6 ویژگی مشترک در قفل های الکترونیکی

مهمترین ویژگی مشترک در قفل های الکترونیکی و در واقع علت ساخت این نوع قفل ها رفع نقایص امنیتی و کنترلی دستگیره های معمولی (مکانیکی) می باشد. قفل الکترونیکی با نام های متعددی در بازار شناخته می شوند که شامل قفل دیجیتال، دستگیره دیجیتالی، قفل هوشمند و … می باشد.

این محصول روی انواع درب از جمله چوبی، ضد سرقت، فلزی، مولتی، UPVC و شیشه سکوریت قابل نصب می باشد. ارزش قفل الکترونیکی بر اساس قابلیت هایی که به کاربران ارائه می کند، استحکام، متریال و نوع مغزی که روی آن سوار شده است سنجیده می شود. در این مقاله می خواهیم به 6 ویژگی مشترک در قفل های الکترونیکی بپردازیم تا ضرورت خرید این محصول برایتان روشن شود. 

روش های دسترسی جایگزین کلید مکانیکی

یکی از مهمترین ویژگی ها و در واقع مزایای اصلی قفل الکترونیکی نسبت به دستگیره مکانیکی ارائه دسترسی های جایگزین به جای کلید مکانیکی است. زیرا استفاده از کلید مکانیکی مشکلات و چالش هایی به دنبال دارد. یکی از بدترین آن ها وقتی است که یکی از کاربران دستگیره های مکانیکی کلید خود را گم کند؛ در اینصورت مجبور به تعویض کل مغزی قفل خواهید بود. همچنین می بایست برای تک تک افراد از نو کلید کپی کنید که کمی وقت‌گیر است. 

در مقابل با فقدان یکی از دسترسی های قفل الکترونیکی تنها کافیست مجدداً دسترسی های جدید تعریف شوند. در اینصورت دسترسی های قبلی به طور کار پاک می شوند. اگر دسترسی های رمز، کارت و اثر انگشت را در قفل الکترونیکی مانند یال در حالت امنیتی تعریف کرده باشید دیگر نیازی به تعریف مجدد کلیه کاربران برای حذف یکی از آن ها را نخواهید داشت. کافیست کد کاربری که می خواهید غیرفعال شود را از قفل حذف کنید. 

ویژگی مشترک قفل الکترونکی و قفل سامسونگ

مزیت دیگر دسترسی های جایگزین کلید در قفل الکترونیکی غیرقابل کپی بودن آن هاست. با پیشرفت تکنولوژی برای دسترسی اثر انگشت به عنوان امن ترین دسترسی بیومتریک و یک المان منحصر به فرد در افراد مختلف، تنها در صورتی قفل باز می شود که از بافت زنده و دارای جریان خون استفاده شود. برای روشن تر شدن موضوع خوب است بدانید قبل از این تکنولوژی تنها با گرفتن عکس اثر انگشت کاربر اصلی امکان باز کردن قفل وجود داشت؛ چرا که سنسور فقط الگوی اثر انگشت را تشخیص می داد.

در مورد دسترسی کارت به عنوان یک دسترسی غیرقابل کپی در قفل الکترونیکی به غیر از شماره سریال اطلاعات دیگری هم از کارت به قفل داده می شود. بعلاوه برای ورود ایمن رمز سیستم تابع خیالی امکان ورود تعدادی کاراکتر عددی غیرواقعی را قبل و بعد از رمز اصلی به شما می دهد. همچنین برای ورود ایمن تر می توانید دسترسی دوبل امنیتی را تعریف کنید؛ یعنی قفل الکترونیکی تنها زمانی باز می شود که دو دسترسی را با هم وارد نمایید.

قفل اتوماتیک AUTO LOCK

قفل الکترونیکی دارای مغزی هوشمند است بطوریکه با بسته شدن درب بعد از چند ثانیه به طور خودکار قفل می شود. این ویژگی بسیار مهم امنیتی در مورد دستگیره های معمولی وجود ندارد و در صورتیکه که در این نوع دستگیره فراموش کنید که درب را قفل کرده اید یا نه مجدداً برای بررسی آن می بایست اقدام نمایید. 

ویژگی مشترک قفل های الکترونیکی : مغزی قفل درب

کنترل از راه دور قفل الکترونیکی

قفل الکترونیکی را می توانید از راه دور و از هرجایی که گوشی هوشمند شما به اینترنت متصل می شود باز کنید. این قابلیت بسیار مهم سبب می شود دیگر کسی که کار مهمی دارد پشت درب نماند. البته به خاطر داشته باشید برای استفاده از این آپشن قفل الکترونیکی که انتخاب می کنید می بایست دارای اپلیکیشن باشد و به اینترنت متصل شود. راه دیگری که می توانید درب را از راه دور در محیط نامحدود باز کنید استفاده از سیستم پیامکی است.

ویژگی مشترک قفل الکترونکی قفل یال

باز کردن درب با ریموت کنترل

ریموت در قفل الکترونیکی برای باز کردن درب در برد کوتاه، یعنی شعاع 20 متری محل نصب قفل است. این قابلیت بیشترین کارکرد را برای اماکنی دارد که مراجعین زیادی دارند در این صورت بدون بلندشدن می توانید درب را با یک دکمه باز کنید. البته آیفون تصویری هم علاوه بر دستگیره های معمولی به قفل الکترونیکی نیز متصل می شود تا درب را در برد کوتاه باز کند.

قفل الکترونیکی ضد سرقت

به دلایلی که گفته می شود قفل الکترونیکی ضد سرقت است. یکی از مهمترین آن ها داشتن آلارم ضد سرقت می باشد. آلارم ضد سرقت در صورت اعمال هر گونه فشار به قفل به صدا در می آید. همچنین در صورت استفاده از دسترسی های فیک آلارم ضد سرقت شروع به آژیر کشیدن می کند. سیستم ضد شوک الکتریکی از خرابی قفل در صورت ورود عمدی برق اضافی جلوگیری می کند. برخی از قفل های دیجیتال روی مغزی های ضد دیلم با زبانه هوک سوار می شوند. زبانه قلاب مانند هوک از باز شدن درب توسط دیلم جلوگیری می کند.

گزارشگیری قفل دیجیتال (LOG)

یکی از قابلیت های امنیتی و کنترلی در قفل دیجیتال آپشن گزارشگیری است. با این قابلیت می توانید از آمار رفت و آمدها خروجی بگیرید. بعلاوه می توانید محدودیت های زمانی روزانه و هفتگی را روی دسترسی کاربران عادی اعمال نمایید. در صورت اعمال این محدودیت ها کاربر در خارج از بازه زمانی تعریف شده امکان باز کردن قفل الکترونیکی را نخواهد داشت.

یکی از مثال های کارکرد گزارشگیری کارفرمایی است که دسترسی کارمندان خود را به ساعات کارای آن ها محدود می کند. خروجی گزارشگیری را هم می توانید از خود قفل توسط یک کابل اندرویدی ساده و هر نوع تجهیزات الکترونیکی (DEVICE) که در دسترسی دارید انجام دهید و هم می توانید این خروجی را از اپلیکیشن قفل دریافت کنید.

قفل دیجیتال و ویژگی مشترک قفل الکترونیکی

برای کسب اطلاعات بیشتر از قفل‌های دیجیتالی پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید.

برای مشاوره رایگان همین حالا فرم زیر را پر نمایید.

امتیازدهی