دستگیره الکترونیکی چیست؟

دستگیره الکترونیکی نام دیگر قفل دیجیتال است که به‌عنوان محصول جایگزین برای دستگیره معمولی می‌باشد. این محصول به دلیل آپشن‌هایی که به کاربران می‌دهد مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است؛ چرا که خیلی از نگرانی‌هایی که در زمینه امنیت خانه و محل کارتان داشتید را برطرف می‌کند و در کنار آن یک سری قابلیت‌های کاربردی هم در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد. در این مقاله قفل کارن به بررسی انواع قابلیت‌های دستگیره الکترونیکی می‌پردازیم.

دسترسی‌های جایگزین کلید مکانیکی

هدف اصلی ساخت دستگیره الکترونیکی استفاده دسترسی‌های جایگزین به جای کلید مکانیکی است؛ دسترسی‌هایی مثل رمز، کارت و اثر انگشت. چرا که استفاده از کلید مکانیکی مشکلاتی به همراه دارد؛ به‌عنوان مثال با گم کردن یکی از این کلیدها می‌بایست کل مغزی در دستگیره‌های معمولی تعویض شود و برای اعضای خانواده مجدداً کلید کپی تهیه شود. انواع دسترسی‌های کارت شامل کارت‌های بزرگ (مشابه کارت‌های بانکی)، KEY TAG (مشابه جاسوئیچی) و کارت‌های اسمارت (کارت‌های پشت برچسب‌دار مناسب گوشی همراه) هستند که بنا به راحتی و سلیقه خودتان می‌توانید انتخاب نمایید.

همچنین شاید پیش خودتان بگویید با ورود رمز چه راه‌کاری وجود دارد که کسی متوجه نشود؛ در این جا دو راه حل در دستگیره‌های الکترونیکی برای ورود ایمن رمز می‌باشد یکی تابع خیالی که چندین عدد قبل یا بعد از رمز اصلی می‌توانید وارد کنید که کسی متوجه نشود. دیگری نمایش تصادفی اعداد است که از حدس رمز اصلی توسط جای انگشت نفر قبلی جلوگیری می‌کند زیرا برای هر کاربر جای اعداد را متفاوت نمایش می‌دهد.

دستگیره هوشمند یال

قابلیت کنترا از راه دور با قفل دیجیتال

اگر دستگیره الکترونیکی به اینترنت متصل شود به راحتی می‌توانید از طریق اپلیکیشن آن درب را از راه دور باز کنید. با این آپشن دیگر نگرانی از بابت پشت درب ماندن نظافتچی و یا مسائلی از این دست را نخواهید داشت. راه دیگری که می‌توانید درب را از راه دور باز کنید از طریق SMS است به طوری که با ارسال کد به دستگیره الکترونیکی درب را می‌توانید از راه دور باز نمایید.

آلارم‌های امنیتی قفل دیجیتالی درب

از مزایای دستگیره‌های الکترونیکی این است که اگر کسی بخواهد درب را به زور باز کند به شما هشدار می‌دهد و اگر دستگیره دارای اپلیکیشن باشد این هشدار از طریق گوشی هوشمند متصل به اینترنت به کار ادمین اطلاع داده می‌شود. آلارم ضد حریق هم در زمان‌هایی که حرارت به هر دلیلی از یک حدی بالاتر رود آژیر می‌کشد تا شما بتوانید جهت اطفاء حریق اقدام نمایید. اگر فردی بخواهد با رمزهای حدسی درب را باز کند پس از چند بار امتحان آلارم به صدا در می‌آید.

دستگیره الکترونیکی سامسونگ

گزارش‌گیری دستگیره الکترونیکی

از ویژگی‌های خیلی خوبی که استفاده از دستگیره الکترونیکی به شما ارائه می‌کند ثبت آمار رفت و آمدها است. به علاوه اعمال محدودیت زمانی روی انواع دسترسی‌ها است به طوری که خارج از آن بازه زمانی دسترسی کاربران عادی غیر فعال می‌شود. به طور مثال دسترسی‌های کارمندان یک شرکت فقط از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 4 بعد از ظهر فعال می‌باشد.

سیستم حریم خصوصی قفل هوشمند

این قابلیت به داشتن یک حریم خصوصی در محیط کار و یا زندگی به شما کمک می‌کند. خیلی از اوقات مثل داشتن یک جلسه خصوصی کاری باعث می‌شود سایر دسترسی‌ها امکان ورود نداشته باشند در این صورت کافی است دکمه حریم خصوصی را از داخل درب فعال نمایید.

دستگیره الکترونیکی یال

اهمیت وجود قفل کودک

قفل کودک قابلیتی است که با فعال نمودن آن از داخل فرزند دلبندتان نمی‌تواند درب را باز کند و از خانه خارج شود. این آپشن بسیار مهم است چون بارها پیش آمده که مشغول کارتان شده‌اید و از کودک خود غفلت کرده‌اید. این قابلیت به شما کمک می‌کند تا امنیت بیشتری برای اعضای خانواده فراهم کنید. قفل کودک با هر بار باز و بستن درب به طور اتوماتیک مجدداً فعال می‌شود پس به این نکته در مورد این قابلیت توجه کنید.

دستگیره الکترونیکی را از کجا تهیه کنیم

از مهم‌ترین معیارهای انتخاب یک فروشنده خوب صداقت در گفتارش نسبت به محصولی است که می‌فروشد. شرکت کارن به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین وارد کنندگان دستگیره الکترونیکی در ایران محصولات خود را با ارائه اطلاعات دقیق و پشتیبانی فنی 24 ساعته در اختیار شما عزیزان می‌گذارد. ما همواره به دنبال واردات و تولید مناسب‌ترین محصول امنیتی و کنترلی برای شما هستیم و روی کلیه محصولاتمان وارانتی یک ساله ارائه می‌دهیم.

شرکت بازرگانی کارن

برای کسب اطلاعات بیشتر از اخبار روز دنیای قفل دیجیتال می‌توانید پیج اینستاگرام کارن را دنبال نمایید.

برای مشاوره رایگان همین حالا فرم زیر را پر نمایید.

امتیازدهی