آدرس: تهران، پاسداران، دشتستان دوم، پلاک ۱۴، واحد ۴
88202561 | تلفن شبانه روزی: 09124770848

قفل دیجیتال کارتی ، راه حل بدون کلید برای دسترسی به درب ورودی

قفل دیجیتال کارتی ، راه حل بدون کلید برای دسترسی به درب ورودی

قفل دیجیتال کارتی

قفل دیجیتال کارتی نوعی سیستم امنیتی و کنترل دسترسی است که به افراد اجازه می دهد تا با معرفی کارت خود، به درب ورودی ساختمان دسترسی پیدا کنند. این سیستم مشکلات مربوط به دسته کلیدها و از دست رفتن آن ها را برای همیشه از بین می برد و با ایجاد محدودیت دسترسی برای افراد مختلف، امنیت درب ورودی را افزایش می دهد.

قفل دیجیتال کارتی با استفاده از انواع کارت های هوشمند که رایج ترین آن ها RFID می باشد، ورود و خروج افراد را کنترل می کند. در ادامه این مقاله با این نوع قفل ها بیشتر آشنا می شوید.

کارت RFID چیست؟

قفل دیجیتال کارتی ، راه حل بدون کلید برای دسترسی به درب ورودی
لایه های مختلف کارت RFID

این نوع کارت ها بر پایه شناسایی فرکانس رادیویی عمل می کند و مانند اکثر فناوری های مدرن امروزی با تراشه های هوشمند در ارتباط هستند. متداول ترین کاربرد کارت RFID، استفاده در قفل دیجیتال کارتی و سیستم های کنترل دسترسی مبتنی بر کارت می باشد.

اطلاعات دارنده کارت به صورت الکترونیکی در کارت یا تراشه موجود در آن ذخیره می شود. این اطلاعات توسط گیرنده دریافت و جهت تشخیص هویت کاربر مورد استفاده قرار می گیرد.

کارت های RFID قدیمی از پهنای باند پایین تر برای شناسایی کاربر استفاده می کردند. به همین دلیل کپی کردن آن ها راحتر و در نتیجه امنیت آن ها بسیار پایین بود. پهنای باند کارت های نسل جدید بالاتر می باشند که این امر باعث افزایش میزان ذخیره اطلاعات و امنیت آن ها می گردد.

انواع کارت های RFID مورد استفاده در قفل دیجیتال کارتی

 • KEY TAG: از نمونه های آن می توان به کارت های مترو اشاره نمود که به راحتی در کیف پول یا مدارک قابل حمل می باشد.
 • SMART CARD: این نوع کارت به دلیل داشتن ویژگی چسبندگی، به راحتی بر روی وسایل قابل حمل مانند تلفن همراه متصل می شود. به این ترتیب حمل آن بسیار آسان و احتمال گم شدن آن پایین می باشد.
 • کارت های بزرگ شناسایی یا اعتباری: این کارت ها معمولا در محیط های اداری جهت کنترل رفت و آمد پرسنل مورد استفاده قرار می گیرد.

مقایسه کلیدهای مکانیکی و کارت های RFID

 • کارت های RFID را می توان برای مدت معینی جهت دسترسی موقت برنامه ریزی نمود. به عنوان مثال در هتل ها، جهت دسترسی مهمانان در مدت معینی می توان از این نوع کارت ها استفاده کرد که پس از پایان آن بازه زمانی، دسترسی به اتاق با آن کارت غیر ممکن می گردد.
 • کارت از دست رفته را می توان به راحتی از حافظه قفل دیجیتال کارتی حذف نمود. این در حالی است که در قفل های قدیمی با از دست رفتن کلید، احتمالا مجبور به عوض کردن تمام قفل می شوید که هزینه های بالایی را برای شما به دنبال خواهد داشت.
 • کپی کردن کلیدهای مکانیکی بسیار آسان است؛ بنابراین هر کسی می تواند به قفل های قدیمی دسترسی پیدا کند. این در حالی است به دلیل به کار رفتن تراشه های رمزگذاری شده در کارت های RFID، احتمال هک نمودن آن ها بسیار ناچیز است.

نحوه کارکرد قفل دیجیتال کارتی

قفل دیجیتال کارتی ، راه حل بدون کلید برای دسترسی به درب ورودی
قفل کارتی به عنوان گیرنده، اطلاعات ذخیره شد در کارت RFID را دریافت می کند.

همانطور که بیان شد هریک از کارت های RFID، دارای تراشه هایی می باشند که اطلاعات منحصر به فردی در خود ذخیره نموده اند. هنگامی که کارت به قفل دیجیتال کارتی معرفی می شود، اطلاعات از طریق ارتباط رادیویی به حافظه قفل (گیرنده فرکانس) ارسال و در آنجا ذخیره می گردد.

در صورت استفاده از کارت جهت باز نمودن درب ورودی ساختمان، اطلاعات موجود بر روی تراشه با اطلاعات ذخیره شده مقایسه و در صورت مطابقت، اجازه دسترسی به شخص صادر می گردد. در صورتی که از کارت غیر مجاز یا معیوب برای دسترسی به قفل استفاده شود، سیستم الکترونیکی قفل برای دقایقی از کار می افتد و آلارم هشدار نفوذ به صدا در می آید.

روش های دسترسی جایگزین در قفل دیجیتال کارتی

قفل دیجیتال کارتی ، راه حل بدون کلید برای دسترسی به درب ورودی
به طور کلی به قفل های الکترونیکی می توان توسط رمز، کارت، اثر انگشت، تلفن همراه و کلیدهای اضطراری دسترسی یافت.

در مدل های امروزی قفل دیجیتال کارتی ، علاوه بر کارت توسط روش های دیگری مانند رمر، اثر انگشت، تلفن همراه و کلیدهای اضطراری نیز می توان به درب ورودی دسترسی پیدا کرد. به عنوان مثال در قفل P920، در صورت از کار افتادن یا از دست دادن کارت، می توان از رمز، اثر انگشت و کلید اضطراری برای باز نمودن درب استفاده نمود.

ویژگی های قفل دیجیتال کارتی

قفل دیجیتال کارتی ، راه حل بدون کلید برای دسترسی به درب ورودی
قفل کارتی را می توان توسط تلفن همراه و کلیدهای مجازی نیز کنترل نمود.
 • ثبت و کنترل ورود و خروج کاربران: هر کارت مانند اثر انگشت حاوی اطلاعات منحصر به فردی می باشد. به عبارت دیگر کارت ها مانند کلید ورودی منحصر به فرد برای هر شخص عمل می کنند. بنابراین می توان ورود و خروج هر شخص را ثبت و در زمان و تاریخ مشخص کنترل نمود.
 • کنترل از راه دور قفل دیجیتال کارتی: توسط ریموت کنترل و ارتباط بلوتوثی ( فاصله تاثیر محدود) یا ارتباط اینترنتی (فاصله تاثیر نامحدود) می توان از راه دور این نوع قفل ها را کنترل نمود.
 • اتصال به سیستم های هوشمندسازی: یکی از ویژگی های منحصر به فرد قفل کارتی ، اتصال به سیستم های هوشمندسازی است که می توان قفل را برای حالت های مختلف خانه برنامه ریزی نمود. به عنوان مثال در صورت معرفی کارت به قفل و باز نمودن درب، سیستم های روشنایی به صورت خودکار روشن شوند.
 • امنیت بسیار بالا: ویژگی های امنیتی قفل دیجیتال کارتی ، باعث کنترل امن ورود و خروج و جلوگیری از دسترسی غیر مجاز به درب ورودی ساختمان می گردد.

مزایای استفاده از قفل دیجیتال کارتی

قفل دیجیتال کارتی ، راه حل بدون کلید برای دسترسی به درب ورودی
ایجاد محدودیت دسترسی برای نقاط حساس امنیتی
 • ایجاد محدودیت دسترسی برای نقاط حساس امنیتی
 • راحتی در رفت و آمد: دسترسی بدون کلید به قفل کارتی باعث راحتی در رفت و آمد و دسترسی سریع به درب ورودی می گردد. همچنین تمام دردسرها و مشکلات ناشی از کلیدهای مکانیکی برای همیشه از بین می رود.
 • دسترسی به چند محل توسط یک کارت: قفل دیجیتال کارتی به شما این اجازه را می دهد که تنها توسط یک کارت به نقاط مختلف دسترسی پیدا کنید. همچنین می توان این دسترسی ها را برای نقاط مختلف برنامه ریزی نمود. به عنوان مثال یک کارمند به مکان A به صورت تمام وقت و به مکان B تنها 3 ساعت در روز دسترسی داشته باشد.
 • کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری: گم شدن کلیدها باعث به وجود آمدن خطرات امنیتی برای مکان مورد نظر می گردد. به همین دلیل اکثر افراد، مجبور به عوض کردن کل قفل می شوند. در قفل دیجیتال کارتی این مشکل وجود ندارد؛ تنها کافی است کارت مفقود شده را از حافظه قفل پاک نمایید.

پرفروش ترین مدل های قفل دیجیتال کارتی کارن

Samsung P920

قفل دیجیتال P920

تنوع دسترسی به این نوع قفل باعث شده تا به عنوان یکی از بهترین مدل های قفل دیجیتال کارتی شناخته شود. علاوه بر کارت، توسط رمز، اثر انگشت و کلید اضطراری می توان به P920 دسترسی یافت.

Samsung H620

قفل دیجیتال H620

قفلی زیبا و مقرون به صرفه که توجه هر بیننده ای را به خود جلب می نماید. از ویژگی های قفل دیجیتال کارتی H620، می توان به قفل کودک، کد تصادفی و آلارم هشدار حوادث امنیتی اشاره نمود.

Gateman A20

قفل دیجیتال A20

با استفاده از قفل دیجیتال کارتی A20، دیگر نگران از دست رفتن کلیدها نباشید. این نوع قفل بدون کلید قابلیت شناسایی رمز یا کارت را دارد.

Yale YDM3168

قفل دیجیتال YDM3168

قفل دیجیتال کارتی YDM3168 مانند سایر محصولات یال، از امنیت بسیار بالایی برخوردار است. یکی از ویژگی های جذاب این نوع قفل، اتصال به تلفن همراه و کنترل درب از راه دور می باشد.

Hione H7090

قفل دیجیتال H7090

یکی دیگر از محصولات شرکت کارن با دسترسی چندگانه، قفل دیجیتال کارتی H7090 می باشد که راحتی در رفت و آمد را برای شما فراهم می آورد. این نوع قفل با دستگیره PULL-PUSH یکی از بهترین گزینه ها برای کنترل دسترسی محل کار یا زندگی شما است.

اگرچه سرمایه گذاری اولیه قفل دیجیتال کارتی نسبتا بالاست اما با توجه به ویژگی ها و مزایای منحصر به آن، باعث صرفه جویی در هزینه های تعمیر و نگهداری می شود و امنیت را برای شما فراهم می کند. امنیت کارکنان و اعضای خانواده تان چیزی نیست که با از دست رفتن آن بتوان مجددا آن را بدست آورد. پس با تمام وجود و امکانات ممکن از آن دفاع کنید.

پست های مرتبط

گذاشتن نظر