مقایسه قفل یوکا با قفل دیجیتال روک

مقایسه قفل یوکا با قفل روک مقایسه بین دو برند قفل دیجیتال موجود در بازار می باشد. با بررسی قفل های شرکت یوکا متوجه شباهت عجیب این قفل ها به دستگیره های دیجیتال شرکت hi-one می شوید. در واقع شرکت یوکا OEM این شرکت تولیدکننده مادر است که در ادامه به آن می پردازیم. همچنین با مقایسه قیمت های قفل یوکا با آنچه که در سایت های فروش اینترنتی بین المللی مانند علی بابا می بینید؛ متوجه عرضه این قفل با قیمت بالاتر در بازار ایران می شوید. روک برندی تازه وارد در بازار قفل دیجیتال است که قفل های آن در دو سری P و H موجودند. قفل های سری P دارای دستگیره تمام اتوماتیک با قابلیت های بسیار زیادی هستند. همچنین قفل های سری H روک ارزان ترین قفل های استاندارد موجود در بازار می باشند. بطور کی قفل های روک دارای قابلیت های بسیار زیاد و قیمت مناسب است. در این مقاله به مقایسه قفل های این دو برند می پردازیم.

قفل دیجیتال یوکا

همانطور که گفته شد قفل یوکا OEM (ORIGINAL EQIUPMENT MANUFACTURER) قفل های HI-ONE هستند. OEM به این صورت است که شرکت مادر که در این جا HI-ONE است برای فروش قفل های خود نام شرکت های OEM را روی قفل هایش چاپ می کند. در اینصورت حتی کارتن ها بدون نامند و تنها نام چاپی شرکتی که چند قفل از HI-ONE خریداری کرده است روی قفل ها درج می شود. این شرکت ایرانی OEM چند قفل دیگر که محصول شرکت های H-GANG و ARCHI هم هستند می باشد. تفاوت OEM با ODM در این است که شرکت های ODM تغییراتی اندک در طراحی محصول ایجاد می کنند. ضعف عمده قفل یوکا نداشتن آپشن امنیتی قفل کودک است. این قابلیت امنیتی مهم بیشتر در دستگیره های اهرمی دیجیتال مطرح می شوند. قفل های دستگیره اهرمی روک سری H دارای قفل کودک هستند. شما می توانید با فعال کردن آن از داخل از خارج شدن کودک خود از منزل جلوگیری کنید.

قفل یوکا

مشابهت قفل یوکا با مدل های هایوان

اسامی مدل های قفل یوکا در واقع تغییر یافته قفل هایوان می باشند. به طور مثال قفل مدل LEO PRO در یوکا همان مدل H-7090 در برند هایوان است. به طور مشابه قفل LEO CLASSIC همان مدل H-5290 در قفل HI-ONE می باشد. قفل‌های Leo ،Mars و Lyra در قفل‌ یوکا به ترتیب مدل‌های H-7000 ،H-2500 و H-5100 در برند هایوان هستند. قفل‌های MARS ،Leo Classic و Lyra مدل‌های دستگیره اهرمی (HANDLE) می باشند. مدل‌های LEO PRO ،LEO MAX و MAIA از جمله دستگیره‌های پول و پوش نیز هستند. 

قفل هایوان

در مورد قفل های روک مدل های دستگیره تمام اتوماتیک شامل P220، P221، P231، P241 و P251 می باشند. همچنین مدل های دستگیره اهرمی دارای قفل کودک مدل های H100، H220 و H230 می باشند. در این میان قفل H100 روک مخصوص درب های UPVC است و برای درب های بائوی کم نیز کاربرد دارد. بائو به معنی فاصله چارچوب تا شروع نقش درب می باشد.

قفل تشخیص چهره یوکا

قفل یوکا مدل LEO MAX دارای دسترسی بیومتریک تشخیص چهره است. کارکرد این قفل به گونه ای است که ابتدا چهره افراد به قفل یوکا معرفی می شود. سپس با هر بار نزدیک شدن به قفل برای باز کردن آن چهره مجدد اسکن شده و با پایگاه داده مقایسه می شود. در صورت تطبیق چهره کاربر با این پایگاه داده درب برای وی باز می شود. البته قفل تشخیص چهره نقاط ضعفی دارد که در اینجا به آن می پردازیم. از مواردی که سبب اختلال عملکردی در این قفل ها می شود استفاده موارد مزاحم روی چهره است. به طور مثال استفاده از عینک، کلاه، ماسک و غیره. بعلاوه حتی در مورد قفل یوکا که با نور نامرئی کار می کند تغییر نور سبب اختلال عملکرد قفل می شود. فاصله کاربر از قفل می بایست تا حد مشخصی نزدیک باشد در غیر اینصورت با مشکل مواجه می شود. در نهایت هر چه تعداد چهره های معرفی شده به قفل بیشتر باشد عمل شناسایی هویت بیشتر طول می کشد.

قابلیت های قفل یوکا و قفل روک

قفل های سری P روک دارای چشمی دیجیتال آنلاین هستند. شما می توانید بواسطه به صدا در آمدن زنگ تصویر شخص را روی اپلیکیشن قفل ببینید. همچنین قفل های روک به اینترنت متصل می شوند و امکان باز کردن درب از راه دور در محیط نامحدود را دارند. ریموت جزء وسایل جانبی قفل های روک است و امکان اتصال به آیفون را دارند. درحالیکه در قفل یوکا ریموت به شکل آپشنال به قفل اضافه می شود. از این رو می بایست برای داشتن آن هزینه جداگانه به قیمت تمام شده قفل اضافه کنید. قفل های روک قابلیت سوار شدن روی انواع مغزی را دارند. با سوار شدن این قفل ها روی مغزی با زبانه ضد دیلم هوک می توانید امنیت را چند برابر کنید. در قفل یوکا خبری از مغزی با زبانه هوک نیست.

قفل روک

همچنین قفل یوکا دستگیره تمام اتوماتیک در مدل های خود ندارد. این دستگیره ها جدیدترین نوع تکنولوژی در مورد دستگیره های دیجیتالی است که استفاده از آن بسیار راحت است. شما برای باز کردن درب با انواع دسترسی دیگر نیازی به استفاده از دستگیره ندارید و به طور اتوماتیک باز می شود. کلیه قفل های روک دارای دسترسی های فول آپشن رمز، کارت و اثر انگشت نیز می باشند. همچنین منبع تغذیه قفل هوشمند روک باتری قابل شارژ لیتیومی است که بسیار به صرفه می باشد. در مورد قفل یوکا منبع تغذیه باتری های قلمی با استاندارد AA هستند.

تفاوت قفل کودک با حریم خصوصی

خیلی اوقات افراد آپشن حریم خصوصی و یا شب بند دیجیتال را به جای قفل کودک به فروشنده معرفی می کنند. توجه نمایید تفاوت عمده این دو قابلیت این است که در قفل کودک آپشن را یک بار فعال می کنید. پس از آن قفل کودک با هر بار باز و بستن درب به طور خودکار مجدداً  فعال می ماند و نیازی به تنظیم دستی ندارد. اما حریم خصوصی را وقتی از داخل فعال کنید سایر دسترسی ها از بیرون برای ورود غیرفعال می شوند. با یکبار باز کردن درب حریم خصوصی غیرفعال می شود. در قفل یوکا قفل کودک وجود ندارد و این یک شکاف بزرگ امنیتی در این قفل محسوب می شود.

پیج اینستاگرام کارن را دنبال نمایید و از اخبار دنیای قفل دیجیتال مطلع شوید.

امتیازدهی