آدرس: تهران، پاسداران، دشتستان دوم، پلاک ۱۴، واحد ۴
88202561 | تلفن شبانه روزی: 09124770848

اهمیت استفاده از رمز admin در دستگیره امنیتی هوشمند

اهمیت استفاده از رمز admin در دستگیره امنیتی هوشمند

رمز admin (رمز ادمین یا رمز مادر) مکانیزمی است که جهت حفظ اطلاعات کاربر و افزایش امنیت دستگیره امنیتی هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا این نوع رمز پس از فعالسازی و معرفی آن به قفل، در اختیار صاحبان کسب و کارها یا ساختمان های مسکونی قرار می گیرد. این کار برای امنیت بیشتر انجام می گیرد زیرا هر شخصی با داشتن این رمز به راحتی می تواند به درب ورودی و تنظیمات قفل دسترسی پیدا کند.

توجه داشته باشید که حفظ  و نگهداری رمز ادمین بسیار مهم و ضروری است؛ زیرا فراموش کردن آن به منزله از دست رفتن قفل می باشد. در واقع بدون داشتن این رمز نمی توان له تنظیمات قفل دسترسی پیدا کرد.

نحوه کارکرد رمز ادمین

رمز ادمین در واقع مجوز دسترسی به تنظیمات و راه اندازی دستگیره امنیتی هوشمند می باشد. انجام اموری مانند راه اندازی مجدد قفل، معرفی یا حذف پارامترهای دسترسی (رمز، کارت و اثر انگشت)، فعالسازی سیستم های امنیتی و … بدون داشتن این رمز غیرممکن است. برای معرفی رمز admin کافی است به دفترچه راهنمای قفل مراجعه و با انجام مراحل ذکر شده در دفترچه، این مکانیزم را فعال نمایید. پس از معرفی رمز ادمین دلخواه خود به دستگیره امنیتی هوشمند ، با هر بار فشار دادن دکمه تنظیمات در پشت قفل، این رمز از شما خواسته می شود.

مزایای استفاده از رمز ادمین

مهمترین مزیت این نوع رمز، جلوگیری از دسترسی غیر ضروری سایر افراد به تنظیمات و اطلاعات ذخیره شده در دستگیره امنیتی هوشمند می باشد. این موضوع را با یک مثال برای شما روشن می کنیم. فرض کنید نیروی خدماتی برای نظافت منزل به شما مراجعه نماید. در صورت غیر فعال بودن رمز admin ، در اولین فرصت با استفاده از یک کارت RFID (می تواند از هر فروشگاهی آن را تهیه کند) و مطالعه دفترچه راهنمای قفل (با کمی جستجو در اینترنت می تواند به آن دست یابد) می تواند کارت خود را به دستگیره هوشمند معرفی نماید.

این امر می تواند امنیت خانه شما را به شدت به خطر بیاندازد. به این ترتیب شخص مورد نظر در اولین فرصت و با حضور نداشتن شما در منزل، می تواند وارد خانه شود. در برخی از مدل های دستگیره امنیتی هوشمند نیز از رمز ادمین به عنوان شاه کلید استفاده می شود. به این صورت که با فراموش کردن رمز یا نداشتن کلید یا کارت، توسط رمز ادمین می توان درب ورودی را باز کرد.

نکات امنیتی در هنگام معرفی رمز ادمین

  • رمز ادمین را به دور از چشم دیگران و شخصا به دستگیره امنیتی هوشمند معرفی کنید.
  • بلافاصله پس از نصب قفل، رمز ادمین پیش فرض قفل را تغییر دهید و رمز دلخواه خود را به آن معرفی نمایید.
  • از بخاطر سپردن رمز admin جددا خودداری نمایید، زیرا امکان فراموش کردن آن وجود دارد. بهتر است آن را در مکانی امن یادداشت کنید.
  • رمز admin خود را با یک یا چند فرد مورد اعتماد در میان بگذارید تا احتمال از دست رفتن آن بسیار ناچیز شود.
  • این نوع رمز را به هیچ عنوان با دوستان خود در شبکه های اجتماعی و سیستم های آنلاین به اشتراک نگذارید. زیرا احتمال هک شدن این سیستم ها و دسترسی به رمز ادمین وجود دارد.

پرفروش ترین مدل های دستگیره امنیتی هوشمند دارای رمز admin

قفل دیجیتال SAMSUNG P728

دستگیره امنیتی هوشمند SAMSUNG P728

به این نوع قفل می توان از طریق رمز، کارت، اثر انگشت و تلفن همراه (ارتباط بلوتوثی) دسترسی یافت. این نوع قفل از مدل های PULL-PUSH شرکت سامسونگ می باشد.

قفل دیجیتال SAMSUNG P808

دستگیره امنیتی هوشمند SAMSUNG P808

این قفل بسیار هوشمند سامسونگ مانند همتای خود دارای روش های متنوع دسترسی رمز، کارت، اثر انگشت و تلفن همراه می باشد. از مهمترین ویژگی های این نوع دستگیره هوشمند ، حس زیبایی شناسی و امنیت فوق العاده آن می باشد.

قفل دیجیتال YALE YDM4109

دستگیره امنیتی هوشمند YALE YDM4109

این مدل رمزی اثر انگشتی یکی از بهترین مدل های ادمین دار در سطح جهان می باشد. دستگیره هوشمند 4109 علاوه بر مکانیزم امنیتی رمز admin، دارای ویژگی های امنیتی فوق العاده ای می باشد که خیال شما را از بابت امنیت درب ورودی راحت می کند.

دستگیره امنیتی هوشمند YALE YDM3168

دستگیره امنیتی هوشمند YALE YDM3168

رمز ادمین در دستگیره هوشمند 3168 علاوه بر محافظت از اطلاعات ذخیره شده کاربران، به عنوان مجوز دسترسی (شاه کلید) در صورت فراموش کردن رمز اصلی یا از دست دادن کارت نیز عمل می کند. به این نوع قفل می توان توسط رمز یا کارت دسترسی پیدا کرد.

دستگیره امنیتی هوشمند GATEMAN A20

دستگیره امنیتی هوشمند GATEMAN A20

این نوع قفل بدون دستگیره قابلیت شناسایی رمز و کارت را دارد. با معرفی رمز admin در دستگیره هوشمند A20 ، هیچ کس جز مدیر کسب و کار یا صاحب خانه نمی تواند به تنظیمات قفل دسترسی داشته باشد.

دستگیره امنیتی هوشمند HBS C100

دستگیره امنیتی هوشمند HBS C100

این نوع قفل با وجود ظاهری کلاسیک از امنیت فوق العاده ای برخوردار می باشد و دسترسی غیر مجاز به آن تقریبا غیر ممکن است. تنوع در روش های دسترسی نیز آن را به گزینه ای ایده ال برای محافظت از درب ورودی ساختمان تبدیل نموده است.

گذاشتن نظر