دستگیره دیجیتال چیست

دستگیره دیجیتال محصولی است که با هدف بهبود امنیت و کنترل دستگیره‌های معمولی به بازار آمده است.

این محصول به دلیل قابلیت‌هایی که به کاربران می‌دهد علاوه بر امنیت و کنترل بیشتر رفاه حال آن‌ها را نیز فراهم می‌کند. از اولین اهداف ساخت دستگیره دیجیتال نسبت به دستگیره‌های معمولی و یا مکانیکی تغییر نوع دسترسی از کلید مکانیکی به حالت‌های راحت‌تر رمز، کارت و اثر انگشت است چرا که دیگر مشکلاتی از قبیل حمل دسته کلید و گم کردن کلیدها را نخواهید داشت.

به خصوص زمانی که پشت درب هستید دیگر نیازی به پیدا کردن کلید در کیف و یا جیب‌هایتان نخواهید داشت و به راحتی با وارد کردن یک رمز ساده درب باز می‌شود. در این مقاله به شرح تک تک آپشن‌هایی که یک دستگیره دیجیتال می‌تواند در اختیارتان قرار دهد می‌پردازیم.

دستگیره دیجیتال سامسونگ

 

باز کردن دستگیره دیجیتال از راه دور

یکی از مهم‌ترین کاربردهای دستگیره‌های دیجیتال قابلیت باز کردن درب از راه دور است. این راه دور می‌تواند تا شعاع 20 متری از محل نصب قفل باشد که باز کردن درب از طریق ریموت امکان‌پذیر است. حالت بعدی باز کردن درب از راه دور تنها با اتصال قفل به اینترنت از طریق هر فرکانسی مثل وای فای، Z-WAVE، ZIGBEE و … ممکن می‌باشد. در این صورت قفل دیجیتال دارای اپلیکیشنی است که به راحتی از هر جایی که باشید و امکان اتصال به اینترنت را داشته باشید می‌توانید درب را از دور باز کنید.

قابلیت دیگر برای باز کردن درب، آپشن اتصال به آیفون تصویری است که در بعضی از برندهای قفل دیجیتال مثل قفل‌های برند روک ریموت جزء وسایل جانبی قفل است و امکان اتصال خودکار بدون نیاز به تجهیزات و هزینه اضافه‌ای به آیفون متصل می‌شود. اما در سایر برندها داشتن ریموت آپشنال است و اتصال به آیفون تصویری نیازمند تجهیزات و هزینه اضافی است.قفل سامسونگ

آلارم‌های امنیتی قفل دیجیتال

بیشتر دستگیره‌های دیجیتال دارای آلارم‌های امنیتی مثل آلارم ضد سرقت هستند که از اعمال زور و فشار برای باز کردن قفل جلوگیری می‌کند.

همچنین آلارم ضد حریق باعث به صدا در آمدن آژیر در دماهای بالا می‌شود. به علاوه با ورود چند باره رمز اشتباه قفل شروع به آژیر کشیدن می‌کند. آلارم اتمام باتری هم با صدای کمتری نسبت به سایر آلارم‌ها کاربر را از اتمام باتری مطلع می‌کند.

گزارش‌گیری دستگیره دیجیتال

آپشن گزارش‌گیری در دستگیره‌های دیجیتال دو کاربرد بسیار مهم دارد یکی ثبت آمار ورود و خروج و دیگری اعمال محدودیت زمانی روزانه و هفتگی است.

کاربردهای دستگیره دیجیتال بیشتر برای کارفرمایانی مورد استفاده است که می‌خواهند آمار رفت و آمدهای کارمندان خود را داشته باشند چرا که بر اساس آن به محاسبات مسائل مالی آنان می‌پردازد.

همچنین با اعمال محدودیت زمانی روی این دسترسی‌ها در خارج از بازه زمانی تعریف شده دسترسی کارمندان غیر فعال می‌شود.

در کنار این‌ها برای مدیریت زمانی استفاده از امکانات واقع در مشاعات مجتمع‌های بزرگ مسکونی و جلوگیری از تداخل زمانی، اعمال محدودیت روی دسترسی‌های واحدهای مختلف بسیار کاربردی است که همگی این‌ها تنها در صورت اتصال قفل به اینترنت امکان‌پذیر می‌باشد.

دستگیره دیجیتالی

 

ورود ایمن رمز در دستگیره دیجیتال

خیلی از افراد در زمان ورود رمز نگران این هستند که دیگران متوجه رمزشان نشوند که در مورد دستگیره دیجیتال دو راه حل برای ورود رمز ایمن وجود دارد که یکی تابع خیالی رمز ورود است و به شما این امکان را می‌دهد که تعدادی کاراکتر عددی قبل و یا بعد از رمز اصلی وارد کنید تا دیگران متوجه رمز اصلی شما نشوند.

تابع خیالی در دستگیره‌های دیجیتال برند‌های روک و یال وجود دارد. در کنار این‌ها صفحه نمایش رمز ورود تصادفی هم از حدس رمز توسط دیگران با استفاده از جای انگشت نفر قبلی جلوگیری می‌نماید. چرا که برای هر کاربر صفحه نمایش اعداد متفاوت است و جای اعداد تغییر می‌کند.

قفل اتوماتیک درب

قفل اتوماتیک در دو جا در مورد دستگیره‌های دیجیتال رؤیت می‌شود یکی به هنگام باز کردن درب که پس از استفاده از انواع دسترسی‌ها درب به طور خودکار باز می‌شود بدون این‌که نیازی به استفاده از دستگیره باشد که این نوع تکنولوژی طراحی دستگیره را دستگیره‌های تمام اتوماتیک یا قفل دیجیتال تمام اتوماتیک می‌گویند.

حالت دیگر قفل اتوماتیک در زمان بستن درب است که پس از چند ثانیه به طور خودکار قفل می‌شود و دیگر هیچ نگرانی بابت قفل نکردن درب نخواهید داشت. قفل اتوماتیک در برند روک دارای قابلیت تنظیم زمان‌بندی می‌باشد.

دستگیره دیجیتال

منبع تغذیه دستگیره‌های دیجیتال

دستگیره‌های دیجیتال بدون نیاز به سیم‌کشی به راحتی با باتری‌های مختلفی مثل چهار عدد باتری قلمی استاندارد AA و یا در قفل‌های برند روک با باتری‌های لیتیومی قابل شارژ کار می‌کنند. در کنار این‌ها اگر به هر دلیلی متوجه آلارم اتمام باتری نشده باشید منبع تغذیه اضطراری پاوربانکی و یا باتری کتاب 9 ولتی به راحتی قفل را موقتاً شارژ می‌نماید.

پیج اینستاگرام کارن را دنبال نمایید و از تخفیفات ویژه ما با خبر شوید.

برای مشاوره رایگان همین حالا فرم زیر را پر نمایید.