آدرس: تهران، پاسداران، دشتستان دوم، پلاک ۱۴، واحد ۴
88202561 | تلفن شبانه روزی: 09124770848

بهترین مدل های قفل الکترونیکی اثر انگشتی در سال 2019

بهترین مدل های قفل الکترونیکی اثرانگشتی در سال 2019

قفل الکترونیکی اثر انگشتی – قسمت اول

قفل الکترونیکی اثر انگشتی نوعی قفل هوشمند و الکترومکانیکی می باشد که با استفاده از سیستم بیومتریک و یا اسکنر اثر انگشت ورود و خروج را کنترل و امنیت درب ورودی را افزایش می دهد. در گذشته به دلیل بالا بودن قیمت قفل اثر انگشتی و محدود بودن تولید آن، تنها شرکت های نظامی و امنیتی از این نوع قفل ها برای محدود نمودن دسترسی استفاده می کردند. اما امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی و در دسترس بودن این فناوری، هر کسی می تواند از قفل اثر انگشتی برای کنترل ورود و خروج استفاده نماید.

قفل دیجیتال هوشمند اثر انگشتی و کارتی سامسونگ مدل SHP-DP950

همچنین به دلیل بالا بودن امنیت نرم افزار تشخیص اثر انگشت و استفاده از الگوهای دقیق و دائمی اثر انگشت برای تشخیص هویت، استفاده از قفل های اثر انگشتی در میان مردم بسیار فراگیر شده است. در حال حاضر در بسیاری از مؤسسات و دفاتر اداری و تجاری و ساختمان های مسکونی از قفل اثر انگشتی استفاده می شود. از ویژگی های منحصر به فرد این نوع قفل ها که باعث محبوبیت آن ها در سراسر جهان شده است، می توان به عدم استفاده از کارت و کلید و یا به خاطر سپردن رمز عبوری می باشد.

نحوه کارکرد اسکنر اثر انگشت قفل الکترونیکی اثرانگشتی

اسکنر اثر انگشت از یک شیشه جهت اسکن استفاده می کند. زمانی که انگشت خود را روی آن قرار می دهید، اثر انگشت در پایگاه داده ای قفل الکترونیکی اثر انگشتی ذخیره می گردد. حال اگر مجددا انگشت خود را بر روی اسکنر قرار دهید، اثر انگشت اسکن شده با اثر انگشت ذخیره شده مقایسه می شود. اگر اثر انگشت اسکن شده با اطلاعات حافظه قفل اثر انگشتی مطابقت داشته باشد، هویت شخص تایید شده و درب ورودی باز می گردد.

بهترین مدل های قفل الکترونیکی اثرانگشتی در سال 2019

نکات مهم در هنگام انتخاب قفل الکترونیکی اثر انگشتی

در انتخاب قفل الکترونیکی اثر انگشتی باید به موارد زیر توجه نمود:

– تعداد کاربران مجاز

یکی از مهمترین مواردی که باید به آن توجه نمود، تعداد کاربران مجازی است که می توان به قفل الکترونیکی اثر انگشتی معرفی نمود. این موضوع بسیار مهم است که قادر باشید تمامی افرادی که در محل کار یا زندگی شما حضور دارند، را به قفل اثر انگشتی شناسایی نمایید.

– تعداد اثر انگشت به ازای هر فرد

برای اطمینان بیشتر معمولا 2 یا 3 اثر انگشت هر شخص را به قفل الکترونیکی اثر انگشتی معرفی می کنند. اما تعداد دقیق آن به میزان ظرفیت معرفی کاربر و قیمت قفل اثر انگشتی بستگی دارد.

– کلید اضطراری

داشتن کلید اضطراری یکی از پارامترهای مهمی است که باید آن را در نظر گرفت تا در مواقعی که دسترسی به قفل برای شما مقدور نباشد بتوان از آن برای باز نمودن درب استفاده کرد.

دستگیره-امنیتی-هوشمند-4109

– سهولت نصب

قفل الکترونیکی اثر انگشتی باید دارای دستورالعمل های واضح و مختصر باشد تا به راحتی و بدون نیاز به سخت افزارهای پیچیده قابل نصب باشد.

– طول عمر و تعمیر و نگهداری

قفل الکترونیکی اثر انگشتی باید قادر به مقاومت در برابر تهدیدات خارجی مانند نیروی بیش از اندازه، رطوبت، آتش سوزی، آب و هوای سرد و … باشد تا برای مدت طولانی نیاز به تعمیر و نگهداری نداشته باشد.

– نام تجاری و سازنده قفل الکترونیکی اثرانگشتی

لازم نیست یک برند پیشرو انتخاب شود؛ زیرا لزوما برندهای پیشرو، بهترین مدل های قفل اثر انگشتی را تولید نمی کنند. این نوع قفل ها باید انتظارات امنیتی و راحتی شما را فراهم نمایند. البته بیان این نکته ضروری است که برندهای بزرگ و نام آشنا مانند سامسونگ و یال بهترین خدمات پس از فروش را رائه می دهند که این موضوع بسیار اهمیت دارد.

– اتصال قفل الکترونیکی اثر انگشتی به سیستم های هوشمند و امنیتی

کنترل از راه دور قفل توسط تلفن همراه و یا اتصال آن به سیستم های امنیتی و هوشمند، موضوعی نیست که بتوان به راحتی از آن گذشت. دلیل آن فراهم نمودن بستری برای افزایش راحتی و امنیت کاربران می باشد. بنابراین یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه کنید، سازگاری قفل اثر انگشتی با سایر سیستم های هوشمند می باشد.

قفل-بلوتوثی-YMG40

سطح امنیتی قفل الکترونیکی اثرانگشتی

امنیت نیز یکی از مواردی است که در هنگام انتخاب قفل باید به آن توجه نمود اما به دلیل اهمیت بالای آن به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می گیرد. اثر انگشت یک کلید شخصی است و زمانی که استفاده می شود، دسترسی به کاربران خاص را تضمین می کند. اما اگر کیفیت تولید و ویژگی های امنیتی قفل اثر انگشتی پایین باشد، اسکنر اثر انگشت کمکی به شما در تامین امنیت نخواهد کرد. بنابراین در هنگام انتخاب قفل اثر انگشتی باید تمام ویژگی های امنیتی را در نظر گرفت. اجازه ندهید دکمه های فانتزی، صفحه نمایش جذاب و یا ظاهر زیبا واقعیت را از دیدگان شما پنهان نماید.

قفل هوشمند سامسونگ مدل SHP-DS700

اطمینان حاصل کنید که قفل دارای استانداردهای امنیتی و فنی باشد. از مواد با دوام و مقاوم ساخته شده باشد. حتی الامکان مجهز به آلارم هشدار حوادث امنیتی باشد. همچنین بررسی کنید که می توان این نوع قفل ها را از طریق اتصال اینترنتی یا بلوتوثی به سایر سیستم های امنیتی مانند سنسور حریق، دوربین های امنیتی، حسگر حرکتی و … متصل نمود یا نه؟

هدف قفل الکترونیکی اثر انگشتی ارائه حداکثر امنیت بدون محدود کردن دسترسی ساده و راحت برای کاربران می باشد.

روش های دسترسی به قفل الکترونیکی اثر انگشتی

از روش های دیگری که می توان به قفل الکترونیکی اثر انگشتی دسترسی یافت، رمز عبوری، کارت و کلید اضطراری است. همچنین برخی از مدل های قفل اثر انگشتی را می توان از طریق تلفن همراه از راه دور کنترل نمود. به عنوان مثال قفل SHP-DP920 را می توان توسط تمامی پارامترهای ذکر شده کنترل و به آن دسترسی پیدا کرد.

بهترین مدل های قفل الکترونیکی اثرانگشتی در سال 2019

بهترین مدل های قفل الکترونیکی اثر انگشتی

در این مقاله به 4 دسته اصلی از ویژگی ها اشاره می شود که با توجه به آن ها می توان انتخابی مناسب میان مدل های مختلف قفل الکترونیکی اثر انگشتی داشت. انتخاب مناسب قفل اثر انگشتی زندگی را برای شما ساده تر و آسان تر خواهد نمود. این چهار دسته شامل موارد زیر می گردد:

  • قابلیت های نرم افزاری

  • قابلیت های سخت افزاری

  • مکانیزم فنی قفل

  • طراحی و کیفیت ساخت

با توجه به موارد بالا نگاهی به بهترین مدل های قفل اثر انگشتی خواهیم انداخت.

– قفل الکترونیکی اثر انگشتی Ultraloq

قفل اثر انگشتی Ultraloq را می توان توسط اثر انگشت، رمز عبوری و کلید اظطراری باز نمود. از ویژگی های این نوع قفل اثر انگشتی می توان به مقاومت در برابر آب و گرد و غبار، طراحی بسیار زیبا، تابع خیالی و … اشاره نمود.

بهترین مدل های قفل الکترونیکی اثرانگشتی در سال 2019

– قفل الکترونیکی اثر انگشتی ZKTeco

این نوع قفل اثر انگشتی دارای سیستم هدایت صدا در تاریکی می باشد که برای افرادی مانند کودکان یا کسانی مه دارای ضعف بینایی هستند، بسیار مناسب می باشد. قفل ZKTeco را می توان توسط تمامی روش های دسترسی کنترل نمود. ویژگی هایی مانند منبع تغذیه اضطراری، بدن بسیار مقاوم و ضد زنگ، آلارم هشدار سرقت و … آن را به راه حل کامل برای محافظت از محل کار یا زندگی شما تبدیل نموده است.

بهترین مدل های قفل الکترونیکی اثرانگشتی در سال 2019

– قفل الکترونیکی اثر انگشتی سامسونگ

قفل SHS-H700 یکی از پرفروش ترین قفل های سامسونگ می باشد که علاوه بر زیبایی و دسترسی راحت، امنیت درب ورودی را نیز به شدت افزایش می دهد. این نوع قفل اثر انگشتی دارای ورودی دوبل رمز و اثر انگشت می باشد که دسترسی غیر مجاز را به آن بسیار سخت می کند. قفل SHS-H700 همانند تمامی محصولات این برند کره ای که عمکردشان بر اساس تست های دقیق بررسی می گردد، از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. این نوع قفل یک مدل قابل اعتماد از یک شرکت معتبر با خدمات پس از فروش استثنایی می باشد.

بهترین مدل های قفل الکترونیکی اثرانگشتی در سال 2019

– قفل الکترونیکی اثر انگشتی Adel

به این نوع قفل اثر انگشتی چینی با کیفیت بسیار بالا، می توان تا 120 عدد اثر انگشت و رمز عبوری شناسایی نمود. همچنین دارای کلید مکانیکی در شرایط اضطراری می باشد. در مقایسه با ویژگی هایی که قفل اثر انگشتی Adel رائه می دهد، دارای قیمت بسیار مناسبی است.

بهترین مدل های قفل الکترونیکی اثرانگشتی در سال 2019

– قفل الکترونیکی اثر انگشتی یال

شاید یکی ازجذاب ترین نام ها در میان قفل های اثر انگشتی ، برند یال باشد. امنیت فوق العاده، دسترسی غیر مجاز به آن را غیر ممکن می سازد. همچنین با انواع سیستم های هوشمند و امنیتی سازگار است. از پرفروش ترین مدل های قفل اثر انگشتی یال می توان به قفل YDM4109 اشاره کرد.

بهترین مدل های قفل الکترونیکی اثرانگشتی در سال 2019

قسمت بعدی این مقاله را در پست های بعدی دنبال نمایید…

گذاشتن نظر