌عنوان مثال باز کردن درب توسط کلید در تاریکی شب یا آب و هوای سرد بسیار سخت و زمان‌گیر خواهد بود. اما با استفاده از اثر انگشت در کسری از زمان می‌توانید درب را باز نمایید.

نکات مهم در هنگام خرید دستگیره درب اثر انگشتی

در هنگام خرید دستگیره درب اثر انگشتی باید توجه کنید که محصول مورد نظر از روش‌های دیگر دسترسی پشتیبانی می‌کند یا نه؟ اگر به هر دلیلی اسکنر اثر انگشت قفل شما کار نکند، شما می‌توانید از طریق رمز، کارت یا کلید اضطراری به درب ورودی دسترسی پیدا کنید.

روش های ترکیبی دسترسی به ورودی ساختمان

تعداد مجاز شناسایی اثر انگشت نیز بسیار اهمیت دارد. زیرا ممکن است با افزایش تعداد نفرات به ویژه در محیط‌های اداری، مشکلاتی در ورود و خروج به وجود آید.

دقت نمایید که انرژی مورد نیاز دستگیره درب اثر انگشتی چگونه تامین می‌گردد. تامین انرژی از طریق سیم کشی داخلی برق، خطرات امنیتی زیادی را به دنبال خواهد داشت. زیرا با قطع برق، قفل از کار افتاده و درب ورودی به راحتی باز می‌گردد.

مدل‌های دستگیره درب اثر انگشتی در شرکت کارن

شرکت کارن به موازات پیشرفت تکنولوژی در سراسر جهان، اقدام به تهیه‌ی برترین و پر فروش‌ترین مدل‌های دستگیره درب اثر انگشتی جهان نموده و آن‌ها را در اختیار مردم عزیز ایران قرار داده است تا با امنیت و راحتی بیشتر در این دنیای پر هیاهو و نا‌امن زندگی نمایند. در ادامه به برخی از این محصولات امنیتی اشاره خواهیم نمود.

SAMSUNG P920

قفل دیجیتال اثر انگشتی SAMSUNG P920

دستگیره درب اثر انگشتی P920 می‌تواند تا 100 اثر انگشت را برای دسترسی کاربران در خود ذخیره کند. همچنین با استفاده از کارت یا رمز نیز می‌توان به آن دسترسی یافت. از نظر طراحی نیز بسیار زیبا و جذاب می‌باشد. دستگیره این نوع قفل از نوع PULL-PUSH می‌باشد که حتی با دستانی پر از خرید نیز می‌توان به راحتی درب را باز نمود.

YALE YDM4109

قفل دیجیتال اثر انگشتی YALE YDM4109

این نوع قفل به دلیل قابلیت اطمینان، امنیت و خدمات پس از فروش استثنایی، در ایران بسیار محبوب می‌باشند. همچنین قفل 4109 یکی از محبوب‌ترین مدل‌های دستگیره درب اثر انگشتی در جهان است. اسکنر اثر انگشت آن دارای تکنولوژی منحصر به‌فردی می‌باشد که اثر انگشت شما را با سرعت بسیار زیادی تشخیص خواهد داد. رمز عبوری روشی جایگزین برای دسترسی به قفل می‌باشد. راهنمای صوتی چند زبانه کار با آن را بسیار آسان نموده است.

SAMSUNG H700

قفل دیجیتال اثر انگشتی SAMSUNG H700

دیگر محصول اثر انگشتی شرکت سامسونگ، دستگیره درب اثر انگشتی H700 است که امنیت و زیبایی را در کنار هم برای کاربران فراهم می‌کند. رمز عبوری دیگر روش دسترسی به این نوع قفل است.

دستگیره درب اثرانگشتی ، بهترین و امن ترین روش دسترسی به درب ورودی

قفل دیجیتال اثر انگشتی HBS C100

این نوع قفل به آن دسته از افرادی پیشنهاد می‌گردد که عاشق طرح‌های کلاسیک و خلاقانه می‌باشند. دستگیره درب اثر انگشتی C100 علاوه بر اثر انگشت، قابلیت شناسایی کارت و رمز را نیز دارد.

برای اطلاع از محصولات جدید قفل‌های دیجیتال می‌توانید از پیج اینستاگرام کارن دیدن کنید.

برای مشاوره رایگان همین حالا فرم زیر را پر نمایید.

امتیازدهی