مزایای قفل دیجیتال کارن

معرفی قفل دیجیتال

قفل دیجیتال محصولی است که بر روی انواع درب‌های ورودی ساختمان به منظور دسترسی سریع و آسان، افزایش امنیت، زیبایی و قفل نمودن انواع درب‌ها نصب می‌گردد و با سیستم‌های متنوع امنیتی که در آن به‌کار رفته آرامش و امنیت هرچه بیشتر را برای کاربر به ارمغان می‌آورد. در واقع قفل‌های مکانیکی جای خود را به قفل‌هایی با ظاهر متفاوت و مکانیزم الکترونیکی (قفل الکترونیکی و دیجیتال) داده‌اند. به بیان دیگر می‌توان قفل الکترونیکی را سیستمی دانست که بر پایه یکی از مکانیزم‌های شناسایی رمزی، کارت‌های مغناطیسی RFID، تگ، اثر انگشت و یا مگنت، درب منازل را باز و بسته می‌نماید که از مزایای قفل دیجیتال می‌باشد.

امکانات قفل دیجیتال و دستگیره هوشمند کارن

– نگران فراموش كردن بستن درب نباشيد چون در صورت لزوم، قفل دیجیتال چند ثانيه بعد از بسته شدن، به صورت خودكار قفل می‌شود (قفل اتوماتیک).

– شما می‌توانید از کارت متروی خود نیز برای این قفل‌های دیجیتال به عنوان کارت ورود به منزل یا دفتر خود استفاده نمایید.

– از دیگر مزایای قفل دیجیتال راحتی و زيبايی و مقاومت مثال زدنی آن می‌باشد .

– ريموت كنترل اين قفل دیجیتال اختياری است و می‌توانيد آن را به دستگاهتان اضافه کنید و از راه دور آن را کنترل نمود.

– باتری‌های دستگاه با استفاده متوسط 10 مرتبه در روز، حداقل به مدت 1 سال برای شما كار می‌كند (بدون ریموت 4 باتری و با ریموت 8 باتری نیاز است).

– کلیدهای لمسی و کارت‌های این قفل‌های الکترونیکی بسیار سبک و کوچک هستند و وجود آن‌ها مانند دسته کلیدهای حجیم و سنگین نمی‌باشد (برخی از کارت‌های این محصول را می‌توانید به صورت بر چسب بر روی تلفن همراه خود نصب نمایید تا مشکلی در حمل و نقل و یا گم کردن آن نداشته باشید).

امکانات-قفل-دیجیتال-کارن

– در صورت ضعيف شدن باتری‌ها، قفل دیجیتال به شما هشدار می‌دهد.

– اگر به هشدار توجه نكرديد و يا در مسافرت بوديد و شارژ باتری‌ها تمام شده بود، شما می‌توانيد توسط كليد مكانيكی که توصیه می‌شود در خارج از منزل نگهداری شود، به راحتی درب را باز کنید (مانند قفل‌های معمولی).

– اگر شارژ باتری دستگاه تمام شده بود و كليد مكانيكی هم در دسترس نبود می‌توانيد توسط يك باتری كتابی، برق لازم را فراهم و با رمز، اثر انگشت، کلید لمسی و یا با کارت وارد شوید.

– اگر به دستگاه ضربه بخورد آژير آن به صدا در می‌آيد و سيستم ورود آن به مدت يك دقيقه از كار می‌افتد.

– اگر درب باز بماند قفل دیجیتال سه مرتبه هشدار می‌دهد که یکی از اساسی‌ترین مزایای قفل دیجیتال می‌باشد.

– اين قفل الکترونیکی قابليت نصب بر روی درب‌های راست باز شو و چپ باز شو را دارد.

– قفل دارای سنسور اعلام حریق می‌باشد (بالای 55 درجه سانتی گراد).

– قفل دارای سیستم ضد سرقت و قفل دوبل و نیز قفل کودک می‌باشد.

کاربرد قفل خودکار و ریموت کنترل در اماکن اداری و پر رفت و آمد

این قفل دیجیتال به هنگام بسته شدن در، به صورت خودکار قفل می‌شود. وقتی در قفل باشد از خارج نمی‌توان بدون مجوز وارد شد ولی از داخل امکان خروج وجود دارد، فقط کافی است دستگیره دیجیتال را پایین بکشید تا در باز شود و پس از بستن در بار دیگر به صورت خودکار قفل شود. از دیگر مزایای قفل دیجیتال کارن ریموت کنترل می‌باشد. اگر قفل الکترونیکی را به ریموت کنترل مجهز کنید می‌توان از آن به عنوان مجوز از طرف منشی مستقر در خارج از اتاق و یا فرد داخل اتاق استفاده کرد. این امکانات و مزایای قفل دیجیتال، آن را به ایده آل‌ترین نوع کنترل و انجام عبور و مرور اداری تبدیل می‌کنند.

مزایای استفاده از قفل دیجیتال

به صورت کلی مزیت‌های استفاده از قفل دیجیتال را می‌توان به سه دسته تقسیم کرد: امنیت، راحتی و زیبایی. هر کدام از موارد مذکور مزیت‌های بسیار زیادی را در اختیار قرار می‌دهند که حقیقتا اگر یک‌بار از قفل دیجیتال استفاده کنید در بقیه‌ی مکان‌ها هم حتما از آن استفاده خواهید کرد. به‌طور کلی ارزش خرید این محصول بسیار بالا است و افرادی که از این محصول استفاده می‌کنند بسیار خرسند از استفاده این قفل‌ها هستند. به‌طور حتم استفاده از قفل‌های دیجیتال را به دیگران نیز پیشنهاد خواهید کرد.

مزایای-استفاده-از-قفل-دیجیتال-قفل-کودک

امنیت در قفل دیجیتال

اثر تکنولوژی در امنیت قفل دیجیتال

در این شرایط نابسامان اقتصادی و فشاری که روی مردم وارد است، طبیعی است که میزان جرم و سرقت افزایش و در نتیجه امنیت پایین بیاید. با عنایت به پایین آمدن میزان امنیت در جامعه ضروری است که اقدامات لازم جهت امن کردن منزل یا دفتر کار خود را به‌ عمل آورید لذا اولین اقدام امن کردن و مقاوم کردن درب ورودی است. امنیتی که قفل دیجیتال برای شما مهیا می‌کند به مراتب بالاتر از امنیت قفل‌های معمولی است. قفل‌های معمولی بسیار شناخته شده هستند و تکنولوژی پایینی دارند و به همین دلیل سارقان به راحتی می‌توانند از آن عبور کنند. اما قفل‌های دیجیتال از تکنولوژی نسبتا بالاتری برخوردار هستند و موانع بیشتری بر سر سارقان قرار می‌دهند.

بسیاری از سارقان نیز با سیستم قفل دیجیتال آشنایی ندارند و به همین دلیل ترجیح می‌دهند هدف خود را قفل دیجیتال انتخاب نکنند. قفل‌های دیجیتال معمولا به آلارم مجهز هستند که در صورت ضربه یا فشار و یا باز شدن غیرمجاز این آلارم به صدا در خواهد آمد. ضمنا باز کردن قفل دیجیتال توسط کارت بانکی و استراتژی‌های این چنینی کلا منتفی است چرا که بعد از بسته شدن درب، قفل دیجیتال به صورت خودکار قفل خواهد شد و نیازی به نگرانی این‌که درب را قفل کرده‌اید یا نه ندارید.

انواع-دسترسی-قفل-رمزی

اثر قفل کودک در امنیت قفل دیجیتال

در مقاله‌ای به تفصیل در مورد مزایای قفل کودک و شکاف امنیتی بزرگ قفل‌های دیجیتال بحث شد. به صورت خلاصه به این نکته اشاره می‌شود که در قفل‌های دیجیتالی که قفل کودک (Safe Button) وجود دارد امکان باز کردن قفل از بیرون بسیار پایین می‌آید در صورتی که در دستگیره‌های معمولی و قفل‌های دیجیتالی که قفل کودک ندارند این امنیت بسیار پایین است و حتی قفل‌های دیجیتالی که قفل کودک ندارند امنیت پایین‌تری نسبت به دستگیره‌های معمولی دارند.

دیلم و راه‌کار امنیتی قفل دیجیتال با این ابزار

دیلم انداختن راه‌کاری است که تقریبا اکثر سارقان از آن استفاده می‌کنند و متاسفانه اکثرا این روش جواب می‌دهد چرا که اکثر درب‌ها و چهارچوب‌ها ضعیف هستند. روش کار به این صورت است که توسط میله‌ای قوی (دیلم) بین قفل که روی درب نصب است و چهارچوب یا فشار توسط اهرم کردن دیلم فاصله ایجاد می‌کنند و در واقع درب و قفل را مچاله می‌کنند و مغزی از چهارچوب بیرون می‌آید و در نتیجه درب باز می‌شود. هر چند زمانی که مغزی از چهارچوب فاصله بگیرد قفل دیجیتال شروع به آژیر کشیدن می‌کند اما این آژیر به اندازه کافی بلند نیست و سارقان می‌توانند صدای آن‌ را قطع کنند. در این وضعیت دو راه‌کار وجود دارد اول این‌که قفل دیجیتال خود را توسط متخصصان شرکت کارن به بلندگویی با صدای بلند متصل کنید، دومین راه‌کار استفاده از قفل دیجیتالی است که دارای زبانه هوک (Hook) یا قلابی شکل باشد.

زبانه هوک به این معنی است که زمانی که درب قفل می‌شود علاوه بر زبانه‌های افقی که وارد چهارچوب می‌شوند یک زبانه به صورت عمودی در چهارچوب وارد و به چهارچوب قلاب (چفت) می‌شود و دیگر امکان باز شدن درب توسط دیلم وجود نخواهد داشت. اگر بخواهید درب را با روش دیلم باز کنید مجبور هستید علاوه بر مچاله کردن درب، چهارچوب را نیز خرد کنید و مچاله کنید که اگر چهارچوب شما مستحکم باشد هرگز این اتفاق نخواهد افتاد. معروف‌ترین و بهترین و مقاوم‌ترین قفل دیجیتال موجود در دنیا که زبانه‌های افقی و هوک و بسیار قوی دارد قفل دیجیتال Yale  با مدل Vulcan-FR می‌باشد. کافی است نگاهی به مغزی این قفل فوق العاده بیاندازید.

راحتی-بزرگترین-ارمغان-قفل-دیجیتال

راحتی، بزرگ‌ترین ارمغان قفل دیجیتال

در اکثر کشورهای دنیا امنیت نسبی خوبی در جامعه برقرار است و علت اصلی خرید قفل دیجیتال برای مردم عامل راحتی است. با استفاده از قفل دیجیتال از شر کلیدهای مزاحم خلاص خواهید شد. وجود کلید بسیار ملال آور است، حمل کلیدهای بزرگ و سنگین و پر سر و صدا و جاگیر بسیار خسته کننده است. از طرفی دیگر نگهداری آن‌ها بسیار مشکل است کما این‌که اگر کلیدتان را گم کنید بسیار نگران هستید که کسی از کلید شما استفاده نکند در صورتی که در قفل‌های دیجیتال شما می‌توانید کارت‌هایی که گم می‌کنید را به سرعت از کار بیاندازید و اثر انگشت شما هم که گم نمی‌شود و رمز هم که در ذهن شما است که امن‌ترین مکان است. از طرف دیگر به کلیدساز نیاز ندارید و معطلی هم ندارید. هیچ‌وقت کلیدتون رو جا نخواهید گذاشت و در نتیجه هیچ‌وقت پشت در نخواهید موند.

البته اکثر قفل‌های دیجیتال علاوه بر رمز و کارت و اثر انگشت به کلید مکانیکی نیز مجهز هستند که این کلیدهای مکانیکی باید خارج از منزل و در مکانی امن، صرفا برای موارد اضطراری مورد استفاده قرار گیرند. با به دست داشتن کارت می‌توانید شما و یا کودکتان به راحتی درب را باز کنید و نیاز به نیروی زیادی ندارید چرا که استفاده از کلید و چرخاندن آن برای کودکان و بعضی سالمندان کاری بسیار دشوار است ولی با وجود کارت به راحتی می‌توانند در را باز کنند.

زیبایی قفل‌های دیجیتال

منزلی که قفل دیجیتال روی آن نصب است در نگاه اول لاکچری بودن را یادآور می‌شود چرا که این محصول اکثرا بر روی درب منزل سلبریتی‌ها و افراد با تمکن مالی بالا نصب است. البته این محصول دقیقا مانند آیفون تصویری که در اوایل کار همه‌گیر نشده بود، در مرحله اولیه است ولی به زودی روی درب منزل اکثریت مردم نصب خواهد شد. امید شرکت کارن هم گسترش فرهنگ استفاده از قفل دیجیتال می‌باشد که تمام محاسن امنیت و راحتی و زیبایی در اختیار اکثر مردم ایران قرار گیرد.

برای مشاوره رایگان همین حالا فرم زیر را پر نمایید.

امتیازدهی