قفل امنیتی درب

خانه هر شخص یک قلعه است که از وسایل ارزشمند و افراد خانواده خود در داخل حریم خصوصی ایجاد شده در آن محافظت می‌نماید. خانواده مهم‌ترین عنصر در این قلعه می‌باشد که باید به هر قیمتی امنیت و آسایش آن‌ را فراهم نمود. این کار نیز تنها توسط قفل امنیتی درب صورت می‌گیرد. درب ورودی اولین خط دفاع خانه در برابر تهدیدات خارجی و افرادی که قصد آسیب رساندن به اعضای خانواده شما را دارند، می‌باشد.

امنیت درب نیز تنها با نصب قفل با کیفیت تامین می‌گردد. اما در میان گزینه‌های بسیار زیاد تولیدکنندگان چگونه قفل مناسب را انتخاب نماییم تا علاوه بر راحتی در رفت و آمد، امنیت درب ورودی را نیز افزایش دهیم؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال در ادامه با ما همراه باشید.

انواع مختلف قفل درب

انتخاب گزینه مناسب در میان مدل‌های مختلف قفل نیاز به جزئیات و اطلاعات بیشتر در مورد آن‌ها دارد. مدل‌های مختلفی از قفل در بازار وجود دارند که بهترین گزینه‌ها جهت افزایش امنیت و راحتی رفت و آمد به شرح زیر می‌باشد:

– قفل امنیتی درب Deadbolt

این نوع قفل‌ها احتمالا آشناترین نوع قفل درب برای مصرف کنندگان می‌باشد. این محصولات از دو سیلندر بیرونی و خارجی تشکیل شده‌اند که توسط کلید مکانیکی می‌توان به هر دو طرف دسترسی یافت. این نوع قفل‌ها را می‌توان به راحتی بر روی انواع مختلف درب‌ها نصب کرد.

Deadbolt

– قفل امنیتی درب Handleset

این نوع قفل‌ها علاوه بر سیلندر دارای دستگیره جهت راحتی در باز و بسته نمودن درب می‌باشند. از بیرون توسط کلید مکانیکی می‌توان به قفل Handleset دسترسی یافت ولی از داخل با چرخاندن یا فشار دادن یک دکمه کوچک می‌توان درب را باز و بسته نمود.

قفل امنیتی درب سدی محکم در برابر تهدیدات خارجی

– قفل امنیتی درب بدون کلید

این نوع قفل‌ها را با نام قفل دیجیتال یا قفل هوشمند در بازار می‌شناسند. علت نام گذاری قفل بدون کلید، دسترسی به آن توسط روش‌های بدون کلید مانند رمز عبور، کارت و یا اثر انگشت می‌یاشد. قفل دیجیتال باعث راحتی در رفت و آمد، هنگام حمل بار و افزایش امنیت درب ورودی به ‌علت داشتن سیستم‌های پیشرفته امنیتی، می‌شود. در برخی از مدل‌های قفل درب بدون کلید پس از وارد کردن رمز عبور اشتباه و یا شناسایی کارت و اثر انگشت غیر‌مجاز به صورت مکرر، آلارم هشدار آن به صدا در می‌آید.

قفل دیجیتال دارای سه بخش اصلی بدنه داخلی (جهت انجام تنظیمات و قراردادن باتری در داخل آن)، بخش خارجی (صفحه لمس جهت وارد نمودن رمز و کارت و یا سنسور شناسایی اثر انگشت) و مغزی الکترونیکی می‌باشد. این نوع قفل‌ها را می‌توان روی درب اماکن اداری، تجاری و مسکونی نصب کرد.

قفل امنیتی درب سدی محکم در برابر تهدیدات خارجی

– قفل امنیتی درب همراه با مغزی

این نوع قفل‌ها دارای دستگیره داخلی و بیرونی، مغزی و سیلندر جهت دسترسی به مغزی با کلید می‌باشد. از بیرون توسط کلید و از داخل تنها با هل دادن دستگیره به سمت پایین می‌توان درب را باز نمود. قفل مغزی‌دار را می‌توان برای درب‌های راست بازشو و چپ بازشو نصب نمود.

قفل امنیتی درب سدی محکم در برابر تهدیدات خارجی

پیشرفت تکنولوژی قفل امنیتی درب

همان‌طور که گفته شد یکی از انواع این نوع قفل‌ها، قفل دیجیتال هوشمند می‌باشد که از محبوبیت بسیاری در میان صاحبان خانه‌ها و کسب و کارها برخوردار می‌باشد. دلیل آن نیز دسترسی پیشرفته و امن به درب ورودی و کنترل از راه دور آن توسط تلفن همراه می‌باشد. همچنین می‌توان آن را به دوربین‌های مدار بسته متصل نمود تا تصویری از مراجعه کننده برای شما ارسال شود. این نوع قفل‌ها به دلیل افزایش امنیت و راحتی بهترین گزینه جهت نصب روی درب ورودی ساختمان‌ها می‌باشند.

بهترین مدل‌های قفل امنیتی درب

اکثر گزارش‌های اداره پلیس در مورد سرقت‌ها حاکی از این است که سارقان با استفاده از ضعف امنیتی، با وارد نمودن مته و یا لگد زدن به درب توانسته‌اند وارد خانه‌ها شوند. بنابراین کیفیت و امنیت قفل موضوع بسیار مهمی می‌باشد که حتما باید به آن توجه نماییم.

Deadbolt هنوز هم یکی از پر استفاده‌ترین قفل‌ها در میان مردم است. دلیل آن نیز امنیت، سادگی نصب و ارزانی آن می‌باشد. قفل دیجیتال یا هوشمند با امکان کنترل از راه دور، دسترسی بدون کلید و سیستم‌های امنیتی پیشرفته و آلارم هشدار، شاید بی رقیب‌ترین گزینه در میان قفل‌های موجود در بازار باشند.

اما همواره باید توجه داشت که بهترین و امن‌ترین محصولات نیز با وجود کیفیت پایین درب ورودی، نمی‌توانند از تهدیدات امنیتی خارجی جلوگیری نمایند. برای این کار بهتر است ابتدا کیفیت درب و چارچوب درب را افزایش دهیم. افزایش کیفیت لولاها نیز تاثیر به‌سزایی در افزایش امنیت درب ورودی ساختمان دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از قفل‌های دیجیتال می‌توانید پیج اینستاگرام ما را دنبال نمایید.

برای مشاوره رایگان همین حالا فرم زیر را پر نمایید.

امتیازدهی