ویژگی های قفل اثر انگشتی درب

قفل اثر انگشتی درب دسترسی های رمز و اثر انگشت را به جای استفاده از کلید به کاربران ارائه می دهد. در واقع یکی از انواع نامگذاری های قفل دیجیتال بر اساس نوع دسترسی هایی است که به کاربران می دهند. اگر قفل دیجیتال دارای دسترسی های رمز، کارت و اثر انگشت باشد قفلی فول آپشن است. همچنین در صورتیکه قفل دسترسی های رمز و کارت داشته باشد قفل کارتی نامیده می شود.

قفل هوشمند قابلیت های کنترلی و امنیتی بسیار کاربردی ارائه می کند که می تواند پوشش دهنده ضعف های امنیتی دستگیره های معمولی و یا مکانیکی باشند. همچنین این قفل ها قابلیت نصب روی انواع درب از جمله چوبی، ضدسرقت، فلزی، مولتی و شیشه سکوریت را دارند. در این مقاله برآنیم تا ویژگی های قفل اثر انگشتی درب را برایتان شرح دهیم.

قفل گیت من

دسترسی های قفل اثر انگشتی درب

دسترسی اثرانگشت در قفل دیجیتال از امنیت بالایی برخوردار است؛ چرا که به عنوان یک دسترسی بیومتریک که کارکرد آن بوسیله تبدیل داده آنالوگ (اثر انگشت) به داده دیجیتالی است امکان کپی نمی دهد. چرا که با پیشرفت تکنولوژی قفل اثر انگشتی درب تنها در صورتی باز می شود که بافت زنده دارای جریان خون روی محل تعبیه شده اثرانگشت قرار گیرد. در غیر اینصورت تنها استفاده از الگوی اثرانگشت امکان باز کردن قفل را نمی دهد. همین امر باعث امنیت بالای اثر انگشت به عنوان یک آیتم منحصربفرد در افراد مختلف می باشد. سنسور اثر انگشتی خازنی نسبت به اپتیکال با دقت و سرعت بیشتری به شناسایی هویت افراد معرفی شده به قفل می پردازد.

در مورد دسترسی رمز برای ورود ایمن می توانید از سیستم تابع خیالی قفل اثر انگشتی درب استفاده کنید. به گونه ای که تعدادی عدد غیرواقعی قبل و یا بعد از رمز اصلی وارد کنید تا دیگران متوجه رمز اصلی شما نشوند. مسئله دیگری که درباره رمز وجود دارد عدم حدس رمز توسط جای انگشت نفر قبلی است. این مشکل هم با راه حل نمایش تصادفی جای اعداد به کاربران متفاوت برطرف می شود. تعریف دسترسی دوبل امنیتی ورود ایمن تری برای شما رقم می زند؛ مانند ورود همزمان رمز و اثرانگشت.

قفل دیجیتال یال

امکان اتصال قفل به ریموت و آیفون تصویری

به منظور باز کردن قفل اثر انگشتی درب در کوتاه برد و یا محل نصب قفل می توانید از ریموت و یا آیفون تصویری استفاده نمایید. در برخی از قفل ها مانند سری P برند روک ریموت جزء وسایل جانبی خود قفل است. در این صورت نیازی به اختصاص هزینه تقریبی 200 دلار به طور مجزا بر روی قفل را نخواهید داشت. کارکرد ریموت بیشتر برای اماکنی است که مراجعین زیادی دارند و با استفاده از ریموت دیگر نیازی به بلندشدن و باز کردن درب را ندارند.

اتصال قفل هوشنمد به خانه هوشمند

برای خرید قفل اثر انگشتی درب و نصب آن در اماکنی که به سیستم هوشمندسازی جهت کنترل تجهیزات مجهز است می بایست از اتصال آن به خانه هوشمند اطمینان حاصل نمایید. کارکرد خانه های هوشمند از طریق یک کنترلر به عنوان مغز هوشمندسازی است که از طریق یک زبان مشترک (پروتکل) و اینترنت به تجهیزات امنیتی، گرمایشی، الکترونیکی و … فرمان می دهد. از جمله این پروتکل ها می توان به Z-WAVE و ZIGBEE اشاره کرد.

باز کردن درب از راه دور توسط قفل دیجیتال

شما می توانید یک قفل دیجیتال را از طرق مختلفی مثل اینترنت و یا ارسال سیستم پیامکی در محیط نامحدود باز کنید. اگر بخواهید درب را در محیط نامحدود از طریق اینترنت باز کنید نیاز به اپلیکیشن دارید. همچنین می بایست اپلیکیشن قفل اثر انگشتی درب روی گوشی شما فعال باشد تا بتوانید درب را باز کنید. حالت بعدی باز کردن قفل از طریق ارسال پیامک به قفل است که از هر جائیکه گوشی شما آنتن داشته باشد می توانید درب را از راه دور باز کنید.

قفل سامسونگ

قفل اتوماتیک AUTO LOCK

قفل اتوماتیک در قفل اثرانگشتی درب آپشن امنیتی بسیار مهمی است. چرا که توسط مغزی هوشمند (دارای سنسور) در صورت بسته شدن درب پس از چند ثانیه زبانه ها را داخل چارچوب هدایت می کند و نتیجتاً درب قفل می شود. در برخی از قفل های دیجیتال می توانید زمان قفل شدن را تنظیم نمایید.

قفل دیجیتال ضدسرقت

قفل اثر انگشتی درب ضد سرقت است؛ چرا که در صورت اعمال هر گونه فشار به قفل آلارم ضد سرقت به صدا در می آید. همچنین در صورت ورود عمدی ولتاژ اضافی به قفل سیستم ضدشوک الکتریکی مانع خرابی دستگیره دیجیتالی می شود. حتی در صورت استفاده از دسترسی های غیرواقعی مانند ورود چندباره رمز اشتباه باز هم آلارم ضدسرقت شروع به صدا کردن می کند. برخی از قفل اثر انگشتی درب روی مغزی با زبانه ضد دیلم هوک سوار می شوند. این زبانه قلاب مانند از باز شدن درب توسط دیلم جلوگیری می کند.

قفل کودک 

یکی از آپشن های امنیتی در قفل اثر انگشتی درب قفل کودک است. این قابلیت که بیشتر در مورد دستگیره های اهرمی دیجیتالی مطرح می شود از خروج کودکان از خانه جلوگیری می کند. عملکرد قفل کودک بصورتی است که با یکبار فعال کردن از داخل با هر بار باز و بستن درب به طور خودکار مجدداً فعال می شود و نیازی به تنظیم دستی ندارد.

قفل اثر انگشتی روک

گزارشگیری قفل الکترونیکی (LOG)

یک قابلیت امنیتی کنترلی بسیار کاربردی در قفل دیجیتال گزارشگیری است. شما بواسطه گزارشگیری می توانید از آمار ترددها خروجی بگیرید. همچنین روی دسترسی کاربران عادی محدودیت زمانی اعمال کنید بطوریکه خارج از محدوده تعریف شده امکان باز کردن قفل اثر انگشتی درب را نداشته باشند. کاربرد گزاشگیری برای مدیران شرکت هایی است که می خواهند دسترسی کارمندان خود را به ساعات کاریشان محدود کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر از قفل‌ دیجیتالی پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید.

برای مشاوره رایگان همین حالا فرم زیر را پر نمایید.