قفل اکسس کنترل (کنترل دسترسی ورود)

قفل اکسس کنترل ابزار امنیتی بسیار مهمی بوده که در سازمان‌ها و اماکن امنیتی که نیاز به کنترل ورود و خروج افراد می‌باشد، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع قفل نه تنها باعث افزایش امنیت شده بلکه می‌توان از اطلاعات ثبت شده در آن در یک تاریخ به‌خصوص استفاده نمود (کنترل ورود و خروج افراد در یک تاریخ خاص). این نوع قفل دارای انواع مختلفی مانند آفلاین و آنلاین می‌باشند که بستگی به استفاده از آن‌ها در مکان مورد نظر توسط کاربران انتخاب می‌شوند.

از انواع مختلف قفل اکسس کنترل می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

قفل اکسس کنترل رمزی

کنترل ورود و خروج توسط رمز

در قفل رمزی کاربران با وارد نمودن رمز می‌توانند وارد مکان مورد نظر شده و از این طریق ورود و خروج آن‌ها ثبت می‌گردد. لازم به ذکر است هر کاربر دارای یک رمز واحد بوده و به این ترتیب دیگر نیازی به حمل کارت نداشته و نگرانی بابت گم شدن آن از بین می‌رود.

قفل اکسس کنترل کارتی

باز کردن درب ورودی توسط کارت

در قفل کارتی نوع کنترل دسترسی ورود کاربران تنها با داشتن کارت شناسایی که از طرف سازمان برایشان تعریف شده، صورت می‌گیرد و دستگاه ورود و خروج آن‌ها را به این صورت ثبت می‌نماید.

قفل اکسس کنترل بیومتریک

بیومتریک

یکی از امن‌ترین راه‌های دسترسی به قفل اکسس کنترل، سیستم بیومتریک می‌باشد که تقریبا دسترسی و هک نمودن آن غیرممکن است. از سیستم‌های بیومتریک محبوب در این نوع قفل‌ها می‌توان به شناسایی عنبیه، اثر انگشت و صدای شخص اشاره نمود.

سیستم کنترل دسترسی آفلاین

سیستم کنترل دسترسی آفلاین

در این نوع قفل اکسس کنترل نیازی به پنل کنترل دسترسی مرکزی نبوده و به این ترتیب هزینه‌های مربوط به نصب سیستم‌ها و به‌روزرسانی برنامه‌های آن از بین می‌رود. البته لازم به ذکر است به دلیل کنترل شدن ورود و خروج آفلاین امنیت بسیار کاهش می‌یابد. به همین منظور جهت استفاده در شرکت‌های کوچک با مدیریت داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. تنها تفاوت در ارائه داده‌های نوع آفلاین نسبت به نوع آنلاین، این است که داده‌ها به صورت دستی بازیابی و ورود و خروج افراد کنترل می‌شود.

همچنین شما نمی‌توانید در هر زمان و مکان که خواستید به صورت آنی ورود و خروج را چک نمایید. از ویژگی‌های منحصر به فرد این نوع کنترل دسترسی ورود، وارد کردن و تعریف تعطیلات طول سال به دستگاه و از کار انداختن سیستم‌های دسترسی به آن می‌باشد. همچنین این مدل قفل، مناطق زمانی (time zone) را نیز پشتیبانی می‌کند.

سیستم کنترل دسترسی آنلاین

سیستم کنترل دسترسی آنلاین

قفل اکسس کنترل آنلاین را می‌توان به منظور اتصال به اینترانت در یک کسب و کار و یا شبکه اینترنت مورد استفاده قرار داد. به دلیل اتصال به اینترنت و سیستم‌های آنلاین این نوع محصولات امنیتی دارای ویژگی‌های بیشتری نسبت به نوع آفلاین آن می‌باشد. در کنترل دسترسی ورود آنلاین شما می‌توانید ورود و خروج را از راه دور کنترل نموده و داده‌های ورود و خروج را بر روی گوشی هوشمند، کامپیوتر و یا هر وسیله دیگری با قابلیت اتصال به اینترنت، مشاهده نمایید.

یکی از مزایای بسیار مهم در قفل اکسس کنترل آنلاین، آلارم هشدار ورود و خروج غیرمجاز می‌باشد. اگر فردی به صورت غیرمجاز سعی در وارد شدن به بخشی نماید که به آن دسترسی و فعالیت ندارد و یا وارد شدن افرادی که از لیست سازمان خارج شده و به اصطلاح وارد لیست سیاه شده اند، بلافاصله از طریق گوشی و یا کامپیوتر به شما هشدار می‌دهد. به این ترتیب می‌توان حوادث امنیتی و بحرانی را به موقع کنترل و آن‌ها را کاهش داد. همچنین با استفاده از سیستم‌های خاص که قابلیت اتصال به این نوع قفل را دارند می‌توان از راه دور مکان‌های مورد نظر را قفل نموده و دسترسی به آن‌را برای تمامی افراد و یا افراد خاص غیر ممکن ساخت.

باید توجه داشت که برای افزایش امنیت ورود و خروج و کنترل بیشتر آن، بهتر است از انواع مختلف قفل اکسس کنترل با هم استفاده نمود. با این‌کار نه تنها انعطاف پذیری دستگاه در شرایط مختلف و امنیت آن افزایش می‌یابد بلکه باعث کاهش هزینه در آینده به دلیل گسترش کسب و کار می‌شود.

برای مشاوره رایگان همین حالا فرم زیر را پر نمایید.

1/5 - (1 امتیاز)