قفل درب الکترونیکی آپارتمان

متاسفانه واقعیت این است که مراقبت از خانه یا محل کار به صورت 24 ساعته امکان‌پذیر نمی‌باشد. حتی با وجود سیستم‌های امنیتی مانند دوربین‌های مداربسته این امر غیر‌ممکن است. برای ایمنی بیشتر باید از سیستم‌هایی استفاده کرد که ورود و خروج افراد مختلف را کنترل کند و شما را از اقدام به ورود غیر‌مجاز مطلع سازد. قفل درب الکترونیکی وسیله‌ای هوشمند جهت محدود کردن دسترسی به درب ورودی است. این محدودیت می‌تواند برای اتاق‌هایی مانند: اتاق سرور، اتاق مدیریت، آزمایشگاه یا حتی درب ورودی خانه باشد.

نحوه عملکرد قفل درب الکترونیکی

پس از آن که شخص پارامترهای ورودی خود را به قفل معرفی می‌کند، اطلاعات به صورت کدهای عددی رمزگذاری شده در حافظه‌ی قفل درب الکترونیکی ذخیره می‌گردد. پس از این با هر بار معرفی پارامترهای ورودی، هویت شخص از طریق اطلاعات ذخیره شده مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت تایید، اجازه دسترسی به درب ورودی برای کاربر صادر می‌گردد. در غیر این صورت آلارم نفوذ غیر‌مجاز به صدا در می‌آید و قفل برای دقایقی از کار می‌افتد.

دلایل استفاده از قفل درب الکترونیکی

نظرسنجی انجام شده از طرف Populous نشان می‌دهد که 37 درصد از خریداران خانه، پیشنهاد خرید خود را به دلیل پایین بودن امنیت مکان مورد نظر، پس می‌گیرند. نصب قفل الکترونیکی نه تنها باعث افزایش امنیت خانه می‌گردد، بلکه آرامش خاطر صاحب خانه‌ها و مستاجران را نیز به دنبال خواهد داشت. بنابراین نصب یک قفل الکترونیکی به‌عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت و سودآور به حساب می‌آید.

روش‌های دسترسی به قفل درب الکترونیکی

– دستورات صوتی

دسترسی به درب ورودی ساختمان توسط دستورات صوتی

یکی از روش‌های پیشرفته برای دسترسی به این نوع قفل‌ها، استفاده از سیستم‌های هوشمند مانند آمازون-الکسا و باز کردن درب ورودی توسط دستورات صوتی می‌باشد.

– فناوری‌های بلوتوثی و اینترنتی

قفل درب الکترونیکی ، گزینه ای که نمی توان از آن رد شد

ثبت و کنترل ورود و خروج و باز و بسته کردن درب از راه دور از مزایای اتصال قفل به تلفن همراه می‌باشد.

این روش یک روش بی‌سیم برای کنترل قفل درب الکترونیکی می‌باشد. با استفاده از فناوری‌های بلوتوثی و اینترنتی که رایج‌ترین آن‌ها تلفن همراه است، می‌توان درب ورودی را از راه دور و بدون تماس فیزیکی با قفل باز نمود. با استفاده از اینترنت بر خلاف بلوتوث، محدودیت مکانی برای کنترل قفل وجود ندارد و از هر جای دنیا می‌توان درب ورودی را باز و بسته کرد.

– کارت‌های RFID

قفل درب الکترونیکی ، گزینه ای که نمی توان از آن رد شد

این روش رایج‌ترین روش برای کنترل قفل درب الکترونیکی در اماکن اداری و تجاری است. هر کارت دارای کد شناسایی منحصر به‌فرد می‌باشد. بنابراین به‌راحتی می‌توان ورود و خروج را کنترل کرد. از یک کارت برای دسترسی به چند نقطه مختلف می‌توان استفاده نمود به همین دلیل گزینه‌ای مناسب برای کنترل دسترسی اماکن تجاری و اداری به شمار می‌رود.

– رمزهای امنیتی

قفل درب الکترونیکی ، گزینه‌ای که نمی‌توان از آن رد شد

هر یک از مدل‌های قفل الکترونیکی دارای یک صفحه کلید لمسی برای وارد نمودن رمز عبوری می‌باشند. این رمزها انواع مختلفی دارند که مهم‌ترین آن‌ها رمز مادر یا رمز یک‌بار مصرف است.

– روش‌های بیومتریک

دسترسی به درب ورودی ساختمان توسط روش‌های بیومتریک

اسکن عنبیه، کف دست، چهره، DNA و اثر انگشت برای دسترسی به درب ورودی ساختمان، امروزه به‌عنوان امن‌ترین روش در جهان شناخته شده می‌باشد.

در این روش ویژگی‌های جسمی مانند: عنبیه، چهره یا اثر انگشت توسط قفل درب الکترونیکی مورد بررسی قرار می‌گیرد. این روش تا به امروز امن‌ترین روش برای دسترسی به قفل درب ورودی بوده است. مهم‌ترین ویژگی سیستم‌های بیومتریک، به همراه نداشتن پارامترهای دسترسی اضافی مانند کارت، کلید و عدم نیاز به خاطر سپردن رمز عبوری می‌باشد.

مزایای استفاده از قفل درب الکترونیکی

قفل درب الکترونیکی ، گزینه‌ای که نمی‌توان از آن رد شد

– عدم نیاز به کلید و افزایش راحتی در رفت و آمد

از دست رفتن کلیدها همواره با خطرات امنیتی و هزینه‌های بالا همراه است. با استفاده از قفل درب الکترونیکی به راحتی می‌توان پارامترهای ورودی از دست رفته را حذف و گزینه جدید را به آن معرفی کرد. همچنین دسترسی بدون کلید باعث سرعت بخشیدن و راحتی در رفت و آمد می‌گردد.

– کنترل ورود و خروج

بسیاری از مکان‌ها به دلیل وجود فایل‌ها و اطلاعات مهم و طبقه‌بندی شده، نیاز به کنترل بیش از حد دارند. با استفاده از قفل درب الکترونیکی می‌توان ورود و خروج هر یک از این مکان‌ها را کنترل نمود. همان‌طور که بیان شد این کار توسط تلفن همراه و سایر فناوری‌های اینترنتی، قابل انجام است. همچنین از این ویژگی می‌توان در مکان‌های اداری جهت کنترل ورود و خروج روزانه پرسنل و محاسبه حقوق و دستمزد آن‌ها استفاده کرد.

– افزایش امنیت

وجود سیستم‌های امنیتی مانند آلارم هشدار حوادث امنیتی در قفل درب الکترونیکی یا ادغام آن‌ها با سایر سیستم‌های امنیتی مثل سنسورهای هشدار یا دوربین‌های مداربسته، امنیت خانه یا محل کار را دو چندان می‌نماید.

تمامی این مزایا باعث آسودگی خاطر و راحتی شما می‌گردد و خیالتان را از بابت امنیت خانه یا محل کار راحت می‌کند.

نکات مهم در هنگام خرید قفل درب الکترونیکی

قفل درب الکترونیکی ، گزینه‌ای که نمی‌توان از آن رد شد

– قبل از خرید قفل الکترونیکی، نیازهای کسب و کار یا خانه خود را در نظر بگیرید. به‌عنوان مثال اگر دسترسی به قسمت‌های مختلف خانه یا محل کار، تنها هدف از خرید این نوع قفل‌ها می‌باشد، بهتر است از یک سیستم معمولی برای انجام این کار استفاده کرد.

– امکان اتصال قفل درب الکترونیکی با سایر سیستم‌های امنیتی و هوشمند، از نکاتی است که باید به‌دقت به آن توجه کرد. به‌عنوان مثال با اتصال این نوع قفل‌ها به چشمی دیجیتال یا دوربین‌های امنیتی، امکان کنترل تصویری ورودی و خروج درب ورودی برای شما فراهم می‌شود.

– به دنبال گزینه‌ای باشید که ویژگی‌های آن، نیازهای شما را برآورده سازد. به‌عنوان مثال اگر به دنبال بسته شدن درب به صورت خودکار هستید، گزینه‌ای را انتخاب نمایید که دارای مکانیزم قفل اتوماتیک باشد. همچنین با انتخاب قفلی که مجهز به سیستم قفل کودک است، نگرانی بابت خارج شدن کودکان و حیوانات خانگی از بین خواهد رفت.

مشتریان عزیز برای اطلاع از تولیدات جدید قفل دیجیتال می‌توانید از پیج اینستاگرام کارن دیدن فرمایید.

برای مشاوره رایگان همین حالا فرم زیر را پر نمایید.

امتیازدهی