یکی از برندهای قفل دیجیتال در بازارهای قفل هوشمند مدل‌های برند فیلیپس هستند که انواع قفل‌های تمام اتوماتیک، فشاری کششی (خلبانی)، اهرمی و بدون دستگیره را شامل می‌شوند. اصالت برند فیلیپس مربوط به کشور چین است و با توجه به قابلیت‌هایی که ارائه می‌دهد قیمت بسیار بالاتری نسبت به سایر برندهای قفل دیجیتال در بازار را دارد. در کنار این‌ها قفل‌های فیلیپس دارای ضعف‌های امنیتی است که تو خالی بودن مغزی‌های سه زبانه در برخی از مدل‌ها، نشان دهنده این ضعف‌ها است که تأثیر مستقیمی بر روی استحکام قفل می‌گذارد. در این مقاله به بررسی آپشن‌های قفل‌های فیلیپس و مقایسه مدل‌های آن با برندهای دیگر می‌پردازیم.

قفل دیجیتال فیلیپس

انواع قفل‌های فیلیپس

قفل دیجیتال فیلیپس دارای انواع مختلفی می‌باشد که بر اساس نوع دستگیره به کار رفته در آن‌ها دارای مدل‌های تمام اتوماتیک مثل ddl9300 ،ddl9200 ،ALPHA، مدل‌های فشاری کششی (دستگیره خلبانی) مانند ddl9100 ،ddl6100، مدل‌های دستگیره اهرمی (handle) مثل ddl7400 ،ddl7200 و ddl7100 و قفل بدون دستگیره ddl5100 هستند. برخی از این مدل‌ها قابلیت اتصال به اینترنت را دارند و به دنبال آن دارای اپلیکیشن نیز می‌باشند.

 

امکان اتصال به ریموت

داشتن ریموت در انواع قفل‌های فیلیپس به صورت آپشنال و یا اختیاری است که مستلزم پرداخت هزینه جداگانه‌ای بر روی قفل است. یکی از مهم‌ترین کاربردهای ریموت که مناسب منشی‌های شرکت‌ها است و نیازی نیست برای هر بار به صدا در آمدن زنگ درب از جای خود بلند شوند و در را باز کنند. کاربرد دیگر ریموت برای استفاده در مورد درب منازل است که ساکنین با استفاده از آن به راحتی در محیط محدود (محل نصب قفل) درب را از راه دور باز می‌کنند. قفل‌های فیلیپس امکان اتصال به آیفون، حتی به صورت آپشنال را ندارند.

امکان اتصال به اینترنت قفل فیلیپس

همان‌طور که گفته شد برخی از مدل‌های قفل فیلیپس قابلیت اتصال به اینترنت را دارند که با اتصال به اینترنت دو قابلیت مهم می‌بایست به کاربر داده شود که یکی باز کردن درب از راه دور است که در هیچ یک از مدل‌های قفل فیلیپس به این آپشن اشاره نشده است. قابلیت دیگر ارائه گزارش‌گیری است که ارائه آمار ورود و خروج از طریق اپلیکیشن قفل و امکان اعمال محدودیت زمانی روی دسترسی‌ها است که در این مورد تنها به گزارش‌گیری زمان ورود روی اپلیکیشن قفل‌های فیلیپس اشاره شده است. در واقع به نظر می‌رسد که روند گزارش‌گیری در این قفل‌ها کامل نبوده و تنها محدود به ثبت ورود کاربران می‌شود.

انواع دسترسی‌ها و قفل کودک

دسترسی‌های بیشتر قفل‌های فیلیپس به صورت فول آپشن کارت، رمز و اثر انگشت هستند که دسترسی‌های کارت و اثر انگشت آن‌ها تا 100 عدد قابل تعریف هستند اما در مورد دسترسی رمز تعداد محدودتر 10 عدد را دارند که در مقایسه با سایر برندها که دسترسی رمزشان تا 100 عدد است، بسیار کمتر است. تعداد دسترسی‌های ادمین قفل‌های فیلیپس که قابلیت انجام تنظیمات و تعریف کاربر جدید را دارند یک عدد ذکر شده است. دو عدد کلید مکانیکی هم در اکثر مدل‌های قفل فیلیپس وجود دارند. قفل کودک آپشنی است که در مورد دستگیره‌های اهرمی معمولاً تعریف می‌شود؛ البته قفل کودک حتما می‌بایست روی دستگیره باشد و مراقب باشید تا حریم خصوصی را با قفل کودک اشتباه نگیرید. دکمه حریم خصوصی دکمه‌ای است که در صورت فعال کردن آن، از بیرون با وجود داشتن رمز یا کارت نمی‌توان قفل را باز کرد و برخی فروشندگان متاسفانه دکمه حریم خصوصی را به‌عنوان قفل کودک مطرح می‌کنند.

 

قفل PHILIPS DDL9100

آلارم‌های امنیتی قفل فیلیپس

قفل‌های فیلیپس دارای آلارم ضد سرقت هستند که در دو مورد به صدا در می‌آید. یکی برای ایجاد فشار روی قفل برای به زور باز کردن قفل و دیگری در مورد ورود رمز اشتباه است. آلارم ضد حریق برای زمانی است که حرارت از یک حدی بالاتر رود و با به صدا در آمدن آژیر، کاربر می‌تواند جهت اطفاء حریق اقدام به موقع نماید. آلارم اتمام باتری هم وجود دارد که قابلیت نمایش روی اپلیکیشن قفل را هم دارد.

قفل دیجیتال فیلیپس

مقایسه قفل های فیلیپس با سایر برندها

قفل‌های هوشمند فیلیپس در مقایسه با سایر برندهای قفل دیجیتال به نسبت قابلیت‌هایی که به کاربر می‌دهند قیمت بالاتری دارند. به طور مثال در این‌جا به مقایسه دو قفل مدل ddl9300 برند فیلیپس با قیمت حدودی 1,000 دلار و قفل p231 روک که حدوداً 340 دلار دارد می‌پردازیم. قفل p231 روک به راحتی به طور خودکار به اینترنت متصل می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود و اپلیکیشن بسیار قوی دارد که گزارش‌گیری دقیق ورود و خروج می‌دهد که در مقابل قفل فیلیپس تنها امکان ثبت ورود را دارد. به علاوه در قفل p231 همچون سایر قفل‌های سری p برند روک امکان اعمال محدودیت زمانی روزانه و هفتگی روی دسترسی‌ها وجود دارد. قفل p231 دارای چشمی الکترونیکی آنلاین است که شما را از خرید چشمی جداگانه بی نیاز می‌کند. در صورتی که قفل‌های فیلیپس این آپشن را ندارند.

قفل دیجیتال روک

همان‌طور که از اسم چشمی مشخص است کاربرد آن دیدن کسی است که پشت در است و آیکون زنگ روی قفل را به صدا درآورده است. چشمی آنلاین یا همان چشمی دیجیتال ، در لحظه از شخص عکس می‌گیرد و روی اپلیکیشن قفل نمایش می‌دهد و با قابلیت اتصال به اینترنت قفل، می‌توانید در هر کجا که هستید در را برایش باز کنید.

آیتم حریم خصوصی در قفل‌های سری p برند روک از داخل فعال می‌شود و سایر دسترسی‌های قفل از بیرون نمی‌توانند درب را باز کنند. قفل‌های برند روک بر روی انواع مغزی قابل سوار شدن هستند و خریدار از این بابت هیچ محدودیتی ندارد. کلیه قفل‌های سری p برند روک دارای ریموت هستند و این قابلیت روی قفل‌های روک همانند فیلیپس آپشنال نیست و مستلزم هزینه جداگانه نمی‌باشد.

مشتریان عزیز جهت کسب اطلاعات بیشتر از قفل‌های دیجیتال ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.