ویژگی های ضروری که یک دستگیره دیجیتال درب باید داشته باشد

امروزه قفل دیجیتال به یکی از عناصر اصلی زندگی مردم تبدیل شده است. قفل‌های هوشمند آرامش و امنیت را برای کاربران با هر فعالیتی فراهم می‌کنند. اگر چه بسیاری از افراد بدون توجه به امنیت، تنها به زیبایی و راحتی در رفت و آمد توجه می‌کنند. اما هر یک از ویژگی‌های دستگیره دیجیتال درب در داشتن یک زندگی امن و راحت ضروری می‌باشد.

تنوع این محصولات امنیتی باعث شده است تا با توجه به نیازها و نوع درب خانه‌ها، گزینه مناسب را به راحتی انتخاب نمایید. با این حال برای بسیاری از مردم، انتخاب گزینه مناسب میان این همه مدل، کمی دشوار می‌باشد. به همین دلیل صاحب خانه‌ها باید اطمینان حاصل کنند که از قفل دیجیتال چه انتظاری دارند و با ویژگی‌های آن آشنا باشند.

بیایید نگاهی به برخی از ویژگی‌های مهم این نوع قفل‌ها که صاحب خانه‌ها باید در هنگام انتخاب گزینه مناسب به آن‌ها توجه نمایند، بیاندازیم.

ویژگی‌های امنیتی دستگیره دیجیتال درب

عملکرد اصلی هر نوع قفلی، ارائه یک سطح امنیتی مناسب برای محافظت از خانه می‌باشد. به همین دلیل سالیان طولانی است که قفل بخش جدایی ناپذیر خانه‌ها به حساب می‌آید. قفل‌های سنتی تا حدودی این انتظار را برآورده نموده‌اند اما با توجه به افزایش جمعیت و خطرات پیش‌رو، نیاز به قفل‌هایی با امنیت بیشتر می‌باشد.

اطمینان از دستگیره دیجیتال درب با ویژگی‌های امنیتی مناسب، بسیار مهم و ضروری است در غیر این صورت تاثیر چندانی در حفاظت خانه نخواهد داشت. باید به دنبال قفلی با پارامترهای احراز هویت و پروتکل‌های شناسایی امن باشیم تا هک نمودن و دسترسی غیر‌مجاز به آن غیر‌ممکن شود.

باید از لحاظ استانداردهای امنیتی مانند ANSI دارای درجه 1 باشد. همچنین شامل اکثر سیستم‌های امنیتی مانند: قفل کودک، آلارم هشدار حوادث امنیتی و … باشد تا از اموال و اعضای خانواده‌تان محافظت کند.

ویژگی های ضروری که یک دستگیره دیجیتال درب باید داشته باشد آلارم هشدار حریق

مصرف بهینه انرژی

قفل دیجیتال همواره نیاز به یک منبع ثابت انرژی (باتری قلمی) برای کارکردن دارد. برخی از صاحب خانه‌ها اعتقاد دارند که تامین انرژی از طریق باتری باعث صرف هزینه بالا برای آن‌ها می‌گردد، این در حالی است که انتخاب قفل با مصرف بهینه انرژی این نظریه را به کلی رد می‌کند.

ویژگی های ضروری که یک دستگیره دیجیتال درب باید داشته باشد

امروزه تولیدکنندگان بزرگ و معتبر، به دلیل اهمیت این موضوع و افزایش طول عمر باتری‌ها، از تکنولوژی‌های کاهش مصرف انرژی در تولید این نوع قفل‌ها استفاده می‌کنند. به طوری که به صورت میانگین، هر 4 عدد باتری به مدت یک سال برای شما کار می‌کند.

منبع تغذیه اضطراری قفل دیجیتال

تصور کنید از یک روز خسته کننده و طولانی به خانه برگشته‌اید. متوجه خواهید شد که انرژی باتری‌های دستگیره دیجیتال درب به پایان رسیده است. این بدان معناست که پشت درب مانده‌اید و چاره‌ای جز امتحان روش‌های دیگر برای ورود به خانه ندارید. برخی از قفل‌ها دارای کلید اضطراری هستند ولی گاهی اوقات دسترسی به کلید برای شما وجود ندارد یا قفل بدون کلید اضطراری است.

تولیدکنندگان دستگیره دیجیتال درب برای این مشکل چاره‌ای اندیشیدند. با در نظر گرفتن ترمینال تغذیه اضطراری و به کمک یک باتری 9 ولت می‌توان انرژی مورد نیاز قفل را تامین و به صورت موقت درب را باز نمود.

منبع تغذیه اضطراری قفل دیجیتال

کنترل از راه دور دستگیره دیجیتال درب

توانایی اتصال قفل دیجیتال با سایر دستگاه‌های ارتباطی مانند تلفن همراه، یکی از دلایل اصلی محبوبیت این محصولات امنیتی می‌باشد. این ویژگی به صاحب خانه‌ها علاوه بر راحتی در رفت و آمد و کنترل درب ورودی، امکاناتی را ارائه می‌دهد که می‌تواند وضعیت امنیت خانه را نیز بهبود بخشد.

ریموت دستگیره هوشمند

کنترل از راه دور قفل، شما را همواره و بدون توجه به موقعیت مکانی، از وضعیت درب ورودی آگاه می‌سازد. همچنین می‌توان درب ورودی را از راه دور باز و بسته نمود. ثبت و کنترل ورود و خروج، ارسال پیام هشدار نفوذ غیر‌مجاز به تلفن همراه، ارسال کلید مجازی برای دوستان و آشنایان و … از دیگر مزیت‌های این ویژگی منحصر به‌فرد است.

عدم استفاده از کلیدهای مکانیکی

استفاده از قفل‌های قدیمی معایب بسیاری دارد که اصلی‌ترین آن‌ها، دسترسی به قفل توسط کلید می‌باشد. در خانه‌های اجاره‌ای برای ایجاد دسترسی سایر افراد نیاز به کلیدهای اضافی می‌باشد. این کار سطح امنیت درب ورودی را به شدت کاهش می‌دهد. به همین دلیل بسیاری از صاحب خانه‌ها مجبور به تعویض کل قفل می‌شوند. دستگیره دیجیتال هوشمند با ایجاد دسترسی موقت، مشکلات ذکر شده را از بین خواهند برد. اگر می‌خواهید دسترسی شخصی را حذف نمایید به راحتی و بدون نیاز به فرد متخصص و صرف هزینه این کار انجام می‌شود!

ویژگی های ضروری که یک دستگیره دیجیتال درب باید داشته باشد دسترسی بدون کلید به درب (رمز، کارت، اثر انگشت و تلفن همراه)

اتصال قفل هوشمند به سیستم‌های امنیتی

اساسا داشتن یک دستگیره دیجیتال درب که می‌تواند با سایر دستگاه‌های هوشمند و امنیتی سازگار شود، به نفع شما و خانواده‌تان می‌باشد.

یکی از ویژگی‌های مفید دستگیره دیجیتال درب، توانایی برای ادغام با سایر دستگاه‌ها و فناوری‌های هوشمند است. این عمل ویژگی‌های هوشمند قفل را افزایش می‌دهد و می‌تواند مجموعه‌ای از وظایف پیچیده را با برقراری ارتباط با سایر دستگاه‌ها انجام دهد.

با اتصال دستگیره هوشمند درب با سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی، به محض بسته شدن درب، این سیستم‌ها به صورت خودکار خاموش می‌شوند. این کار باعث صرفه‌جویی در انرژی می‌گردد. همچنین با اتصال این نوع قفل‌ها با سیستم‌های امنیتی مانند دوربین‌های نظارتی و زنگ هشدار، کنترل شما بر خانه بیشتر می‌شود و به سرعت از ورود غیر‌مجاز به خانه آگاه خواهید شد.

ویژگی های ضروری که یک دستگیره دیجیتال درب باید داشته باشد

برای اطلاع از اخبار روز دنیای قفل دیجیتال می‌توانید از پیج اینستاگرام کارن دیدن کنید.