قفل الکترونیکی سامسونگ

شرکت سامسونگ یکی از قدرتمندترین شرکت‌های دنیاست و چند سالی است که اقدام به تولید قفل دیجیتال کرده است و توسط قدرت نام تجاری خود این محصولات را در دنیا و مخصوصا در چین به‌ فروش می‌رساند. قوی‌ترین تولیدکنندگان قفل هوشمند Gateman و Yale می‌باشند اما Samsung نیز پس از آن‌ها پیشرو است. کیفیت قفل الکترونیکی سامسونگ به نسبت خوب است اما در بعضی مدل‌ها مانند مدل DP950 که باتری‌ها به‌سرعت تخلیه می‌شوند، ضعف‌های بزرگی به وجود می‌آید، در برخی مدل‌های دیگر ضعف‌های امنیتی بسیار بزرگی وجود داشت که به راحتی می‌شد قفل را باز کرد.

 

قفل الکترونیکی سامسونگ

قفل الکترونیکی سامسونگ تولید کره جنوبی

شرکت سامسونگ قفل‌های دیجیتال خود را ابتدا در کره جنوبی تولید می‌کرد ولی اکنون تنها برخی از مدل‌ها را در داخل تولید می‌کند و بقیه را در خارج از کره جنوبی مانند ویتنام تولید می‌کند. جالب است بدانیم که کره جنوبی اولین کشوری بود که در آن تولید و استفاده از قفل‌های دیجیتال برای منازل همه‌گیر شد و تقریبا تمامی افراد و منازل از قفل دیجیتال استفاده می‌کنند. بهترین تولیدکننده قفل دیجیتال در کره جنوبی شرکت iRevo یا همان شرکت Gateman می‌باشد که بیشترین سهم بازار را در کره جنوبی به خود اختصاص داده است. قفل دیجیتال سامسونگ با فاصله‌ای زیاد در رتبه بعدی در کره جنوبی قرار دارد.

 

قفل الکترونیکی سامسونگ

تولیدات قفل دیجیتال سامسونگ

در ابتدا قفل هوشمند سامسونگ تنها مدل کارتی 5120 را عرضه کرد و بعد از مدتی مدل اثر انگشتی خود را با مدل 5230 روانه بازار کرد. بعد از مدتی بنا به استراتژی فروش، شرکت سامسونگ تصمیم گرفت مدل‌های قفل‌‎های دیجیتال را جهت مصرف در داخل کره جنوبی و صادرات از کره جنوبی متمایز کند. برای مثال مدل H700 برای داخل کره و مدل H705 جهت صادرات می‌باشد. این استراتژی تاکنون هم برقرار بوده است. زمان تولید، ابتدا مدل‌ها در داخل تولید می‌شوند و در صورت عدم وجود مشکل در محصول، مدل مشابه آن جهت صادرات هم تولید می‌شود.

تولیدات داخل تفاوت‌هایی با تولیدات جهت صادرات دارند. تنوع در تولیدات داخل بسیار بالاتر است، قفل بدنه (مغزی) قفل‌ها کوچک‌تر و تک زبانه می‌باشند چراکه سایز استاندارد کره جنوبی کوچکتر است. زبان قفل‌ها کره‌ای است و معمولا رمز ادمین ندارند. (البته تمامی مدل‌ها را می‌توان با یک رمز واحد به حالت اولیه برگرداند و رمز اولیه نیز 1234 یا 12345 است). در مدل‌های صادراتی قفل بدنه بزرگ‌تر است و دو زبانه دارد، زبان قفل انگلیسی است و رمز ادمین دارند.

 

قفل الکترونیکی سامسونگ

قفل دیجیتال پول و پوش سامسونگ (Samsung Pull Push)

بعد از تولید قفل‌های کارتی و اثر انگشتی شرکت سامسونگ برای اولین‌بار در دنیا دست به طراحی و ساخت یک ایده بسیار عالی زد و آن قفل‌ دیجیتال سامسونگ PULL PUSH بود. مدل P910 در داخل کره جنوبی اولین مدل ساخته شده PULL PUSH بود که البته هنوز هم مدل صادراتی آن با کد P718 تولید می‌شود. پس از ساخت این مدل که موفقیت بسیار بزرگی در تولید قفل دیجیتال بود بقیه برندها نیز شروع به تولید این مدل دستگیره‌های زیبا و راحت و متفاوت کردند. به صورتی که در حال حاضر اکثریت مردم مدل‌های پول و پوش سامسونگ را ترجیح می‌دهند.

 

samsung digital lock

اپلیکیشن در قفل الکترونیکی سامسونگ

در مرحله بعد از تولید قفل‌های پول و پوش، شرکت سامسونگ اقدام به اضافه کردن اپلیکیشن به محصولات خود کرد که توسط بلوتوث به تلفن همراه متصل می‌شدند. این اپلیکیشن به‌گونه‌ای عمل می‌کند که وقتی تلفن همراه با بلوتوث روشن به قفل نزدیک می‌شود کاربر می‌تواند اپلیکیشن را اجرا و توسط آن در را باز نماید. این‌کار مقداری غیرکاربردی است. اما اگر از این طریق در باز شود و کاربر به اینترنت متصل باشد برای دیگر کاربران که گوشی تلفن آن‌ها با قفل همگام‌سازی شده است و به اینترنت نیز متصل هستند پیامی مبنی بر ورود او ارسال می‌شود. این اپلیکیشن که sHome نام دارد بسیار مشکل‌دار است.

از جمله اشکالات آن نصب نشدن روی همه تلفن‌های همراه است چراکه گوشی‌ها باید دارای مشخصات خاصی باشد. نرم‌افزار کارایی بسیار پایینی دارد و نمره‌ای که کاربران به آن داده‌اند خیلی پایین است، سرعت پایین اپلیکیشن و باز کردن درب از دیگر مشکلات این نرم‌افزار می‌باشد. علاوه بر تمامی این موارد امکان دانلود و نصب برای بسیاری از کاربران میسر نمی‌شود، مخصوصا در ایران. ضمنا خارج از کره جنوبی در مدل‌هایی که مخصوص مصرف داخلی کره جنوبی هستند مانند P930 بلوتوث و اپلیکیشن کار نمی‌کند.

 

کنترل از راه دور

تکنولوژی WIFI و NFC در قفل‌های سامسونگ

بعد از شکست سامسونگ در اپلیکیشن بلوتوث، سامسونگ این‌بار به این فکر افتاد که قفل‌های دیجیتال را مستقیما به اینترنت متصل کند لذا توسط ماژول‌هایی سعی در آنلاین کردن قفل‌ها کرد. لازم به ذکر است علاوه بر WIFI سیستم NFC نیز در این ماژول‌ها به‌کار رفته است و اپلیکیشن دیگری نیز معرفی شده است. اما این نرم‌افزار نیز در دنیا نمره بسیار بسیار پایینی را دریافت کرده است. سیستم WIFI در ایران در هیچ یک از مدل‌های سامسونگ کار نمی‌کند. تغییر دیگر سامسونگ، سنسورهای اثر انگشت آن بود که نسل دوم این سنسورهای اثر انگشت را در قفل‌های سامسونگ مشاهده می‌کنید. به صورت کلی سامسونگ در تلاش است تا سهم بیشتری از بازار را در کنار بزرگانی مانند Yale که زیر مجموعه شرکت عظیمASSA ABLOY سوئد است را کسب کند که البته کار ساده‌ای نیست.

 

دسترسی توسط وای فای

برای مشاوره رایگان همین حالا فرم زیر را پر نمایید.

امتیازدهی