امنیت قفل درب هوشمند

امنیت درب ورودی ساختمان و قفل نصب شده بر روی آن همواره یکی از مسائل مهمی است که توسط اکثر مردم در نظر گرفته می‌شود. گاهی اوقات نصب یک قفل مکانیکی و بی‌کیفیت باعث بروز مشکلات و حوادث امنیتی ناگوار می‌گردد که به راحتی جبران‌پذیر نمی‌باشد. مشکلاتی مانند گم نمودن یا جاگذاشتن کلید روی درب، باز ماندن درب پس از خروج از از منزل و نگرانی‌های مربوط به آن، پشت درب ماندن دوستان و آشنایان به دلیل نداشتن کلید درب ورودی و … که کاربران را مجاب می‌نماید تا به دنبال بهترین گزینه برای حفاظت و افزایش امنیت درب ورودی خانه خود باشند. اما جای نگرانی نیست. به محض آشنا شدن و استفاده از قفل درب هوشمند، تمامی نگران‌های ذکر شده برای همیشه از بین می‌رود.

با نصب قفل درب هوشمند علاوه بر افزایش امنیت ورودی ساختمان، می‌توان از سهولت دسترسی به آن نیز لذت برد. این فناوری هوشمند که لذت زندگی در آینده را برای شما امکان‌پذیر می‌نماید، را می‌توان توسط روش‌های دسترسی پیشرفته مانند: رمز، کارت، اثر انگشت و وسایل مجهز به بلوتوث و اینترنت مثل گوشی‌های هوشمند، کنترل کرد. این ویژگی‌ها تنها دلایل استفاده از قفل دیجیتال نیست، در ادامه این مقاله ویژگی‌های منحصر به فرد دیگری نیز از این نوع قفل‌ها بیان می‌شود.

استفاده از گوشی‌های هوشمند برای کنترل قفل درب هوشمند

گم نمودن کلید‌های مکانیکی یکی از مشکلات رایج استفاده از قفل‌های مکانیکی می‌باشد. به طوری که علاوه بر کاهش امنیت باعث بروز مشکلات فراوانی از جمله پشت درب ماندن پس از یک روز خسته کننده، ایجاد هزینه‌های تولید کلید جدید و … می‌گردد. قفل درب هوشمند با استفاده از فناوری‌های بلوتوثی و اینترنتی مانند گوشی‌های هوشمند، تمامی مشکلات ذکر شده را از بین می‌برد.

5 ویژگی شگفت انگیز قفل دیجیتال درب هوشمند

تنها با زدن یک دکمه بر روی تلفن همراه می‌توان درب را باز نمود. به راحتی می‌توان کلید مجازی برای فرد مورد نظر تعریف نمود. از راه دور می‌توان ورود و خروج به خانه را کنترل و وضعیت درب را چک کرد تا از بسته بودن آن اطمینان حاصل شود. برای ایجاد دسترسی برای سایر افراد مانند قفل‌های مکانیکی نیازی به صرف هزینه برای تولید کلید نیست. تنها دردسرهای استفاده از کلیدها و قفل‌های مکانیکی کافی است تا هرچه زودتر از قفل درب هوشمند برای کنترل درب ورودی خانه خود استفاده نمایید.

کنترل ورود و خروج با قفل دیجیتال

همان‌طور که بیان شد قفل درب هوشمند را می‌توان توسط گوشی‌های هوشمند کنترل کرد. یکی از ویژگی‌های جذاب این روش، ثبت ورود و خروج و گزارش‌گیری اطلاعات ورود و خروج افراد مختلف می‌باشد که توسط پیام به تلفن همراه ارسال می‌گردد. به این ترتیب در صورت لزوم می‌توان در یک تاریخ و زمان مشخص، ورود و خروج به خانه را چک نمود. این ویژگی به‌ویژه برای اماکن اداری و تجاری برای ثبت ورود و خروج کارکنان بسیار مناسب می‌باشد. می توانید برای مکان هایی که از رطوبت بالایی برخوردار هستند از قفل دیجیتال ضد آب استفاده کنید. برای استفاده از این مدل قفل ها بهتر است با لزوم استفاده از قفل هوشمند ضد آب به طور کامل آشنا باشید. 

5 ویژگی شگفت انگیز قفل دیجیتال درب هوشمند

افزایش امنیت با قفل درب هوشمند

سارقان همیشه در کمین شما هستند و در اولین فرصت می‌توانند به خانه شما دسترسی پیدا کنند. قفل‌های مکانیکی هر چقدر هم قوی باشند اما سارقان روش‌های زیادی برای دسترسی به آن دارند. اما قفل هوشمند سد محکمی در برابر سارقان می‌باشد که یکی از دلایل روشن آن عدم استفاده از کلیدهای مکانیکی می‌باشد.

روش‌های دسترسی به قفل درب هوشمند بسیار امن و غیر‌قابل هک است. همچنین دارا بودن این نوع قفل‌ها به سیستم‌های پیشرفته امنیتی مانند حریم خصوصی، قفل کودک، امنیت داخلی و … و آلارم‌های هشداردهنده مانند آلارم هشدار سرقت، آلارم هشدار حریق و … خانه شما را در مقابل انواع تهدیدها محافظت می‌نماید. استفاده از تلفن همراه برای کنترل درب ورودی و قفل نیز به خودی خود باعث افزایش امنیت درب می‌گردد.

5 ویژگی شگفت انگیز قفل دیجیتال درب هوشمند

ایجاد حس زیباشناسی و جذابیت خانه با قفل هوشمند درب

اکثر برندهای بزرگ قفل درب هوشمند مانند یال، سامسونگ و … دارای استانداردهای معتبر جهانی در زمینه طراحی می‌باشند. نصب این نوع قفل‌ها علاوه بر راحتی و امنیت، زیبایی و جذابیت خاصی به طراحی و دکوراسیون داخلی خانه می‌بخشد. اولین چیزی که نظر یک مراجعه کننده را نسبت به محل کار و یا زندگی شما جلب می‌نماید و با آن سر و کار دارد، درب ورودی ساختمان می‌باشد که نصب قفل درب هوشمند باعث جلب رضایت و ایجاد حس زیباشناسی مراجعه کننده می‌گردد.

دسترسی راحت به قفل درب هوشمند توسط افراد خاص

حمل کلید و یا باز نمودن درب با کلیدهای مکانیکی برای برخی از افراد مانند سالمندان و کودکان مشکل می‌باشد. حتی ممکن است کلیدها را بر روی درب جاگذاشته و یا گم نمایند که باعث کاهش امنیت قفل می‌گردد. همچنین در صورتی که فرد سالمند یا معلول در خانه دارید که توانایی حرکت ندارند، باز نمودن درب برای آن‌ها بسیار مشکل می‌باشد.

قفل درب هوشمند با انعطاف پذیری بسیار بالا در دسترسی، مناسب برای تمامی اقشار جامعه است. به‌عنوان مثال باز نمودن درب با استفاده از اثر انگشت روشی بسیار مناسب برای سالمندان و کودکان می‌باشند. اثر انگشت همواره همراه آن‌ها بوده و به راحتی قابل شناسایی می‌باشد. همچنین ویژگی کنترل از راه دور این نوع قفل‌ها توسط ریموت کنترل و یا تلفن همراه نیز برای افراد معلول و بیمار بسیار مناسب می‌باشد تا بدون حرکت به‌توان درب را باز نمود.

مشتریان عزیز جهت کسب اطلاعات بیشتر از قفل‌های دیجیتال ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.

برای مشاوره رایگان همین حالا فرم زیر را پر نمایید.

امتیازدهی