قفل دیجیتالی چیست؟

قفل دیجیتال که با نام‌های قفل هوشمند و یا دستگیره هوشمند در بازار محصولات کنترلی و امنیتی شناخته شده است. این قفل های جایگزین بسیار خوبی برای قفل‌های مکانیکی و یا همان معمولی هستند. چرا که آپشن‌هایی که قفل‌های دیجیتالی در اختیار کاربر می‌گذارد باعث شده است که راه کارهای بیشتری برای افزایش امنیت و کنترل پیش رویش قرار داده شود. یکی از مهم‌‌‌ترین قابلیت‌هایی که قفل دیجیتالی به کاربر می‌دهد امکان باز کردن درب از راه دور است که در کنار سایر قابلیت‌های قفل دیجیتالی در مقاله به تفضیل توضیح داده می‌شود. دلیل دیگر برتری قفل دیجیتالی به قفل‌های معمولی روش‌های دسترسی برای باز کردن آن‌ها است که در این جا به توضیح این روش‌ها و چرایی استفاده راحت‌تر از آن‌ها نسبت به کلید‌های مکانیکی می‌پردازیم.

کنترل از راه دور قفل دیجیتالی

این‌که بتوانید درب خانه و یا محل کارتان را در محیط نامحدود یعنی از هر جایی که هستید باز کنید مستلزم قابلیت اتصال قفل به اینترنت است. وقتی قفلی به اینترنت از طریق انواع فرکانس‌ها مثل وای فای، Z-WAVE و یا ZIGBEE متصل می‌شود قطعاً دارای اپلیکیشنی است که روی گوشی هوشمند نصب شده و امکان فرمان دادن به قفل از طریق این اپلیکیشن برای کاربر ادمین فراهم می‌شود. شاید بگویید کاربر ادمین دیگر چیست که در این صورت لازم است بدانید در بیشتر قفل‌های دیجیتالی دو نوع کاربر عادی و ادمین وجود دارند که کاربر ادمین انجام تنظیمات و فرامین را بر عهده دارد. کنترل از راه دور قابلیت بسیار مهمی است که وقتی منتظر بسته ویژه‌ای هستید و در خانه حضور ندارید اهمیت این قابلیت را بیشتر و بهتر درک می‌کنید!

قفل دیجیتالی یال

گزارش‌گیری از طریق قفل دیجیتالی

این نوع قفل ها یک مزیت بسیار مهم نسبت به قفل‌های معمولی دارد و آن هم امکان ثبت ورود و خروج‌ها است که در مواردی بسیار ضروری است. به‌عنوان مثال ساعات رفت و آمد کارمندان یک شرکت که به طور مستقیم بر روی محاسبه حقوق آنان تأثیرگذار است. کاربرد دیگر گزارش‌گیری (LOG) اعمال محدودیت زمانی بر روی دسترسی‌ها است که به شکل روزانه و یا هفتگی امکان‌پذیر است. به‌عنوان مثال استفاده ساکنین یک مجموعه از امکانات واقع در مشاعات مثل استخر نیاز به مدیریت زمانی دارد تا در روند رفت و آمدهای واحدهای مختلف تداخل زمانی پیش نیاید.

گزارش‌گیری هم از طریق اتصال به اینترنت امکان‌پذیر است که در برخی از این نوع قفل ها از ابتدای ساخت اتصال خودکار به اینترنت و گزارش‌گیری دقیق وجود دارد و در برخی از قفل‌ها تنها از طریق اتصال به خانه هوشمند این امکان برای کاربر وجود دارد. بد نیست بدانید که کارکرد گزارش‌گیری توسط دستگاه دیجیتالی به نام access control امکان‌پذیر است که در صورت نداشتن قابلیت گزارش‌گیری روی قفل هوشمند نیاز است این دستگاه به طور مجزا از قفل خریداری شود.

آلارم‌های امنیتی قفل دیجیتال

قفل‌های دیجیتالی دارای کلیه آلارم‌های امنیتی و بحرانی هستند که باعث اقدام به موقع توسط کاربر می‌شوند. یکی از این آلارم‌ها هشدار ضد سرقت است که از باز کردن درب با فشار و زور جلوگیری می‌کند. به علاوه اگر کسی رمز اشتباه را چند بار بزند قفل دیجیتالی شروع به آژیر کشیدن می‌کند. در کنار این‌ها آلارم ضد حریق هم با سنسور تشخیص دما با بالا رفتن حرارت به کاربر جهت اقدام به موقع جهت برطرف کردن مشکل هشدار می‌دهد. سیستم ضد شوک از به وجود آوردن اختلال در مدار قفل جهت از کار انداختن آن با وارد نمودن ولتاژ اضافی جلوگیری می‌کند.

قفل دیجیتالی گیت من

قفل دیجیتال

راه‌های دسترسی قفل دیجیتالی

از مهم‌ترین مزیت‌های این نوع قفل ها نسبت به قفل‌های معمولی باز کردن درب بدون استفاده از کلید است. چرا که استفاده از کلید مشکلاتی از قبیل حمل دسته کلید، گم کردن کلیدها و یا جستجوی آن به هنگام ورود را به همراه دارد. دسترسی‌های قفل دیجیتالی شامل رمز، کارت، اثر انگشت، اپلیکیشن و کلید مکانیکی در مواقع ضروری است. از مزیت‌های دسترسی رمز این است که بدون نیاز به هیچ آیتم اضافه‌ای برای باز کردن درب کافی است رمز را به خاطر بسپارید.

در مقابل برای افرادی که در به خاطر آوردن رمز ممکن است دچار مشکل شوند دسترسی‌های اثر انگشت و کارت گزینه‌های مناسب‌تری هستند. قفل کودک که روی برخی از مدل‌های قفل‌های دیجیتالی وجود دارد، امنیت کودک شما را تضمین می‌کند چرا که این آپشن از داخل فعال می‌شود و از بیرون رفتن کودک جلوگیری می‌کند. در کنار همه این‌ها جلوه مدرنیته‌ای که این قفل مدرن به خانه و محل کار شما می‌بخشد بسیار زیباتر از یک قفل معمولی است.

قفل های دیجیتال

قفل دیجیتال

اتصال به ریموت و آیفون

خیلی از مواقع به دلایلی مثل این‌که وسط کاری هستید و یا خسته و بی حوصله روی کاناپه دراز کشیدید، نمی‌خواهید برای باز کردن درب از جایتان بلند شوید؛ در این موارد داشتن یک ریموت برای باز کردن درب خیلی خوب است. در مورد یک منشی که سرش گرم مراجعین است شاید استفاده از ریموت برای باز کردن درب راه راحت‌تری نسبت به دم در رفتن باشد. خیلی از قفل‌های دیجیتالی امکان اتصال به آیفون را هم دارند که یا به صورت خودکار انجام می‌گیرد و یا با استفاده از تجهیزات مازادی که در نهایت سبب افزایش قیمت نهایی قفل خواهد شد.

قفل اتوماتیک در قفل دیجیتالی

از مهم‌ترین مزایای قفل‌های دیجیتالی این است که پس از بستن درب بعد از چند ثانیه قفل می‌شوند که این واقعاً عالی است. دیگر مجبور نیستید به خاطر این‌که بالاخره درب خانه را قفل کردید یا نه کلی راه را برگردید و یک‌بار دیگر قفل درب را بررسی نمایید. حالت دیگری هم وجود دارد که در مورد قفل دیجیتالی تمام اتوماتیک مطرح می‌شود به طوری‌که با هر کدام از دسترسی‌هایی که دارید در را باز می‌کنید و دیگر هیچ نیازی به استفاده از دستگیره برای باز کردن درب ندارید و به طور خودکار خودش باز می‌شود.

استعلام قیمت قفل دیجیتال 

قفل دیجیتال سامسونگ

قفل دیجیتالی

برای کسب اطلاعات بیشتر از قفل‌های دیجیتالی پیج اینستاگرام کارن را دنبال نمایید.

برای مشاوره رایگان همین حالا فرم زیر را پر نمایید.