قفل الکترونیکی هتلی و فن آوری به کار رفته در آن

قفل الکترونیکی هتلی نوعی قفل الکترومکانیکی می‌باشد که در اکثر اوقات امکان دسترسی و باز نمودن قفل را توسط رمز و کارت برای کاربران فراهم می‌آورد. این نوع قفل‌ها با داشتن ویژگی‌های امنیتی و راحتی در رفت و آمد و دسترسی راحت به مکان مورد نظر، بهترین گزینه جهت نصب بر روی درب اتاق‌های هتل می‌باشد.

انتخاب مناسب قفل الکترونیکی هتلی و ویژگی‌های آن

در حال حاضر در بسیاری از هتل‌ها از قفل الکترونیکی استفاده می‌شود تا مهمانان توسط این روش امن و سریع به اتاق‌های خود دسترسی داشته باشند. امروزه مدل‌های مختلفی از قفل الکترونیکی هتلی وجود دارد که هرکدام دارای ویژگی‌های منحصر به فرد می‌باشند که با توجه به ظاهر قفل و سبک طراحی هتل‌ها می‌توان قفل مناسب با هتل را انتخاب نمود.

علاوه بر ویژگی‌های ظاهری این نوع قفل‌ها، باید کیفیت فنی بالای آن‌ها را نیز در نظر گرفت. ویژگی‌های امنیتی منحصر به فرد و عملکرد فنی مناسب دو ویژگی مهم این نوع قفل‌ها می‌باشند که در هنگام انتخاب باید به آن‌ها توجه داشت. ضد سرقت بودن قفل الکترونیکی هتلی و حفاظت کامل از درب‌ها، باعث اطمینان خاطر و اعتماد کاربران و مهمانان می‌شود.

ویژگی‌های فنی این نوع قفل‌ها جهت ارائه بالاترین عملکرد ممکن، باعث کاهش هزینه و راحتی استفاده از آن‌ها می‌شود. به‌عنوان مثال با توجه به استفاده قفل الکترونیکی هتلی از باتری جهت تامین انرژی، بهتر است محصولی را انتخاب نمایید که دارای بالاترین بازده و کمترین مصرف انرژی باشد. دراین صورت هزینه جایگزینی باتری اتاق‌های هتل بسیار کاهش می‌یابد.

همچنین باید قفلی را انتخاب نمود که در صورت اتمام باتری به‌توان از منبع تغذیه اضطراری آن استفاده نمود تا با تامین انرژی قفل، درب را باز نمود.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله معرفی قفل دیجیتال در مراکز اداری را مطالع نمایید.

روش‌های دسترسی به قفل هتلی

– دسترسی قفل الکترونیکی هتلی توسط رمز

یکی از روش‌های دسترسی به قفل الکترونیکی هتلی، رمز عبور می‌باشد. در این نوع قفل‌ها، رمز عبور را می‌توان برای یک دوره خاص مانند از دوشنبه تا جمعه از ساعت 8 صبح تا 6 شب، تعریف نمود. همچنین می‌توان از طریق اینترنت پس از رزرو اتاق، رمز عبور را برای مهمانان تعریف و توسط sms، فکس، ایمیل و یا تلفن ارسال نمود. به محض اتمام مدت اقامت مهمانان و خروج از هتل، رمز قدیمی به صورت خودکار از حافظه دستگاه حذف می‌شود و رمز جدید برای مهمانان جدید تعریف می‌شود.

قفل الکترونیکی هتلی و فن آوری به کار رفته در آن

تمامی امور ذکر شده توسط نرم افزارهای هوشمند و آنلاین صورت می‌گیرد. به‌عنوان مثال مهمانان ویژه و VIP نیازی به انتظار طولانی مدت جهت دریافت کارت ورودی و انجام امور مربوط به دریافت اتاق را ندارند. توسط نرم افزار نصب شده روی گوشی و ارسال رمزعبور توسط هتل به گوشی مهمانان، به راحتی و بدون اتلاف وقت می‌توانند وارد اتاق خود شوند.

– دسترسی قفل الکترونیکی هتلی توسط کارت

روش دیگر دسترسی به قفل الکترونیکی هتلی که مرسوم‌ترین روش دسترسی به این نوع قفل‌ها است، استفاده از کارت RFID برای باز نمودن درب‌ها می‌باشد. با تعریف کارت ورودی برای کاربران به راحتی می‌توان قفل‌های هتلی کارتی را بدون استفاده از کلید باز نمود. این کارت‌ها منحصر به فرد بوده و تنها برای یک کاربر تعریف می‌شود به همین دلیل از امنیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد.

قفل الکترونیکی هتلی و فن آوری به کار رفته در آن

استفاده از این نوع کارت‌ها باعث کاهش هزینه‌های عملیاتی هتل‌ها می‌شود. از این کارت علاوه بر باز نمودن درب می‌توان برای کنترل دیگر امکانات هتل مانند تردد در آسانسور، دسترسی به پارکینگ و … استفاده نمود که باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه می‌شود. در پایان زمان استفاده کاربر از اتاق به راحتی می‌توان اطلاعات کاربر را از کارت حذف و کاربر جدید را برای ایجاد دسترسی‌های ممکن به آن تعریف نمود.

برای مشاوره رایگان همین حالا فرم زیر را پر نمایید.

امتیازدهی