مزایا و معایب قفل هوشمند

یکی از سوالات رایج در بین خریداران هنگام خرید قفل دیجیتال و یا هوشمند در خصوص مزایا و معایب قفل دیجیتال می باشد. در این مطلب از سایت کارن با مزایا و معایب قفل هوشمند به طور کامل آشنا خواهید شد. قبل از آشنایی با فواید و معایب باید بیان کرد که دستگیره های دیجیتالی با استفاده از آخرین و بهترین تکنولوژی ساخته شده اند.

هدف اصلی این قفل ها در واقع افزایش ایمنی و راحتی کاربران می باشد. اما این محصول نیز مانند سایر هر فناوری دیگر یک سری معایب و مزایا به همراه دارد. با ما همراه باشید تا در این مطلب با خصوصیات قفل های هوشمند به طور کامل آشنا باشید.

بررسی مزایا و معایب قفل دیجیتال

سیستم های پیشرفته قفل بدون نیاز به کلید امروزه به شکل گسترده ای در فضاهای مسکونی، اداری، تجاری و… مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع این قفل ها جایگزین قفل های مکانیکی و قدیمی شده اند. قفل دیجیتال در واقع محصولی است که بر روی انواع درب های ورودی ساختمان برای دسترسی آسان، افزایش امنیت، و قفل نمودن انواع درب ها مورد استفاده قرار می گیرد.

برای خرید قفل هوشمند در ابتدا بهتر است با مزایا و معایب قفل هوشمند به طور کامل آشنا باشید. سیستم های دسترسی در قفل های دیجیتال متنوع می باشد که می توان به سیستم دسترسی کارتی، رمز عبور، تشخیص چهره، اثر انگشت و… اشاره کرد. به طور کلی می توان قفل هوشمند را سیستمی معرفی کرد که بر پایه بهترین تکنولوژی و مکانیزم ساخته شده و برای تمامی مکان ها بسیار مناسب است. در ادامه با فواید و معایب قفل دیجیتال آشنا خواهید شد:

فواید و معایب قفل هوشمند

بررسی مزایا و معایب قفل هوشمند

مزایای قفل هوشمند (دیجیتال)

همانطور که گفته شد اگر قصد دارید از قفل های دیجیتال استفاده کنید بهتر است قبل از خرید این محصول با مزایا و معایب قفل های دیجیتال آشنا باشید. از مهم ترین مزایای استفاده از قفل دیجیتال می توان به عدم نیاز به استفاده از کلید اشاره کرد. دیگر هیچ گونه نگرانی از بابت گم شدن و شکستن کلید های خود نخواهید داشت.

تا به حال این مشکل برای شما عزیزان پیش آمده است که برخی وسایل ضروری خود را فراموش کرده اید و مجبور شده اید کار خود را رها کنید و به منزل برگردید با استفاده از قفل های هوشمند در صورت فراموش کردن برخی وسایل دیگر نیاز به بازگشت نیست بلکه به راحتی می توانید رمز قفل خود را به فردی مطمئن بسپارید تا آن شخص کار شما را انجام دهد. همچنین نگرانی از بابت فراموش کردن بستن درب نخواهید داشت چرا که سیستم قفل های دیجیتال به این صورت است که بعد از چند ثانیه در صورت بسته نبودن درب به صورت خودکار درب بسته خواهد شد.

شما عزیزان می توانید از کارت متروی خود به عنوان کارت قفل دیجیتال برای ورود به منزل و یا محل کار استفاده کنید. از بهترین خصوصیات قفل هوشمند کنترل ورود و خروج افراد به منزل و یا محل کار می باشد. همین موضوع باعث محبوبیت قفل های دیجیتال در بین خریداران شده است. قفل های هوشمند همچنین دارای طراحی ظاهری بسیار زیبا و خاص هستند. در ادامه با سایر مزایای قفل هوشمند و یا دیجیتال آشنا خواهید شد:

 • قابلیت استفاده از ریموت کنترل و کنترل از راه دور
 • باتری مناسب و با کیفیت قفل دیجیتال 
 • مجهز به قفل کودک 
 • قابلیت باز و بسته شدن قفل دیجیتال به وسیله تلفن همراه
 • دارای سنسور اعلام حریق
 • سیستم ضد سرقت مناسب
 • افزایش امنیت
فواید قفل هوشمند

مزایای استفاده از قفل های هوشمند

بررسی معایب قفل هوشمند

برای استفاده از قفل هوشمند بهتر است با مزایا و معایب قفل هوشمند به طور کامل آشنا باشید. همانطور که می دانید سیستم دسترسی در قفل های دیجیتال با استفاده از تلفن همراه امکان پذیر است از این رو برای اتصال باید از وای فای و یا بلوتوث استفاده کنید.

این نکته مهم را در نظر داشته باشید در صورت سرقت رفتن تلفن همراه و یا قطعی برق امکان دسترسی به منزل و یا محل کار برایتان وجود نخواهد داشت. تنها در صورتی می توانید از قفل دیجیتال استفاده کنید که سایر روش های دسترسی از جمله اثر انگشت، کارت و… را فعال کرده باشید. منبع تغذیه قفل های هوشمند از طریق باتری تامین می گردد در صورت اتمام شارژ باتری دستگاه قفل دیجیتال کار نخواهد کرد. برای جلوگیری از این مشکل باید قبل از اتمام شارژ اقدام به تامین باتری کنید.

اگر برای دسترسی قفل هوشمند از از رمز استفاده کرده اید توجه داشته باشید در صورت فراموش کردن رمز به مشکل خواهید خورد. یکی دیگر از مهم ترین معایب قفل های دیجیتال در خصوص قیمت نسبتا بالا این محصول می باشد. البته در نظر داشته باشید خصوصیات این قفل ها بسیار منحصر به فرد است و به هیچ عنوان این خصوصیات را در قفل های دیگر مشاهده نخواهید کرد. در ادامه با سایر معایب قفل هوشمند آشنا خواهید شد:

 • پتانسیل برای هک شدن
 • تهیه باتری 9 وات برای قفل های فروشگاهی
 • پین کد را به اشتراک نگذارید
 • هویت اثر انگشت در شرایط آب و هوای سرد به سختی شناسایی می شود.
 • قفل دیجیتال برای شهرهای بسیار شرجی مناسب نیست.
معایب قفل دیجیتال

بررسی معایب قفل های هوشمند

اهمیت استفاده از قفل های هوشمند

قفل های هوشمند بیانگر تحول عظیم و دیجیتالی در امنیت فضای داخلی هستند. قفل های دیجیتال و یا هوشمند از نظر سهولت در استفاده بهترین انتخاب هستند و می توانند به خوبی امنیت بالایی را تامین کنند. اگر در خرید این محصول فوق العاده دچار تردید هستید مطمئن باشید این قفل از خصوصیات متنوعی برخوردار است.

برای خرید بهتر است با مزایا و معایب قفل دیجیتال به طور کامل آشنا باشید. استفاده از قفل هوشمند باعث می شود زندگی راحت و ایده آلی را داشته باشید. از این رو بهتر است در مورد انواع مدل های قفل هوشمند تحقیق کنید تا بهترین مدل قفل را خریداری نمایید. در این راستا برند کارن با بیشترین تنوع در ارائه انواع قفل دیجیتال و یا هوشمند هدف اصلی خود را جلب رضایت مشتریان قرار داده است.

سخن پایانی

در این مطب همانطور که گفته شد با مزایا و معایب قفل هوشمند به طور کامل آشنا شدید. دستگیره های دیجیتالی با استفاده از آخرین و بهترین تکنولوژی ساخته شده اند. هدف اصلی این قفل ها در واقع افزایش ایمنی و راحتی کاربران می باشد. اما این محصول نیز مانند سایر هر فناوری دیگر یک سری معایب و مزایا به همراه دارد. که باید به طور کامل با فواید و معایب آشنا باشید.

سوالات متداول مزایا و معایب قفل هوشمند

 1. معایب قفل هوشمند به چه صورت است؟
  پتانسیل برای هک شدن، تهیه باتری 9 وات برای قفل های فروشگاهی، پین کد را به اشتراک نگذارید، هویت اثر انگشت در شرایط آب و هوای سرد به سختی شناسایی می شود. این نکته مهم را در نظر داشته باشید در صورت سرقت رفتن تلفن همراه و یا قطعی برق امکان دسترسی به منزل و یا محل کار برایتان وجود نخواهد داشت. تنها در صورتی می توانید از قفل دیجیتال استفاده کنید که سایر روش های دسترسی از جمله اثر انگشت، کارت و… را فعال کرده باشید.
 2. مزایای قفل هوشمند به چه صورت است؟
  قابلیت استفاده از ریموت کنترل و کنترل از راه دور، باتری مناسب و با کیفیت قفل دیجیتال، مجهز به قفل کودک، قابلیت باز و بسته شدن قفل دیجیتال به وسیله تلفن همراه، دارای سنسور اعلام حریق،سیستم ضد سرقت مناسب و افزایش امنیت.
 3. اهمیت استفاده از قفل های هوشمند به چه صورت است؟
  قفل های هوشمند بیانگر تحول عظیم و دیجیتالی در امنیت فضای داخلی هستند. قفل های دیجیتال و یا هوشمند از نظر سهولت در استفاده بهترین انتخاب هستند و می توانند به خوبی امنیت بالایی را تامین کنند. اگر در خرید این محصول فوق العاده دچار تردید هستید مطمئن باشید این قفل از خصوصیات متنوعی برخوردار است.
امتیازدهی