مراحل نصب دستگیره بر روی درب

نصب قفل الکترونیکی

پیش از خرید و نصب قفل الکترونیکی باید با این محصولات بیشتر آشنا شوید. قفل دیجیتال یکی از امن ترین مدل قفل درب ورودی می باشد که به شما اجازه می دهد در کسری از ثانیه با شناسایی رمز عبوری، کارت و یا اثر انگشت درب ورودی خانه و یا محل کار خود را باز نمایید. از آنجا که اکثر این نوع قفل ها بدون کلید بوده بنابراین بسیاری از مشکلات و دردسرهای کلید مکانیکی برای همیشه از بین می رود. البته لازم به ذکر است برخی از آن ها دارای کلید اضطراری برای ورود در مواقع ضروری مانند فراموش کردن رمز، گم نمودن کارت و یا تمام شدن باتری دستگاه می باشند. به همین دلیل پیشنهاد می گردد کلیدهای اضطراری در محلی امن در خارج از منزل نگهداری شود.

نصب قفل الکترونیکی بر روی درب ورودی به دلیل داشتن ویژگی های امنیتی منحصر به فرد، امنیت درب ورودی محل زندگی یا کار شما را دو چندان می نماید. سیستم های امنیتی مانند سیستم های ضد سرقت، آلارم های هشدار حوادث امنیتی، قفل کودک، حریم خصوصی و … که شما را مجاب به استفاده از این محصولات می نماید.

نصب قفل الکترونیکی مانند نصب سایر قفل ها باید به درستی و با رعایت استانداردهای لازم انجام گیرد، در غیر این صورت دردسرهای بسیاری را برای شما به وجود می آورد. در ادامه این مقاله به صورت مختصر به مراحل نصب قفل الکترونیکی خواهیم پرداخت.

مرحله اول: خرید قفل دیجیتال

این نوع قفل ها دارای مدل های مختلفی با ویژگی های متفات می باشند. برخی از آن ها دارای آلارم هشدار حوادث امنیتی می باشند. برخی دیگر را می توان از راه دور توسط تلفن همراه کنترل نمود. اما همواره باید توجه داشت که خرید قفل دیجیتال با حداکثر امکانات موجود، خیال شما را کاملا از بابت امنیت محل زندگی و یا کار راحت می نماید.

از مدل هایی استفاده نمایید که متناسب با شیوه زندگی و شرایط امنیتی محل کار شما باشد. به عنوان مثال استفاده از قفل های رمزی و یا کارتی برای افراد سالمند و کودکان (عدم بخاطر سپردن رمز عبوری و احتمال گم نمودن کارت) اندکی مشکل می باشد. اما قفل دیجیتال اثر انگشتی مناسب ترین گزینه برای این قشر از افراد می باشد چون اثر انگشت همواره همراه آن ها می باشد.

پیش از خرید قفل دیجیتال باید توجه داشت که درب دارای استانداردهای لازم جهت نصب این نوع قفل ها باشد در غیر این صورت نمی توان قفل را بر روی درب نصب نمود. درب ورودی نسبت به چارچوب رگلاژ باشد در غیر این صورت باعث بروز مشکلات فراوانی برای قفل مانند از کار افتادن مکانیزم قفل اتوماتیک می گردد.

همچنین از برندهایی استفاده نمایید که بهترین و با کیفیت ترین خدمات پس از فروش را به شما ارائه نماید. در حال حاضر بهترین برندهای قفل دیجیتال در ایران ، برندهای یال و سامسونگ می باشند.

خرید قفل درب دیجیتال

مرحله دوم: سوراخ کاری درب جهت نصب قفل الکترونیکی

جهت نصب قفل الکترونیکی بر روی درب نیاز به سوراخ های استاندارد مطابق با شابلون آن می باشد. این کار نیاز به ابزارهای دقیق سوراخ کاری دارد. پیشنهاد می گردد که سوراخ کاری توسط متخصصان نصب صورت گیرد تا استانداردهای لازم در هنگام نصب رعایت گردد. روش دیگر برای سوراخ کاری دقیق درب، تحویل شابلون به درب ساز پیش از نصب درب و ایجاد سوراخ های استاندارد برای نصب قفل الکترونیکی می باشد.

مراحل نصب قفل دیجیتال

مرحله سوم: نصب قفل الکترونیکی

هر یک از قفل های دیجیتال دارای سه بخش اصلی بدنه داخلی، بدنه خارجی و مغزی می باشند که باید به درستی به هم متصل و بر روی درب ورودی قرار گیرند. بدنه بیرونی شامل سنسور اثر انگشت، صفحه لمس جهت وارد نمودن رمز عبوری و یا کارت و گاها محل وارد نمودن کلید اضطراری می باشد. بر روی بدنه داخلی نیز دکمه تنظیمات و محل قرارگیری باتری ها وجود دارد.

مراحل نصب قفل دیجیتال

پس از نصب قفل الکترونیکی بر روی درب دقت نمایید که محل قرارگیری قفل بر روی درب کاملا تراز باشد. البته همانطور که پیش از این اشاره شد بهتر است متخصصان نصب، کارهای مربوط به نصب را انجام دهند تا در صورت بروز مشکل در قفل ، محصول خریداری شده شامل خدمات پس از فروش آن شرکت گردد.

مرحله چهارم: انجام تنظیمات و راه اندازی قفل دیجیتال

پس از نصب قفل الکترونیکی نوبت به انجام تنظیمات و راه اندازی قفل می باشد. اولین گام پس از قراردادن باتری ها، شناسایی رمز، کارت و یا اثر انگشت متناسب با مدل قفل دیجیتال می باشد. سپس جهت اطمینان از صحت عملکرد قفل، مولفه های عبوری را به آن معرفی نمایید. بهتر است این کار با حضور نصاب و زمانی که درب باز است (در حالی که درب باز است با زدن دکمه قفل دستی از داخل و یا گرفتن سنسور قفل اتوماتیک، زبانه های مغزی را فعال نمایید تا بسته بودن درب برای شما شبیه سازی گردد) صورت گیرد. همچنین در صورت داشتن کلید مکانیکی اضطراری، آن را امتحان نمایید. توجه داشته باشید که باید دستور عمل های لازم جهت کار با این نوع قفل ها را از نصاب درخواست نمایید.

از مسائل امنیتی که باید به دقت به آن توجه داشت انتخاب رمز عبوری می باشد. رمز خود را به صورت خصوصی و دور از چشمان نصاب وارد نمایید. همچنین در صورت استفاده از قفل دیجیتال اثر انگشتی از هر دست حداقل دو اثر انگشت خود را به آن معرفی کنید. هرگز اجازه ندهید که نصاب اثر انگشت خود را به قفل معرفی نماید. این کار باعث کاهش امنیت می گردد.

مرحله پنجم: فعال نمودن گارانتی و خدمات پس از فروش قفل دیجیتال

یکی از مواردی که پس از نصب قفل الکترونیکی باید از نصاب مربوطه بخواهید تکمیل برگه خدمات پس از فروش می باشد. این برگه به منزله پشتیبانی فنی قفل پس از نصب می باشد که در صورت بروز مشکل یا خرابی به سرعت توسط تیم نصب شرکت مورد نظر پیگیری می گردد.

لازم به ذکر است شرکت های بزرگ علاوه بر ارائه محصولات با کیفیت، خدمات پس از فروش خود را نیز به بهترین شکل ممکن به مشتریان خود ارائه می دهند. تمامی مراحل نصب قفل الکترونیکی ظرف یک الی دو ساعت انجام می گیرد. هزینه آن نیز متناسب با نوع درب متفاوت می باشد.

برای ارتباط با مشاوران فروش شرکت کارن و یافتن پاسخ تمامی سوالات خود در زمینه خرید و نصب قفل الکترونیکی با ما تماس بگیرید