قفل درب کارتی

بیش از آن‌که به بحث در مورد قفل درب کارتی و ویژگی‌های آن پرداخته شود، باید بدانیم که قفل دیجیتال چیست؟ قفل دیجیتال وسیله‌ای است که ورود و خروج درب ورودی ساختمان را کنترل و از حریم خصوصی اشخاص، مناطق محرمانه، اموال ارزشمند و … محافظت می‌نماید. در واقع اساسی‌ترین ویژگی این نوع قفل‌ها کنترل ورود و خروج و صدور مجوز دسترسی برای افراد خاص می‌باشد.

به این ترتیب تنها افرادی قادر خواهند بود به بخش مورد نظر دسترسی یابند که هویت آن‌ها از پیش به قفل شناسایی شده باشد. این وسیله بهترین گزینه جهت محافظت از اماکن حساس امنیتی مانند اتاق سرورها، آزمایشگاه‌ها، اتاق مدیریت و … می‌باشد. از انواع قفل‌های دیجیتال می‌توان به قفل رمزی، قفل درب کارتی و قفل اثر انگشتی اشاره نمود.

مقایسه قفل درب کارتی با سایر مدل‌های قفل دیجیتال

همان‌طور که گفته شد قفل‌های دیجیتال دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام به نوبه خود دارای ویژگی‌های منحصر به‌فردی می‌باشند. قفل اثر انگشتی دارای امنیت بسیار زیادی می‌باشد اما با توجه به قیمت بالای آن نسبت به سایر مدل‌ها، اکثر کاربران ترجیح می‌دهند که از قفل رمزی و یا قفل درب کارتی جهت افزایش امنیت درب ورودی کسب و کار خود استفاده نمایند. در قفل رمزی نیز امکان فراموش نمودن رمز و یا لو رفتن آن وجود دارد. به همین دلیل معمولا در اماکن اداری، تجاری و شرکت‌های بزرگ از قفل درب کارتی برای کنترل ورود و خروج پرسنل استفاده می‌‌شود.

مزایای دسترسی به درب توسط کارت

در قفل کارتی برای هر شخص می‌توانید یک مجوز دسترسی ورود به صورت کارت ایجاد نمایید. این کارت‌ها به راحتی قابل حمل بوده و می‌تواند از نوع کارت اعتباری و یا کارت شناسایی و پرسنلی شخص مورد نظر باشد. همچنین در صورت مفقود شدن کارت و یا اخراج پرسنل مورد نظر، به راحتی می‌توانید کارت آن شخص را از سیستم حذف نمایید. همچنین با اتصال این نوع قفل‌ها به سیستم‌های اتوماسیون اداری می‌توانید ورود و خروج پرسنل خود را ثبت و کنترل نمایید.

از دیگر مزایای آن می‌توان به کنترل این نوع قفل‌ها با تلفن همراه و یا دیگر سیستم‌های بلوتوثی و اینترنتی از راه دور اشاره نمود. این ویژگی به شما کمک می‌کند تا در صورت اقدام شخص ناشناس برای ورود غیر‌مجاز به بخش‌های امنیتی بلافاصله از طریق ارسال پیام هشدار به تلفن همراه مطلع شوید.

در قفل درب کارتی نیازی به صدور کارت‌های مختلف برای دسترسی پرسنل به بخش‌های مختلف نمی‌باشد. تنها با استفاده از یک کارت به‌عنوان مثال کارت پرسنلی می‌توان به بخش‌های مختلف شرکت مانند پارکینگ، درب ورودی و سایر بخش‌های شرکت دسترسی یافت. این ویژگی در کاهش هزینه‌ها بسیار موثر می‌باشد.

مزایای دسترسی به درب توسط کارت

قفل درب کارتی مانند سایر قفل‌های دیجیتال دارای سیستم‌های امنیتی بی‌نظیری می‌باشد. به‌عنوان مثال در صورت آتش‌سوزی، آلارم هشدار آن به صدا در آمده و درب، خودکار جهت تخلیه هر چه سریع‌تر پرسنل باز می‌گردد. در ادامه به برخی از ویژگی‌های بارز این نوع قفل‌ها که باعث افزایش امنیت و کاهش هزینه‌های عملیاتی می‌گردد، به صورت مفصل اشاره می‌شود.

مزایای استفاده از قفل کارتی در محیط های اداری و تجاری

– ثبت ورود و خروج توسط قفل درب کارتی

در صورت استفاده از قفل درب کارتی به راحتی می‌توان ورود و خروج افراد مختلف را ثبت نمود. این ویژگی به شما اجازه می‌دهد تا در صورت لزوم در تاریخ و زمان مشخص، ورود و خروج پرسنل خود را بررسی نمایید.

مزایای استفاده از قفل کارتی در محیط های اداری و تجاری

– عدم استفاده از کلیدهای مکانیکی

استفاده از کلیدهای مکانیکی دردسرهای بسیاری را برای کاربران به وجود می‌آورد. به‌عنوان مثال در صورت گم شدن کلید یکی از کارکنان، امنیت به شدت کاهش می‌یابد. در این صورت هر شخصی می‌تواند توسط کلید گم شده یا به سرقت رفته وارد محل کسب و کار شما گردد. به این ترتیب شما مجبور خواهید شد تا قفل را تغییر داده که این امر هزینه‌های زیادی را برای شما در بر خواهد داشت. قفل درب کارتی این مشکلات را برای همیشه از بین برده و در صورت گم شدن یا به سرقت رفتن کارت‌ها، به راحتی می‌توان آن‌ها را از حافظه دستگاه حذف و کارت جدید را تعریف نمود.

– ایجاد دسترسی موقت توسط قفل درب کارتی

به کمک قفل درب کارتی می‌توان برای افراد خاص دسترسی موقت و محدود صادر نمود. به‌عنوان مثال جهت بازدید مشتریان و بازدیدکنندگان می‌توان از دسترسی موقت استفاده و به محض پایان کار کلیه کارت‌ها را از حافظه قفل حدف نمود. همچنین می‌توان از رمز یک‌بار مصرف برای صدور مجوز دسترسی برای کارگران خدماتی و نظافتچی ماهانه شرکت استفاده نمود که به محض استفاده از آن، خود به خود از حافظه قفل حذف می‌گردد.

– امکان اتصال قفل درب کارتی به سیستم‌های هوشمند و امنیتی

این نوع قفل‌ها را می‌توان به سیستم‌های هوشمند و امنیتی موجود در محل کسب و کار خود متصل و عملکرد آن را نسبت به سایر وسایل الکترونیکی برنامه‌ریزی نمود. به‌عنوان مثال قفل درب کارتی را می‌توان جهت خاموش کردن چراغ‌ها و نیز سیستم‌های گرمایشی در زمان تعطیلی کار، برنامه‌ریزی نمود. همچنین جهت افزایش امنیت می‌توان آن‌ها را به دوربین‌های امنیتی، حسگرهای حرکتی، سنسورهای دود، آلارم هشدار و … نیز متصل نمود.

مزایای استفاده از قفل کارتی در محیط های اداری و تجاری

– کنترل ورود و خروج افراد

قفل درب کارتی با صدور مجوز دسترسی منحصر به‌فرد برای هر یک از پرسنل، امنیت محل کار آن‌ها را به شدت افزایش می‌دهد. این امر در کسب و کارهای پر رفت و آمد با تعداد بالایی از پرسنل بسیار مشهود می‌باشد و از ورود افراد ناشناس به بخش‌های مختلف به‌ویژه اماکن حساس امنیتی جلوگیری می‌نماید. در صورت مشاهده ورود غیر‌مجاز نیز علاوه بر به صدا در آمدن آلارم هشدار، پیام هشدار نیز به تلفن همراه و یا اماکن امنیتی مانند اداره پلیس ارسال می‌گردد.

مشتریان عزیز می‌توانید برای اطلاع از قفل‌های دیجیتال جدید پیج اینستاگرام کارن را دنبال فرمایید.

برای مشاوره رایگان همین حالا فرم زیر را پر نمایید.

امتیازدهی