آدرس : گیشا - خیابان پاتریس لومومبا - چهارراه ملکوتی - کوچه سیامکی - پلاک 13
88202561 | تلفن شبانه روزی: 09124770848

ویژگی های ضروری که یک دستگیره دیجیتال درب باید داشته باشد

ویژگی های ضروری که یک دستگیره دیجیتال درب باید داشته باشد

دستگیره دیجیتال درب

امروزه دستگیره دیجیتال درب به یکی از عناصر اصلی زندگی مردم تبدیل شده است. قفل های هوشمند آرامش و امنیت را برای کاربران با هر فعالیتی فراهم می کنند. اگر چه بسیاری از افراد بدون توجه به امنیت، تنها به زیبایی و راحتی در رفت و آمد توجه می کنند؛ اما هر یک از ویژگی های دستگیره دیجیتال درب در داشتن یک زندگی امن و راحت ضروری می باشد.

تنوع این محصولات امنیتی باعث شده است تا با توجه به نیازها و نوع خانه ها، گزینه مناسب را به راحتی انتخاب نمایید؛ با این حال برای بسیاری از مردم، انتخاب گزینه مناسب میان این همه مدل، کمی دشوار می باشد. به همین دلیل صاحب خانه ها باید اطمینان حاصل کنند که از دستگیره دیجیتال درب چه انتظاری دارند و با ویژگی های آن آشنا باشند.

بیایید نگاهی به برخی از ویژگی های مهم این نوع قفل ها که صاحب خانه ها باید در هنگام انتخاب گزینه مناسب، به آن ها توجه نمایند، بیاندازیم.

ویژگی های امنیتی دستگیره دیجیتال درب

عملکرد اصلی هر نوع قفلی، ارائه یک سطح امنیتی مناسب برای محافظت از خانه می باشد. به همین دلیل سال هاست که قفل بخش جدایی ناپذیر خانه ها به حساب می آید. قفل های سنتی تا حدودی این انتظار را برآورده نموده اند اما با توجه به افزایش جمعیت و خطرات پیش رو، نیاز به قفل هایی با امنیت بیشتر می باشد.

اطمینان از دستگیره دیجیتال درب با ویژگی های امنیتی مناسب، بسیار مهم و ضروری است در غیر این صورت تاثیر چندانی در حفاظت خانه نخواهد داشت. باید به دنبال قفلی با پارامترهای احراز هویت و پروتکل های شناسایی امن باشیم تا هک نمودن و دسترسی غیر مجاز به آن غیر ممکن شود.

باید از لحاظ استانداردهای امنیتی مانند ANSI دارای درجه ۱ باشد. همچنین شامل اکثر سیستم های امنیتی مانند قفل کودک، آلارم هشدار حوادث امنیتی و … باشد تا از اموال و اعضای خانواده تان محافظت کند.

ویژگی های ضروری که یک دستگیره دیجیتال درب باید داشته باشد
آلارم هشدار حریق

مصرف بهینه انرژی

دستگیره دیجیتال درب همواره نیاز به یک منبع ثابت انرژی (باتری قلمی) برای کارکردن دارد. برخی از صاحب خانه ها اعتقاد دارند که تامین انرژی از طریق باتری باعث صرف هزینه بالا برای آن ها می گردد؛ این در حالی است که انتخاب قفل با مصرف بهینه انرژی این نظریه را به کلی رد می کند.

ویژگی های ضروری که یک دستگیره دیجیتال درب باید داشته باشد

امروزه تولیدکنندگان بزرگ و معتبر، به دلیل اهمیت این موضوع و افزایش طول عمر باتری ها، از تکنولوژی های کاهش مصرف انرژی در تولید این نوع قفل ها استفاده می کنند. به طوری که به صورت میانگین، هر ۴ عدد باتری به مدت یک سال برای شما کار می کند.

منبع تغذیه اضطراری دستگیره دیجیتال درب

تصور کنید از یک روز خسته کننده و طولانی به خانه برگشته اید. متوجه خواهید شد که انرژی باتری های دستگیره دیجیتال درب به پایان رسیده است. این بدان معناست که پشت درب مانده اید و چاره ای جز امتحان روش های دیگر برای ورود به خانه ندارید. برخی از قفل ها دارای کلید اضطراری هستند ولی گاهی اوقات دسترسی به کلید برای شما وجود ندارد یا قفل بدون کلید اضطراری است.

تولیدکنندگان دستگیره دیجیتال درب برای این مشکل چاره ای اندیشیدند. با در نظر گرفتن ترمینال تغذیه اضطراری و به کمک یک باتری ۹ ولت می توان انرژی مورد نیاز قفل را تامین و به صورت موقت درب را باز نمود.

کنترل از راه دور دستگیره دیجیتال درب

توانایی اتصال دستگیره دیجیتال درب با سایر دستگاه های ارتباطی مانند تلفن همراه، یکی از دلایل اصلی محبوبیت این محصولات امنیتی می باشد. این ویژگی به صاحب خانه ها علاوه بر راحتی در رفت و آمد و کنترل درب ورودی، امکاناتی را ارائه می دهد که می تواند وضعیت امنیت خانه را نیز بهبود بخشد.

کنترل از راه دور قفل، شما را همواره و بدون توجه به موقعیت مکانی، از وضعیت درب ورودی آگاه می سازد. همچنین می توان درب ورودی را از راه دور باز و بسته نمود. ثبت و کنترل ورود و خروج، ارسال پیام هشدار نفوذ غیر مجاز به تلفن همراه، ارسال کلید مجازی برای دوستان و آشنایان و … از دیگر مزیت های این ویژگی منحصر به فرد است.

عدم استفاده از کلیدهای مکانیکی

استفاده از قفل های قدیمی معایب بسیاری دارد که اصلی ترین آن ها، دسترسی به قفل توسط کلید می باشد. در خانه های اجاره ای برای ایجاد دسترسی سایر افراد نیاز به کلیدهای اضافی می باشد. این کار سطح امنیت درب ورودی را به شدت کاهش می دهد. به همین دلیل بسیاری از صاحب خانه ها مجبور به عوض نمودن کل قفل می نمایند.

از دست دادن کلیدها به هر دلیلی نیز مشکلات فراوانی را برای کاربران به وجود می آورد که آن ها را مجبور به عوض نمودن کل قفل می کند. دستگیره دیجیتال درب با ایجاد دسترسی موقت، مشکلات ذکر شده را از بین خواهد برد. اگر می خواهید دسترسی شخصی را حذف نمایید به راحتی و بدون نیاز به فرد متخصص و صرف هزینه این کار انجام می شود!

ویژگی های ضروری که یک دستگیره دیجیتال درب باید داشته باشد
دسترسی بدون کلید به درب (رمز، کارت، اثر انگشت و تلفن همراه)

اتصال دستگیره دیجیتال درب به سیستم های هوشمند و امنیتی

اساسا داشتن یک دستگیره دیجیتال درب که می تواند با سایر دستگاه های هوشمند و امنیتی سازگار شود، به نفع شما و خانواده تان می باشد.

 

یکی از ویژگی های مفید دستگیره دیجیتال درب ، توانایی برای ادغام با سایر دستگاه ها و فناوری های هوشمند است. این عمل ویژگی های هوشمند قفل را افزایش می دهد و می تواند مجموعه ای از وظایف پیچیده را با برقراری ارتباط با سایر دستگاه ها انجام دهد.

با اتصال دستگیره دیجیتال درب با سیستم های گرمایشی و سرمایشی، به محض بسته شدن درب، این سیستم ها به صورت خودکار خاموش می شوند. این کار باعث صرفه جویی در انرژی می گردد.

همچنین با اتصال این نوع قفل ها با سیستم های امنیتی مانند دوربین های نظارتی و زنگ هشدار، کنترل شما بر خانه بیشتر می شود و به سرعت از ورود غیر مجاز به خانه آگاه خواهید شد.

ویژگی های ضروری که یک دستگیره دیجیتال درب باید داشته باشد

دستگیره دیجیتال درب عمدتا برای حفظ امنیت درب ورودی مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین اگر قفل شما این عملکرد اولیه را برآورده نمی کند، پس بهتر است آن را انتخاب نکنید. این بدان معنا نیست که از قفل های قدیمی استفاده شود بلکه باید به دنبال قفل های هوشمند امنیتی با بیشترین ویژگی باشید. ویژگی های ضروری ذکر شده را نباید نادیده گرفت در غیر این صورت پول خود را به هدر داده اید.

گذاشتن نظر