معرفی ویژگی های قفل دیجیتال رمزی

چون همه قفل‌های دیجیتال دسترسی رمز را دارند نام دیگر این محصول در بازار قفل رمزی است. قفل رمزی قابلیت‌های بسیاری دارد که به واسطه آن‌ها می‌تواند گزینه خیلی بهتری برای قفل‌های معمولی یا همان مکانیکی باشد. همچنین با این امکانات امنیتی و کنترلی در قفل‌های دیجیتال، نیاز کاربران به خرید برخی تجهیزات الکترونیکی برطرف می‌شود. قفل رمزدار علاوه بر دسترسی رمز برای باز کردن درب، دسترسی‌های کارت، اثر انگشت، اپلیکیشن و کلید مکانیکی در موارد ضروری را به کاربران می‌دهد. همچنین در مورد قفل‌های رمزی دیگر نیازی به حمل کلید ندارید به ویژه در مواردی که می‌خواهید سریعاً وارد خانه شوید و حوصله جستجوی کلیدها را ندارید. در این مقاله به شرح قابلیت‌های قفل رمزدار و ارائه چند مدل از این قفل‌ها می‌پردازیم.

قفل رمزی گیت من

قفل رمزی

قابلیت قفل اتوماتیک در قفل های دیجیتال

اتوماتیک قفل شدن درب در دو صورت تعریف می‌شود یکی در زمان باز کردن درب که در مورد قفل‌هایی با دستگیره تمام اتوماتیک مطرح می‌شود؛ به صورتی که پس از استفاده از انواع دسترسی درب به طور خودکار و بدون نیاز به استفاده از دستگیره باز می‌شود. حالت دوم قفل اتوماتیک در زمان بسته شدن درب است که پس از چند ثانیه به طور خودکار قفل می‌شود که در برخی از انواع قفل رمزی این زمان قابل تنظیم است. طراحی دستگیره تمام اتوماتیک در قفل دیجیتال جدیدترین تکنولوژی طراحی دستگیره است. دستگیره‌های اهرمی و فشاری کششی نسل‌های قبل‌تر دستگیره‌ هوشمند هستند.

قفل دیجیتال رمزی

دستگیره هوشمند

کنترل از راه دور دستگیره دیجیتال

قابلیت کنترل از راه دور در دو صورت مطرح می‌شود؛ یکی برای باز کردن درب از طریق ریموت در محیط بسته یعنی در اطراف محل نصب قفل، به صورتی که مثل ریموت هر وسیله الکترونیکی دیگری بدون بلند شدن با استفاده از ریموت به دستگاه فرمان می‌دهیم. حالت دیگر در مورد باز کردن درب در محیط نامحدود است که این قابلیت تنها در صورتی اتفاق می‌افتد که قفل به نحوی به اینترنت متصل شود. بحث باز کردن درب خانه از محل کار و یا در مسافرت مثال‌هایی از این موقعیت هستند. در برخی از قفل‌های رمزی که چشمی دیجیتال الکترونیکی آنلاین هم دارند با لمس آیکون زنگ روی قفل رمزی از شخص عکسی در لحظه گرفته شده و از طریق اپلیکیشن قفل روی گوشی هوشمند کاربر ادمین ارسال شده تا در صورت صلاح‌دید در را باز کند.

قفل هوشمند رمزی

قفل رمزی

قابلیت گزارش‌گیری در قفل رمزی

امکان ثبت آمار ورود و خروج در برخی اماکن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ چرا که بر اساس این آمار اقدام به دادن حقوق کارمندان در شرکت‌ها و یا اختصاص زمان برای استفاده ساکنین از امکانات واقع در مشاعات یک مجتمع مسکونی بزرگ می‌کنند. در واقع برای گزارش‌گیری نیاز به یک دستگاه الکترونیکی دیگر به نام access control دارید اما در برخی از قفل‌های رمزی امکان اتصال به اینترنت و گزارش‌گیری از طریق اپلیکیشن قفل روی گوشی هوشمند، شما را از خرید این دستگاه بی نیاز کرده است. به علاوه امکان اعمال محدودیت زمانی روزانه و هفتگی روی دسترسی کاربران عادی از کارکردهای دیگر آپشن گزارش‌گیری است.

داشتن حریم خصوصی با قفل رمزی

یکی از مهم‌ترین آپشن‌های قفل رمزی داشتن قابلیت حریم خصوصی است که معمولاً با فعال کردن یک کلید مکانیکی فشاری و یا چرخشی از داخل محل نصب قفل امکان پذیر است. وقتی از این آپشن استفاده می‌نمایید در از داخل قفل شده و سایر افراد با دیگر دسترسی‌ها امکان باز کردن درب را ندارند. آپشن دیگری که تا حدی آسایش کاربران را فراهم می‌کند قفل کودک است که با فشار دادن این دکمه از داخل دیگر کودکان و یا سالمندانی که از آن‌ها مراقبت می‌کنید نمی‌توانند در را به راحتی باز کنند و بیرون روند.

قفل رمزی

قفل رمزی

انواع دسترسی قفل رمزی

در قفل‌های فول آپشن علاوه بر دسترسی رمز، دسترسی‌های کارت، اثر انگشت و کلید مکانیکی هم وجود دارند. در بیشتر انواع قفل‌ دیجیتال علاوه بر دسترسی عادی دسترسی ادمین جهت انجام کلیه تنظیمات موجود می‌باشند. امکان تعریف دسترسی دوبل امنیتی برای قفل‌ هوشمند وجود دارد که شرط باز شدن درب تنها با استفاده از دو نوع دسترسی به طور هم‌زمان می‌باشد.

قفل رمزی یال

قفل رمزی

معرفی چند مدل قفل رمزی

همان‌طور که گفتیم همه قفل‌های هوشمند به دلیل داشتن دسترسی رمز، قفل رمزی محسوب می‌شوند. در این‌جا به ارائه چند نمونه با کیفیت از قفل‌های دیجیتال می‌پردازیم. یکی از این‌ها قفل 4109 پلاس از برند یال است که قابلیت اتصال به خانه هوشمند جهت ارائه گزارش‌گیری دقیق را دارد. قفل 3168 یال علاوه بر داشتن قابلیت گزارش‌گیری قفلی ضد آب است که به راحتی می‌توانید در مناطق شرجی شمال و جنوب ایران آن را نصب کنید. قفل‌های سری p برند روک به‌عنوان دیگر قفل‌های رمزدار با امکان اتصال به اینترنت و ارائه گزارش‌گیری دقیق بدون نیاز به هیچ تجهیزات مازادی قیمت مناسب‌تری نسبت به سایر برندها را دارد و علاوه بر این با داشتن چشمی الکترونیکی آنلاین خیال شما را بابت این‌که چه کسی پشت درب است راحت می‌کند. در کنار تمام این‌ها تکنولوژی طراحی دستگیره قفل‌های این برند تمام اتوماتیک هستند.

برای کسب اطلاع از اخبار روز دیجیتال می‌توانید از پیج اینستاگرام کارن دیدن نمایید.

برای مشاوره رایگان همین حالا فرم زیر را پر نمایید.