آدرس: تهران، پاسداران، دشتستان دوم، پلاک ۱۴، واحد ۴
88202561 | تلفن شبانه روزی: 09124770848

فاکتورهای مهم قفل هوشمند الکترونیکی

فاکتورهای مهم قفل هوشمند الکترونیکی

قفل هوشمند الکترونیکی

قفل هوشمند الکترونیکی مدل پیشرفته و تکامل یافته قفل مکانیکی می باشد. این نوع قفل ها با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته بکار رفته در آن، مقاومت بسیار بالایی از خود در برابر خرابکاری و نفوذ غیر مجاز نشان می دهد. همچنین با استفاده از روش های دسترسی متفاوت و امن، این امکان را برای شما فراهم می آورد تا بدون نیاز به کلید، درب ورودی را باز نمایید.

هر یک از مدل های قفل هوشمند الکترونیکی ، ویژگی های متعدد و متفاوتی نسبت به هم دارند که می تواند شما را در هنگام انتخاب گزینه مناسب، کمی گیج نماید. در این مقاله به بیان فاکتورها و ویژگی های مهم این نوع قفل ها، که نبود آن ها می تواند خللی در راحتی و امنیت درب ورودی به وجود آورد، خواهیم پرداخت.

تعداد پارامترهای دسترسی قابل تعریف به قفل هوشمند الکترونیکی

فاکتورهای مهم قفل هوشمند الکترونیکی

یکی از فاکتورهای مهم قفل هوشمند الکترونیکی، حداکثر تعداد کاربران قابل تعریف به آن می باشد. قفلی را انتخاب نمایید که تمام افراد داخل ساختمان را پشتیبانی نماید. همچنین امکان صدور مجوز دسترسی برای افراد جدید را نیز فراهم نماید. محدودیت در تعداد مجوز دسترسی و در نظر نگرفتن تناسب میان تعداد پارامترهای دسترسی با افراد داخل ساختمان، می تواند مشکلات زیادی را  برای شما در آینده به ویژه با ورود نفرات جدید، به وجود آورد.

سیستم های امنیتی پیشرفته

فاکتورهای مهم قفل هوشمند الکترونیکی
آلارم هشدار سرقت

قفل دیجیتالی که دارای سیستم های امنیتی پیشرفته نباشد، ارزش سرمایه گذاری نخواهد داشت و با قفل مکانیکی هیچ تفاوتی ندارد. معمولا شرکت های بزرگ برای جلوگیری از ورود غیر مجاز به ساختمان، ویژگی های امنیتی مختلفی را در محصولات خود در نظر گرفته اند. اما شاید مهمترین آن ها عبارتند از: آلارم هشدار حوادث مختلف مانند سرقت و آتش سوزی، قفل کودک یا امنیت خروج و سیستم های رمزدهی امنیتی. وجود این فاکتورهای امنیتی قفل هوشمند الکترونیکی را به سدی غیر قابل نفوذ تبدیل خواهد نمود.

مقاومت در برابر آب

قفل دیجیتال ضد آب

تمام سیستم های الکترونیکی با برق کار می کنند. فرقی نمی کند که برق مورد نیاز به وسیله باتری یا سیم کشی داخلی تامین شود. مادامی که برق در آن ها جریان دارد، آب می تواند آسیب های جدی به آن ها وارد نماید. تمامی مدل های قفل هوشمند الکترونیکی تا اندازه ای ضد آب می باشند. از جمله برندهایی که مقاومت بسیار بالایی در مقابل آب دارند، برند گیت من است.

ضد آب بودن یک فاکتور بسیار مهم در قفل الکترونیکی می باشد، زیرا هیچ کس دوست ندارد به دلیل یک اتفاق و نفوذ مقداری آب، قفل گران قیمت خود را از دست دهد.

اندازه قفل هوشمند الکترونیکی

گاهی اوقات طراحی و اندازه قفل الکترونیکی به گونه ای است که نمی توان آن را بر روی درب مورد نظر جای داد. فراموش کردن این موضوع می تواند باعث از دست رفتن سرمایه گذاری شما گردد. بنابراین در نظر گرفتن استانداردهای درب ورودی جهت نصب این نوع قفل ها، یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب این محصولات می باشد.

مصرف بهینه انرژی

تعویض زود به زود باتری ها در طولانی مدت، هزینه های بالایی را برای شما به دنبال خواهد داشت. قفلی را انتخاب نمایید که از باتری ها به صورت بهینه استفاده نماید. در برندهای بزرگ قفل هوشمند الکترونیکی ، این شرایط وجود دارد و در حالت عادی، 4 عدد باتری قلمی، حداقل 10 ماه برای شما کار خواهد کرد.

گارانتی و خدمات پس از فروش قفل هوشمند الکترونیکی

مهمترین فاکتوری که در هنگام خرید باید در نظر گرفت گارانتی و خدمات پس از فروش می باشد. در بیشتر مواقع عدم توجه به این موضوع باعث پشیمانی کاربر از خرید قفل شده است. شما نمی دانید چه اتفاقی ممکن است در مدت زمان کوتاه برای قفل هوشمند الکترونیکی تان بیافتد. گارانتی یا ضمانت نامه تعویض، فاکتور بسیار مهمی است که در صورت خرابی محصول خریداری شده می تواند به شما کمک کند و باعث شود محصول جایگزین را دریافت کنید.

همچنین داشتن خدمات پس از فروش این اطمینان را در شما به وجود می آورد که شرکت مورد نظر برای مدت بسیار طولانی قادر به تامین قطعات قفل خریداری شده است.

به دلیل اهمیت رضایت مشتری برای شرکت های بزرگ و ارائه گارانتی و خدمات پس از فروش قدرتمند، پیشنهاد می گردد قفل هوشمند الکترونیکی خود را از شرکت ها و برندهای بزرگ خریداری نمایید تا مشکل شما در سریع ترین زمان ممکن و با کمترین دردسر برطرف گردد.

اتصال قفل هوشمند الکترونیکی با سایر وسایل الکترونیکی و هوشمند

اتصال قفل دیجیتال درب ورودی به سیستم های امنیتی

اگر چه این فاکتور تا حدودی قیمت قفل هوشمند الکترونیکی را افزایش می دهد اما با آگاهی از مزایای فوق العاده آن، به ارزش این فاکتور مهم برای سرمایه گذاری پی خواهید برد. با اتصال این نوع قفل ها به سایر سیستم های هوشمند الکترونیکی مانند گوشی های هوشمند، می توانید تمام امور مربوط به درب ورودی مانند باز و بسته نمودن آن، کنترل ورود و خروج، چک نمودن وضعیت درب و … را از راه دور و در محیط تلفنتان، مدیریت نمایید.

فاکتورها و ویژگی های ذکر شده در این مقاله تنها بخشی از ویژگی های قفل هوشمند الکترونیکی هستند. اما نسبت به سایر ویژگی ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند و نبود هر یک از آن ها می تواند مشکلاتی را برای شما به وجود آورند و باعث کاهش راحتی و امنیت گردند.

گذاشتن نظر