هوشمند سازی مراکز تجاری و اداری

همانطور که می دانید یکی از مهم ترین موارد در اتوماسیون های اداری بدون شک هوشمند سازی مراکز تجاری و اداری می باشد. با استفاده از هوشمند سازی امنیت مراکز و ساختمان ها افزایش می یابد. در این مطلب از سایت کارن با تجهیزات و خصوصیات هوشمند سازی آشنا خواهید شد. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

بررسی هوشمند سازی مراکز

هوشمند سازی در واقع به معنی هوشمند کردن مکان جهت استفاده راحت و امنیت بیشتر می باشد. این نکته مهم را فراموش نکنید برای هوشمند سازی محیط مورد نظر به ابزارها و تجهیزات هوشمند نیاز دارید. همچنین کیفیت ابزارهایی که تهیه می کنید باید مناسب باشد.

از بهترین تجهیزات برای هوشمند سازی می توان به سیستم گرمایش و سرمایش اتوماتیک، قفل درب دیجیتال، دوربین های امنیتی و… اشاره کرد. با هوشمند سازی مراکز تجاری و اداری حس امنیت و راحتی برای خریداران و فروشنده به وجود می آید. هوشمند سازی در واقع نقش بسیار مهمی در کنترل فنی، افزایش بهره وری، کاهش هزینه ها و… به همراه دارد.

با استفاده از این روش فوق العاده در برخی امور مصرفی صرفه جویی و مدیریت دقیق تری را خواهید داشت. امروزه هوشمند سازی یکی از مهم ترین نیاز ها در تمامی مراکز و ساختمان ها اداری می باشد. چرا که این روش تاثیر بسیار زیادی در بهینه سازی زمان و انرژی دارد.

تجهیزات مورد نیاز برای هوشمند سازی

همانطور که گفته شد برای هوشمند سازی در مراکز تجاری و اداری به برخی ابزارها و تجهیزات نیاز دارید. با استفاده از این روش امنیت ساختمان ها و مراکز بدون شک افزایش می یابد. در ادامه با تجهیزات مورد نیاز برای هوشمند سازی مراکز آشنا خواهید شد:

 • قفل دیجیتال هوشمند
 • دوربین های امنیتی
 • تجهیزات روشنایی هوشمند
 • مدیریت هوشمند پارکینگ
 • سیستم تهویه مناسب
 • حسگر یا ردیاب دود
هوشمند سازی

تجهیزات مورد نیاز برای هوشمند سازی

دوربین های امنیتی هوشمند

یکی دیگر از مهم ترین تجهیزات در هوشمند سازی بدون شک دوربین امنیتی می باشد. برای صرفه جویی هزینه ها بهتر است از این سیستم امنیتی استفاده کنید. مراحل نصب و استفاده از دوربین های امنیتی بسیار ساده می باشد. البته این نکته مهم را فراموش نکنید برای خرید دوربین های امنیتی باید برخی نکات مهم و اساسی را در نظر داشته باشید یکی از مهم ترین نکات بدون شک کیفیت بالا در این دوربین ها می باشد. 

بررسی تجهیزات روشنایی 

همانطور که می دانید تمامی مراکز اداری و تجاری به سیستم روشنایی قدرتمند نیاز دارند. استفاده از برخی سیستم ها مانند لامپ ها، نور مخفی و… برای این مکان ها کمی مشکل ساز است. از این رو بهتر است برای هوشمند سازی مراکز اداری و تجاری از سیستم روشنایی هوشمند استفاده کنید. 

بررسی قفل دیجیتال هوشمند

قفل دیجیتال هوشمند بدون شک مزایای زیادی برای مراکز اداری و تجاری به همراه دارد. در واقع قفل دیجیتال یکی از مهم ترین تجهیزات در هوشمند سازی مراکز تجاری و اداری محسوب می شود. بهتر است به جای استفاده از کلید های آهنی و کارت ها از سیستم اثر انگشت و یا تشخیص چهره برای درب ها استفاده کنید. از بهترین خصوصیات قفل های دیجیتال می توان به کنترل ورود و خروج کارمندان اشاره کرد. امنیت این سیستم بسیار مناسب می باشد. 

قفل دیجیتال هوشمند

بررسی قفل دیجیتال هوشمند

مدیریت هوشمند پارکینگ

استفاده از پارکینگ های هوشمند نقش بسیار مهمی در آرامش و آسایش مراکز تجاری و اداری به همراه دارند. بهتر است برای هوشمند سازی مراکز تجاری و اداری از سیستم پارکینگ هوشمند استفاده کنید. از بهترین خصوصیات و مزایای استفاده از پارکینگ های هوشمند می توان به راهنمای حرکت صحیح خودرو، مشاهده مکان های پر شده و… اشاره کرد. 

اهمیت هوشمند سازی در مراکز تجاری و اداری

با تجهیزات مورد نیاز برای هوشمند سازی به طور کامل آشنا شدید. امروزه استفاده از سیستم هوشمند سازی برای تمامی ساختمان ها به خصوص ساختمان های اداری و تجاری بسیار مهم ضروری می باشد. برای صرفه جویی در برخی هزینه ها نیز می توانید از این سیستم استفاده کنید. از هوشمند سازی همچنین می توانید برای برخی اتاق های مهم در مراکز اداری و تجاری نیز استفاده کنید برای اطلاع از شرایط هوشمند سازی برای برخی مکان ها مهم می توانید مطلب هوشمند سازی اتاق سرور با قفل دیجیتال را سایت کارن مطالعه کنید.

با توجه به نیاز و بودجه خود می توانید از ابزارها و تجهیزات برای هوشمند سازی ساختمان استفاده کنید. با استفاده از این سیستم بدون شک امنیت و آرامش افزایش می یابد. سیستم مدیریت هوشمند ساختمان وظیفه مدیریت و کنترل ساختمان را از لحاظ سیستم های ایمنی، سرمایش و گرمایش، تهویه مطبوع، کنترل تردد و… به عهده دارد.

 

مزایای هوشمند سازی در مراکز تجاری و اداری

همانطور که گفته شد با هوشمند سازی مراکز تجاری و اداری امنیت ساختمان ها افزایش می یابد. امروزه هوشمند سازی یکی از مهم ترین نیاز ها در تمامی مراکز و ساختمان ها اداری می باشد. چرا که این روش تاثیر بسیار زیادی در بهینه سازی زمان و انرژی دارد. در ادامه با مزایای استفاده از این روش آشنا خواهید شد:

 • امنیت و آسایش بیشتر
 • کاهش هزینه و افزایش بهره وری
 • ابزارها و تجهیزات پیشرفته در ساختمان
 • صرفه جویی انرژی در ساختمان
 • همکاری و انگیزه بیشتر
هوشمند سازی

مزایای هوشمند سازی در مراکز تجاری و اداری

سخن پایانی

در این مطلب همانطور که گفته شد با خصوصیات هوشمند سازی مراکز تجاری و اداری به طور کامل آشنا شدید. هوشمند سازی در واقع به معنی هوشمند کردن مکان جهت استفاده راحت و امنیت بیشتر می باشد. این نکته مهم را فراموش نکنید برای هوشمند سازی محیط مورد نظر به ابزارها و تجهیزات هوشمند نیاز دارید.

همچنین کیفیت ابزارهایی که تهیه می کنید باید مناسب باشد. امروزه هوشمند سازی یکی از مهم ترین نیاز ها در تمامی مراکز و ساختمان ها اداری می باشد. چرا که این روش تاثیر بسیار زیادی در بهینه سازی زمان و انرژی دارد. شما می توانید بهترین انواع قفل رمزی، قفل کارتی و اثر انگشتی را از کارن خریداری کنید. 

سوالات متداول هوشمند سازی مراکز تجاری و اداری

 1. تجهیزات مورد نیاز برای هوشمند سازی به چه صورت است؟
  برای هوشمند سازی مراکز تجاری به برخی ابزارها و تجهیزات نیاز دارید. این تجهیزات شامل قفل دیجیتال هوشمند، دوربین های امنیتی، تجهیزات روشنایی هوشمند، مدیریت هوشمند پارکینگ، سیستم تهویه مناسب، حسگر یا ردیاب دود و… می باشد.
 2. مزایای هوشمند سازی به چه صورت است؟
  مزایای هوشمند سازی شامل امنیت و آسایش بیشتر، کاهش هزینه و افزایش بهره وری، ابزارها و تجهیزات پیشرفته در ساختمان، صرفه جویی انرژی در ساختمان و همکاری و انگیزه بیشتر می باشد.
 3. اهمیت هوشمند سازی در مراکز تجاری و داری به چه صورت است؟
  امروزه استفاده از سیستم هوشمند سازی برای تمامی ساختمان ها به خصوص ساختمان های اداری و تجاری بسیار مهم ضروری می باشد. برای صرفه جویی در برخی هزینه ها نیز می توانید از این سیستم استفاده کنید. با توجه به نیاز و بودجه خود می توانید از ابزارها و تجهیزات برای هوشمند سازی ساختمان استفاده کنید. با استفاده از این سیستم بدون شک امنیت و آرامش افزایش می یابد. سیستم مدیریت هوشمند ساختمان وظیفه مدیریت و کنترل ساختمان را از لحاظ سیستم های ایمنی، سرمایش و گرمایش، تهویه مطبوع، کنترل تردد و… به عهده دارد.
امتیازدهی