به طور کلی قفل امنیتی هوشمند از نظر ارتباط با فناوری‌های کنترل از راه دور به دو نوع رایج تقسیم‌بندی می‌شوند. دسته‌ای که از طریق اینترنت و وای فای و دسته دیگر که از طریق بلوتوث با فناوری‌های هوشمند مانند تلفن همراه ارتباط برقرار می‌کنند. قفل‌های هوشمندی که به فناوری‌های اینترنتی و وای فای متصل می‌شوند را می‌توان از هر جای دنیا کنترل نمود اما در صورت نبود اینترنت، مشکلاتی در کنترل درب ورودی به وجود می‌آید.

قفل‌های بلوتوثی امنیت بالاتر و فاصله تاثیر محدودی دارند. همچنین فرایند بازکردن قفل نیز طولانی‌تر می‌شود. در حال حاضر برندهایی مانند: یال، سامسونگ، Kwikset، schlage و … از این روش‌های دسترسی پیشرفته برای کنترل درب ورودی استفاده می‌کنند. در ادامه به یکی از قفل‌هایی که با استفاده از فناوری‌های بلوتوثی و اینترنتی قابل کنترل می‌باشد، اشاره خواهیم نمود.

قفل امنیتی هوشمند Lockitron Bolt

Lockitron Bolt قفل‌های هوشمند نسبتا گران قیمت می‌باشند که در صورت نزدیک شدن به آن به صورت هوشمند و اتوماتیک، درب برای شما باز می‌گردد. این حالت به دلیل برقراری ارتباط میان قفل و تلفن همراه از طریق فناوری بلوتوث رخ می‌دهد. همچنین پس از بسته شدن درب نیز، پس از چند ثانیه قفل به‌صورت اتوماتیک عمل می‌کند و درب ورودی قفل می‌گردد. با استفاده از WiFi و نرم افزار هوشمند نیز می‌توان از راه دور تمام امور مربوط به درب را مدیریت کرد.

قفل امنیتی هوشمند

ویژگی‌های قفل Lockitron Bolt

  • قابلیت ادغام با آمازون-الکسا و کنترل صوتی قفل امنیتی هوشمند Lockitron Bolt
  • به اشتراک گذاشتن کلیدهای مجازی با سایر افراد
  • مصرف بهینه انرژی و عمر طولانی باتری‌ها
  • نصب و راه اندازی بسیار آسان
  • اتصال قفل امنیتی هوشمند Lockitron Bolt به سیستم‌های هوشمند و اتوماسیون خانگی
  • ارسال پیام هشدار به تلفن همراه در صورت باز شدن درب ورودی

برای افرادی که به دنبال یک قفل کارآمد و مقرون به صرفه می‌باشند،  قفل امنیتی هوشمند Lockitron Bolt یک گزینه بسیار مناسب به حساب می‌آید. این نوع قفل با وجود نداشتن برخی از ویژگی‌های مورد نیاز و اولیه، همچنان به‌عنوان یکی از کاربردی‌ترین قفل‌های موجود در بازار به شمار می‌رود.