فاکتورهای مهم قفل هوشمند

قفل هوشمند الکترونیکی مدل پیشرفته و تکامل یافته قفل مکانیکی می‌باشد. این نوع قفل‌ها با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفت و به‌کار رفته در آن، مقاومت بسیار بالایی از خود در برابر خرابکاری و نفوذ غیرمجاز نشان می‌دهند. همچنین با استفاده از روش‌های دسترسی متفاوت و امن، این امکان را برای شما فراهم می‌آورد تا بدون نیاز به کلید، درب ورودی را باز نمایید.

هر یک از مدل‌های قفل دیجیتال، ویژگی‌های متعدد و متفاوتی نسبت به هم دارند که می‌تواند شما را در هنگام انتخاب گزینه‌ی مناسب، کمی گیج نماید. در این مقاله به بیان فاکتورها و ویژگی‌های مهم این نوع قفل‌ها که نبود آن‌ها می‌تواند کمبودی در راحتی و امنیت درب ورودی به وجود آورد، خواهیم پرداخت.

تعداد پارامترهای دسترسی قابل تعریف به قفل دیجیتال

فاکتورهای مهم قفل هوشمند الکترونیکی

یکی از فاکتورهای مهم قفل هوشمند الکترونیکی، حداکثر تعداد کاربران قابل تعریف به آن می‌باشد. قفلی را انتخاب نمایید که تمام افراد داخل ساختمان را پشتیبانی نماید. همچنین امکان صدور مجوز دسترسی برای افراد جدید را نیز فراهم نماید. محدودیت در تعداد مجوز دسترسی و در نظر نگرفتن تناسب میان تعداد پارامترهای دسترسی با افراد داخل ساختمان، می‌تواند مشکلات زیادی را برای شما در آینده به ویژه با ورود نفرات جدید، به وجود آورد.

سیستم‌های امنیتی پیشرفته در قفل دیجیتال

فاکتورهای مهم قفل هوشمند الکترونیکی

آلارم هشدار سرقت درب

قفل هوشمندی که دارای سیستم‌های امنیتی پیشرفته نباشد، ارزش سرمایه‌گذاری نخواهد داشت و با قفل مکانیکی هیچ تفاوتی ندارد. معمولا شرکت‌های بزرگ برای جلوگیری از ورود غیر‌مجاز به ساختمان، ویژگی‌های امنیتی مختلفی را در محصولات خود در نظر گرفته‌اند. مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از: آلارم هشدار حوادث مختلف مانند سرقت، آتش‌سوزی، قفل کودک یا امنیت خروج و سیستم‌های رمزدهی امنیتی. وجود این فاکتورهای امنیتی قفل هوشمند الکترونیکی را به سدی غیر قابل نفوذ تبدیل خواهد نمود.

مقاومت قفل دیجیتال در برابر آب

قفل دیجیتال ضد آب

تمام سیستم‌های الکترونیکی با برق کار می‌کنند. فرقی نمی‌کند که برق مورد نیاز به وسیله‌ی باتری یا سیم‌کشی داخلی تامین شود. مادامی که برق در آن‌ها جریان دارد، آب می‌تواند آسیب‌های جدی به آن‌ها وارد نماید. تمامی مدل‌های قفل هوشمند الکترونیکی تا اندازه‌ای ضد آب می‌باشند. از جمله برندهایی که مقاومت بسیار بالایی در مقابل آب دارند، برند گیت من است.

ضد آب بودن یک فاکتور بسیار مهم در قفل دیجیتال می‌باشد، زیرا هیچ کس دوست ندارد به دلیل یک اتفاق و نفوذ مقداری آب، قفل گران قیمت خود را از دست دهد.

اندازه قفل هوشمند الکترونیکی

گاهی اوقات طراحی و اندازه قفل الکترونیکی به گونه‌ای است که نمی‌توان آن را بر روی درب مورد نظر جای داد. فراموش کردن این موضوع می‌تواند باعث از دست رفتن سرمایه‌گذاری شما گردد. بنابراین در نظر گرفتن استانداردهای درب ورودی جهت نصب این نوع قفل‌ها، یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب این محصولات می‌باشد.

مصرف بهینه انرژی قفل

تعویض زود به زود باتری‌ها در طولانی مدت، هزینه‌های بالایی را برای شما به دنبال خواهد داشت. قفلی را انتخاب نمایید که از باتری‌ها به صورت بهینه استفاده نماید. در برندهای بزرگ قفل دیجیتال، این شرایط وجود دارد و در حالت عادی، 4 عدد باتری قلمی، حداقل 10 ماه برای شما کار خواهد کرد.

گارانتی و خدمات پس از فروش قفل هوشمند الکترونیکی

مهمترین فاکتوری که در هنگام خرید باید در نظر گرفت گارانتی و خدمات پس از فروش می‌باشد. در بیشتر مواقع عدم توجه به این موضوع باعث پشیمانی کاربر از خرید قفل شده است. شما نمی‌دانید چه اتفاقی ممکن است در مدت زمان کوتاه برای قفل دیجیتال‌تان بیافتد. گارانتی یا ضمانت‌نامه تعویض، فاکتور بسیار مهمی است که در صورت خرابی محصول خریداری شده می‌تواند به شما کمک کند و باعث شود محصول جایگزین را دریافت کنید.

همچنین داشتن خدمات پس از فروش این اطمینان را در شما به وجود می‌آورد که شرکت مورد نظر برای مدت بسیار طولانی قادر به تامین قطعات قفل خریداری شده است.

به دلیل اهمیت رضایت‌مندی مشتری برای شرکت‌های بزرگ و ارائه گارانتی و خدمات پس از فروش قدرتمند، پیشنهاد می‌گردد قفل دیجیتال خود را از شرکت‌ها و برندهای بزرگ خریداری نمایید تا مشکل شما در سریع‌ترین زمان ممکن و با کم‌ترین دردسر برطرف گردد.

اتصال قفل با سایر وسایل الکترونیکی و هوشمند

اتصال قفل دیجیتال درب ورودی به سیستم های امنیتی

اگر چه این فاکتور تا حدودی قیمت قفل هوشمند را افزایش می‌دهد اما با آگاهی از مزایای فوق‌العاده آن، به ارزش این فاکتور مهم برای سرمایه‌گذاری پی خواهید برد. با اتصال این نوع قفل‌ها به سایر سیستم‌های هوشمند الکترونیکی مانند: گوشی‌های هوشمند، می‌توانید تمام امور مربوط به درب ورودی مانند باز و بسته نمودن آن، کنترل ورود و خروج، چک نمودن وضعیت درب و … را از راه دور و در محیط تلفن خود، مدیریت نمایید.

فاکتورها و ویژگی‌های ذکر شده در این مقاله تنها بخشی از ویژگی‌های قفل هوشمند الکترونیکی هستند. اما نسبت به سایر ویژگی‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشند و نبود هر یک از آن‌ها می‌تواند مشکلاتی برای شما به وجود آورند و باعث کاهش راحتی و امنیت گردند.

جهت اطلاع از محصولات جدید قفل دیجیتال پیج اینستاگرام ما را دنبال نمایید.

برای مشاوره رایگان همین حالا فرم زیر را پر نمایید.

امتیازدهی