قفل دیجیتال درب با امکان تشخیص چهره

فناوری‌های هوشمند در چند سال گذشته رشد چشم‌گیری داشته و استقبال از آن‌ها روز به روز در حال افزایش است. هدف بسیاری از تولیدکنندگان، ایجاد محصولات هوشمندی است که حداکثر امنیت و راحتی را برای کاربران فراهم نماید. قفل درب دیجیتال نیز یکی از محصولاتی است که شرکت‌های بسیاری اقدام به تولید آن با بالاترین کیفیت نموده‌اند. قفل درب دیجیتال را می‌توان توسط روش‌هایی مانند وارد کردن رمز، شناسایی کارت و یا اثر انگشت، تلفن همراه و حتی در مدل‌های پیشرفته‌تر با استفاده از فرامین صوتی (اتصال به سیستم‌های هوشمند مانند آمازون-الکسا)، کنترل نمود.

اما در خبرها آمده است که برخی از شرکت‌ها در حال تولید قفل‌های دیجیتال با امکان تشخیص چهره می‌باشند. اگرچه این طرح در مراحل اولیه قرار دارد اما می‌تواند انقلاب بزرگی در صنعت قفل ایجاد کند. چرا که جهشی بزرگی را در بازار قفل هوشمند به وجود آورده است. از این‌رو می‌توان گفت قفل‌های الکترومکانیکی قابلیت تشخیص چهره یکی از نوآوری‌های جدید سیستم بیومتریک انسان است که در قفل‌های دیجیتال جهت امنیت و راحتی بیشتر تعبیه شده است.

تشخیص چهره توسط قفل

از سال 2016 تا به امروز، تولیدکنندگان اقدام به تولید قفل هوشمند با امکان تشخیص چهره افراد نموده‌اند. طرح‌های بسیاری در این زمینه ارائه گردید. در این بین تنها شرکت اپل موفق شد از تکنولوژی تشخیص چهره برای دسترسی به گوشی هوشمند iPhone X استفاده نماید که به نوبه خود پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در راه می‌باشد.

قفل درب دیجیتال با امکان تشخیص چهره به صاحبان خانه‌ها و کسب و کارها این اجازه را می‌دهد تا با معرفی حالتی از چهره مانند یک لبخند باز، درب ورودی ساختمان را کنترل نمایند. این کار توسط یک دوربین دوگانه که توانایی تشخیص چهره را در عرض چند ثانیه دارد، صورت می‌گیرد. شما می‌توانید چندین چهره مختلف از افراد را به این نوع قفل درب دیجیتال معرفی نمایید.

در ضمن در کنار این نوع دسترسی از روش‌های دیگری مانند رمز، کارت، اثر انگشت، کلید مکانیکی و یا تلفن همراه نیز می‌توان برای باز نمودن درب استفاده نمود. جهت افزایش امنیت این نوع قفل‌ها نیز قرار است از سیستم ضد فریب جهت جلوگیری از باز نمودن درب توسط تصاویر و یا ماکت‌ها، استفاده شود. تکنولوژی مادون قرمز نیز جهت استفاده در شرایط کم نور و تاریک در این نوع قفل درب دیجیتال در نظر گرفته می‌شود.

قفل دیجیتال با امکان تشخیص چهره، آینده نزدیک است

ویژگی‌های قفل درب

در تابستان سال 2017 میلادی، مجله بین المللی ترویج و برنامه‌ریزی کاربردی مهندسی، لیستی از ویژگی‌های قفل درب دیجیتال با امکان تشخیص چهره ارائه نموده که به شرح ذیل است:

  • اگر شخصی به صورت غیرمجاز قصد باز نمودن درب را داشته باشد، یک پیام هشدار از طرف قفل برای مالک خانه یا کسب و کار ارسال می‌گردد. هشدارها می‌تواند مستقیما به صاحب حساب یا نزدیک‌ترین فرد به محل مورد نظر مانند همسایه‌ها ارسال شود.

قفل دیجیتال با امکان تشخیص چهره، آینده نزدیک است

  • جهت ارتباط کامل مراجعه کننده و یا کاربر، می‌توان قفل درب دیجیتال با امکان تشخیص چهره را به یک دستیار صوتی متصل نمود.
  • سیستم‌های امنیتی موجود در این نوع قفل‌ها مانند سیستم تشخیص فریب، امکان هک نمودن آن‌ها و ورود غیر‌مجاز به خانه یا محل کسب و کار را تقریبا غیر‌ممکن می‌نماید.
  • شما می‌توانید اطلاعات بسیاری از جمله چهره افراد مختلف را در حافظه این نوع قفل‌ها ذخیره نمایید. این ویژگی برای استفاده در شرکت‌های بزرگ بسیار مناسب می‌باشد. همچنین از این ویژگی می‌توان برای ایجاد محدودیت در بخش‌های حساس امنیتی مانند آزمایشگاه‌ها استفاده نمود.

مزایای قفل هوشمند تشخیص چهره

توانایی تشخیص چهره‌ها در مدت زمان 0.2 ثانیه را دارد. در کامپیوتر قفل، شما می‌توانید تا 100 چهره مختلف را ثبت کنید و توانایی آن‌ها را برای کنترل مکانیسم قفل کردن قفل درب مدیریت کنید. همچنین تکنولوژی مادون قرمز تضمین می‌کند که قفل درب هوشمند حتی در شرایطی که محیط کاملاً تاریک است نیز کار می‌کند.

یکی از دلایلی که قفل درب با تشخیص چهره نسبت به سایر روش‌های بیومتریک ترجیح داده می‌شود، به این دلیل است که نیازی به تماس با قفل ندارد. این باعث می‌شود استفاده از آن آسان، راحت و بهداشتی باشد.

مصداق:

فرض کنید که در دستان شما وسایل مختلفی وجود دارد و می‌خواهید با کلید درب منزل را باز کنید، قطعاً سخت خواهد بود و به راحتی قادر به انجام این کار نخواهید بود. ولی با قفل دیجیتال تشخیص چهره می‌توانید در کم‌ترین زمان ممکن و تنها با جلو آوردن چهره خود درب را باز کنید.

معایب استفاده از قفل درب دیجیتال با امکان تشخیص چهره

چندین مشکل ممکن است در هنگام استفاده از این نوع قفل‌ها برای شما به ‌وجود آید:

  • سیستم‌های امنیتی این نوع قفل درب دیجیتال مانند سیستم تشخیص فریب در حال حاضر تنها یک فرضیه می‌باشد که عملی نمودن آن با توجه به سطح پیشرفت تکنولوژی، نیاز به زمان دارد که این موضوع ممکن است مشکلات امنیتی جبران ناپذیری را برای شخص به‌وجود آورد. با توجه به این‌که تصاویر شما در مکان‌های مختلفی مانند شبکه‌های اجتماعی در دسترس می‌باشد، بنابراین تنها کافی است با استفاده از تکنولوژی چاپ سه بعدی، یک ماکت با کیفیت از چهره شما ایجاد شود. به این ترتیب مجرمان و سارقان به راحتی می‌توانند به درب ورودی خانه یا محل کسب و کار شما دسترسی یابند.

قفل دیجیتال با امکان تشخیص چهره، آینده نزدیک است

  • رمز، کارت و یا اثر انگشت خود را در مواقع ضروری و جهت امنیت بیشتر می‌توانید تغییر دهید اما صورت و چهره خود را هرگز!
  • با کوچک‌ترین تغییر در حالت پیش فرض چهره و معرفی شده به این نوع قفل درب دیجیتال، امکان دسترسی به آن وجود نخواهد داشت و باعث بروز دردسرهای فراوانی برای شما می‌شود.
  • شما با استفاده از سایر مدل‌های قفل می‌توانید به اندازه قفل درب دیجیتال با امکان تشخیص چهره، امنیت و راحتی را برای خود فراهم آورید و نیازی به این همه هزینه نیست.

نکاتی که ضروری است قبل از خرید مورد توجه قرار دهید

از آن‌جایی که شما معایب و مزایای اشاره شده فوق را مطالعه کردید، ولی همچنان قصد دارید که برای خرید این قفل‌های الکترومکانیکی تشخیص چهره اقدام کنید و از طرف دیگر هدف شرکت کارن ارائه خدمات با کیفیت عالی به مخاطبان خود می‌باشد لازم است که نکات ذیل قبل از خرید در نظر بگیرید:

شناسایی و دقت بالا:

دقت یک جنبه اساسی برای خرید این نوع قفل‌ها است، زیرا چهره افراد ممکن است در طول زمان دچار تغییرات شود (پیر شدن یا عمل جراحی).

ذخیره‌سازی و پردازش داده‎ها:

تهدید بالقوه سرقت داده‌های بیومتریک موضوع حساسی است. بنابراین اطمینان از ایمن بودن هرگونه اطلاعات ذخیره شده ضروری است و داده‌ها باید به گونه‌ای ذخیره شوند که در صورت بروز نقص جهت اهداف مخرب قابل استفاده نباشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر از قفل‌های دیجیتال می‌توانید پیج اینستاگرام کارن را دنبال نمایید.

برای مشاوره رایگان همین حالا فرم زیر را پر نمایید.

امتیازدهی