اهمیت استفاده از رمز admin در قفل دیجیتال

رمز admin (رمز ادمین یا رمز مادر) مکانیزمی است که جهت حفظ اطلاعات کاربر و افزایش امنیت قفل دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولا این نوع رمز پس از فعال‌سازی و معرفی آن به قفل، در اختیار صاحبان کسب و کارها یا ساختمان‌های مسکونی قرار می‌گیرد. این کار برای امنیت بیشتر انجام می‌شود، زیرا هر شخصی با داشتن این رمز به راحتی می‌تواند به درب ورودی و تنظیمات قفل دسترسی پیدا کند.

توجه داشته باشید که حفظ  و نگهداری رمز ادمین بسیار مهم و ضروری است. زیرا فراموش کردن آن به منزله از دست رفتن قفل می‌باشد. در واقع بدون داشتن این رمز نمی‌توان به تنظیمات قفل دسترسی پیدا کرد.

نحوه کارکرد رمز ادمین در قفل دیجیتال

رمز ادمین در واقع مجوز دسترسی به تنظیمات و راه‌اندازی دستگیره امنیتی هوشمند می‌باشد. انجام اموری مانند راه‌اندازی مجدد قفل، معرفی یا حذف پارامترهای دسترسی (رمز، کارت و اثر انگشت)، فعال‌سازی سیستم‌های امنیتی و … بدون داشتن این رمز غیرممکن است. برای معرفی رمز admin کافی است به دفترچه راهنمای قفل مراجعه و با انجام مراحل ذکر شده در دفترچه، این مکانیزم را فعال نمایید. پس از معرفی رمز ادمین دلخواه خود به قفل دیجیتال، با هر بار فشار دادن دکمه تنظیمات در پشت قفل، این رمز از شما خواسته می‌شود.

مزایای استفاده از رمز ادمین

مهم‌ترین مزیت این نوع رمز، جلوگیری از دسترسی غیر‌ضروری سایر افراد به تنظیمات و اطلاعات ذخیره شده در قفل الکترونیکی هوشمند است. این موضوع را با یک مثال برای شما روشن می‌کنیم. فرض کنید نیروی خدماتی برای نظافت منزل به شما مراجعه نماید. در صورت غیر فعال بودن رمز admin، در اولین فرصت با استفاده از یک کارت RFID (می‌تواند از هر فروشگاهی آن را تهیه کند) و مطالعه دفترچه راهنمای قفل (با کمی جستجو در اینترنت می‌تواند به آن دست یابد) می‌تواند کارت خود را به دستگیره هوشمند معرفی نماید.

این امر امنیت خانه شما را به شدت به خطر می‌اندازد. به این ترتیب شخص مورد نظر در اولین فرصت و با حضور نداشتن شما در منزل، می‌تواند وارد خانه شود. در برخی از مدل‌های دستگیره امنیتی هوشمند نیز از رمز ادمین به عنوان شاه کلید استفاده می‌شود. به این صورت که با فراموش کردن رمز یا نداشتن کلید یا کارت، توسط رمز ادمین می‌توان درب ورودی را باز کرد.

نکات امنیتی در هنگام معرفی رمز ادمین

  • رمز ادمین را به دور از چشم دیگران و شخصا به دستگیره امنیتی هوشمند معرفی کنید.
  • بلافاصله پس از نصب قفل دیجیتال، رمز ادمین پیش فرض قفل را تغییر دهید و رمز دلخواه خود را به آن معرفی نمایید.
  • از بخاطر سپردن رمز admin جدا خودداری نمایید، زیرا امکان فراموش کردن آن وجود دارد. بهتر است آن را در مکانی امن یادداشت کنید.
  • رمز admin خود را با یک یا چند فرد مورد اعتماد در میان بگذارید تا احتمال از دست رفتن آن بسیار ناچیز شود.
  • این نوع رمز را به هیچ عنوان با دوستان خود در شبکه‌های اجتماعی و سیستم‌های آنلاین به اشتراک نگذارید. زیرا احتمال هک شدن این سیستم‌ها و دسترسی به رمز ادمین وجود دارد.

پرفروش‌ترین مدل‌های قفل دیجیتال دارای رمز admin

اهمیت استفاده از رمز admin در قفل دیجیتال

قفل دیجیتال SAMSUNG P728

به این نوع قفل می‌توان از طریق رمز، کارت، اثر انگشت و تلفن همراه (ارتباط بلوتوثی) دسترسی یافت. این نوع قفل از مدل‌های PULL-PUSH شرکت سامسونگ می‌باشد.

قفل دیجیتال SAMSUNG P808

قفل دیجیتال SAMSUNG P808

این قفل بسیار هوشمند سامسونگ مانند همتای خود دارای روش‌های متنوع دسترسی رمز، کارت، اثر انگشت و تلفن همراه می‌باشد. از مهم‌ترین ویژگی‌های این نوع دستگیره هوشمند، حس زیبایی شناسی و امنیت فوق العاده آن می‌باشد.

قفل دیجیتال YALE YDM4109

قفل دیجیتال YALE YDM4109

این مدل قفل دیجیتال رمزی اثر انگشتی یکی از بهترین مدل‌های ادمین‌دار در سطح جهان می‌باشد. دستگیره هوشمند 4109 علاوه بر مکانیزم امنیتی رمز admin، دارای ویژگی‌های امنیتی فوق العاده‌ای می‌باشد که خیال شما را از بابت امنیت درب ورودی راحت می‌کند.

دستگیره امنیتی هوشمند YALE YDM3168

قفل دیجیتال YALE YDM3168

رمز ادمین در دستگیره هوشمند 3168 علاوه بر محافظت از اطلاعات ذخیره شده کاربران، به عنوان مجوز دسترسی (شاه کلید) در صورت فراموش کردن رمز اصلی یا از دست دادن کارت نیز عمل می‌کند. به این نوع قفل می‌توان توسط رمز یا کارت دسترسی پیدا کرد.

دستگیره امنیتی هوشمند GATEMAN A20

قفل دیجیتال GATEMAN A20

این نوع قفل بدون دستگیره قابلیت شناسایی رمز و کارت را دارد. با معرفی رمز admin در دستگیره هوشمند A20، هیچ کس جز مدیر کسب و کار یا صاحب خانه نمی‌تواند به تنظیمات قفل دسترسی داشته باشد.

اهمیت استفاده از رمز admin در قفل دیجیتال hbs

قفل دیجیتال HBS C100

این نوع قفل با وجود ظاهری کلاسیک از امنیت فوق العاده‌ای برخوردار است و دسترسی غیر‌مجاز به آن تقریبا غیر‌ممکن می‌باشد. تنوع در روش‌های دسترسی نیز آن ‌را به گزینه‌ای ایده‌ال برای محافظت از درب ورودی ساختمان تبدیل کرده است.

 

شما مشتریان عزیز می‌توانید برای اطلاع از قفل‌های دیجیتال جدید پیج اینستاگرام کارن را دنبال نمایید.

برای مشاوره رایگان همین حالا فرم زیر را پر نمایید.

امتیازدهی