چرا خرید قفل دیجیتال یک انتخاب هوشمندانه است؟ با توجه به این‌که در حال حاضر معمولا بیشتر افراد شاغل هستند و زمان کمتری را در خانه می‌گذرانند مسئله تامین امنیت خانه و کنترل آن از راه دور بسیار مهم است. همچنین در برخی مشاغل اجناس با ارزش، اسناد و مدارک بسیار مهمی نگهداری می‌شود که اهمیت نیاز به امنیت را دو چندان می‌کند. در ادامه به چگونگی برطرف شدن این مشکلات توسط نصب قفل‌های دیجیتال در محل زندگی و کار شما می‌پردازیم.

چرا قفل دیجیتال امن‌تر است؟

فرآیند ساخت این نوع قفل‌ها به گونه‌ای است که دسترسی به الگوریتم آن، کار را برای سارقان بسیار دشوار می‌نماید. همچنین بعد از گذشت زمان اندکی که قابل تنظیم است (مثلا بعد از یک دقیقه)، در به طور خودکار قفل می‌شود که این امر امنیت ذهنی و فیزیکی افراد را تامین می‌کند. از طرفی قفل‌های مکانیکی (نمونه‌هایی که با کلید فیزیکی کار می‌کنند) به راحتی توسط یک اهرم شکسته و مچاله می‌شوند و در نهایت باعث باز شدن در می‌شوند. در مقابل قفل‌های دیجیتال مکانیزم هشدار صدا دارند که شدت صدای آن قابل تنظیم است و همچنین در ساختار برخی از انواع قفل‌های دیجیتال، قلابی به شکل عمودی (هوک) وجود دارد که در صورت وجود چارچوب مستحکم در، سارقان به هیچ عنوان با اهرم کاری نمی‌توانند پیش ببرند.

قفل دیجیتال

هشدارهای به موقع و پیشگیرانه توسط قفل دیجیتال

یکی از مزیت‌های عملکردی در قفل‌های دیجیتال حساسیت این دستگاه هوشمند دیجیتالی به ضربه (به هنگام تلاش سارقین)، به دمای بالای 55 درجه (زمان حریق) و همچنین دارا بودن قفل کودک یا همان Button safe (زمانی که کودک یا سالمندی در خانه دارید) است. به‌علاوه اگر فرد ناشناسی چندین بار جهت باز کردن درب، پین کد اشتباه وارد نماید، از طریق گوشی هوشمندی که قبلا با قفل منطبق شده است شما را آگاه می‌کند.

امکان کنترل همه جانبه از راه دور

موقعیتی را تصور کنید که شما سرکار هستید و مهمانی برایتان از راه دور آمده است. در این جا قفل دیجیتال به همراه دوربینی که روی آن متصل است به کمک شما می‌آید و می‌توانید از راه دور در را باز کنید. علاوه بر این اتصال این قفل به بلوتوث و یا Wi-Fi باعث می‌شود بتوانید رفت و آمدها را کنترل کنید.

قفل سامسونگ

دیگر نیازی به کلید و دسته کلید ندارید!

زمانی که با دست‌های پر از فروشگاه به خانه آمده‌اید و نمی‌دانید با دست یا با پا در را باز کنید ارزش قفل دیجیتال معلوم می‌شود. بسته به انواع آن‌ها می‌توانید با یک پین کد یا اثر انگشت به راحتی در را باز کنید و دیگر به دنبال کلیدهای خود نگردید. البته در شرایط کرونا که کیسه‌های خرید را نمی‌توانید روی زمین بگذارید این قضیه بیشتر خودش را نشان می‌دهد. از طرفی کلیدهای فیزیکی ممکن است گم شود و در این شرایط مجبورید کلیه قفل‌های مکانیکی خانه را برای امنیتتان عوض کنید. حالا مشکل هنوز حل نشده باید برای تمام اعضای خانواده هم کلید کپی کنید. قطعا تغییر یک پین کد ساده‌تر است!

قفل الکترونیکی

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از قفل‌های دیجیتالی به محصولات کارن مراجعه کنید.

پیشرفت تکنولوژی و برطرف شدن مشکلات قبلی

در نمونه‌های قبلی قفل‌های الکترونیکی پس از وارد نمودن پین کد توسط صاحب خانه از روی جای انگشتان، حدس زدن پین کد ساده بود. در حالی‌ که در قفل‌های جدید هر بار صفحه نمایش اعداد تصادفی را نشان می‌هد. همچنین گرما و سرما باعث ناخوانا شدن اثر انگشت توسط دستگاه می‌شد که این موضوع هم در نمونه‌های جدید کاملا رفع شده است. یکی دیگر از معضلات قفل‌های دیجیتال در فرم‌های قبلی نیازمندی آن‌ها به سیم‌کشی داخلی بود که در حال حاضر با 4 باتری روی قفل و 4 باتری روی ریموت دیگر نیازی به سیم‌کشی نخواهید داشت.

اگر باتری قفل دیجیتال تمام شد چیکار کنیم؟

یکی از مهم‌ترین پیش‌بینی‌هایی که در مورد قفل دیجیتال تاکنون انجام شده درباره زمانی است که باتری در حال اتمام است در این شرایط تا 3 بار به گوشی هوشمند شما هشدار می‌دهد و در صورتی‌که به هر دلیلی توجه نکنید یک کلید فیزیکی در اختیار شما هست که در هر موقعیتی بتوانید قفل در را به راحتی باز کنید. البته یادتان باشد که این کلید بهتر است در جایی خارج از محل قفل‌های دیجیتال باشد!

به زیبایی و جلوه مدرنیته قفل دیجیتال توجه نمایید

خیلی از افراد برای استفاده از یک محصول علاوه بر کاربردی بودن آن به جنبه‌های زیبایی شناختی هم توجه دارند. در این باب بد نیست بدانید که قفل‌های دیجیتال با نمونه‌های متنوع برنزی، طلایی و نقره‌ای بنا به سلیقه افراد مختلف و هارمونی آن با سایر وسایل می‌توانند جلوه بصری بهتری برای درب‌ها ایجاد نمایند. گزینه شما می‌تواند از بین طیف شکل‌های مدرن‌تر تا کلاسیک‌تر انتخاب شود.

قفل هوشمند

نصب قفل دیجیتال بر روی انواع درب و تنظیمات آن

قفل‌های دیجیتال قابلیت نصب روی انواع درب‌های راست و چپ باز شو و ضد سرقت را دارند. درباره تنظیمات این قفل‌ها لازم است بدانید که برای امنیت هر چه بیشتر هر 3 ماه یک‌بار پین کد را بهتر است تغییر دهید. یکی از آپشن‌های دیگر این قفل‌ها اعمال محدودیت‌های زمانی برای باز ماندن و یا قفل شدن درب‌هاست که این ویژگی بیشترین کاربرد را در محل کار در ساعات خارج از کار دارد.

جهت اطلاع از تخفیفات ویژه شرکت کارن می‌توانید پیج اینستاگرام ما را دنبال فرمایید.