عوامل موثر بر هزینه تغییر قفل درب

عوامل موثر بر هزینه تغییر قفل درب را در این جا شرح می دهیم. قبل از اینکه به بررسی این عوامل بپردازیم لازم است بدانید به چه دلایلی باید قفل درب را تعویض کنید. این دلایل هدف شما از تعویض قفل و یا ارتقای آن به قفل درب را بهتر مشخص می کند. به طور کلی این قفل ها در دو گروه مکانیکی و دیجیتال در بازار موجودند. تنها راه دسترسی قفل های مکانیکی کلیدها هستند که استفاده از آن ها چالش هایی را به دنبال دارد. از جمله آن می توان به گم شدن این کلیدها، جا ماندن داخل درب، قفل نکردن درب و قابل کپی بودن آن اشاره کرد. به لحاظ امنیت، زیبایی و راحتی استفاده از قفل دیجیتال قابل مقایسه با یک قفل مکانیکی ساده نیست. قفل های الکترونیکی روی انواع درب قابل نصب هستند و از این لحاظ هیچ محدودیتی ندارند. اگر می خواهید در رابطه با دلایل تعویض قفل ها و هزینه های آن اطلاعات کسب کنید این مقاله را از دست ندهید.

10 تا از مهم ترین دلایل تعویض قفل درب

در این بخش به مهمترین دلایل تعویض قفل های منازل و یا شرکت ها می پردازیم با ما همراه باشید.

زمانی که کلیدهایتان را گم می کنید

یکی از علل تعویض قفل درب گم کردن کلیدهاست که در قفل های مکانیکی با آن مواجه می شوید. حتی اگر کلید یدک هم داشته باشید باز هم خیالتان راحت نخواهد بود. چرا که همواره نگران هستید کسی به غیر از شما به قفل خانه و یا محل کارتان دسترسی داشته باشد. در اینصورت تعویض قفل درب تنها راه آرامش شماست. دزدیده شدن کلیدها حتی از گم شدن آن ها نگران کننده تر است. پس در صورت سرقت کلیدها هم که به نوعی مفقود شدن به حساب می آید باز هم می بایست قفل را عوض کنید.

گم کردن کلید

امنیت بیشتر قفل گاراژ و یا پارکینگ

گاراژ و پارکینگ محل پارک خودروها هستند که بعضی از افراد به دلیل نگرانی از قدیمی بودن قفل آن اقدام به تعویضش می کنند. حتی اگر از ماشین شما در داخل پارکینگ خدایی نکرده چیزی سرقت شود بهترین کار تعویض قفل می باشد.

نقل مکان به خانه جدید

شما هرگز نمی دانید که صاحب قبلی چند نسخه کپی از کلید خانه ای که جدید گرفته اید را دارد. بنابراین بهتر است وقتی وارد خانه جدیدی می شوید قفل درب را تغییر دهید.

نقل-مکان-به-خانه-جدید

 

قدیمی شدن قفل ها و نداشتن کارکرد مناسب

مکانیزم های معیوب در قفل های قدیمی به سارقین فرصت های خوبی برای سرقت می دهد. بنابراین به محض متوجه شدن این مسئله قفل ها را عوض کنید.

شکسته شدن قفل ها

در صورت شکسته شدن قفل ها توسط سارقین و یا افراد ناشناس می بایست کلیه قفل ها تعویض کنید. چرا که ممکن است دیگر قفل ها را برای ورود بعدی بررسی کرده باشند.

شکستن قفل

اگر با کسی به مشکل خوردید

گاهی پیش می آید که با یک شریک کاری یا همخانه دانشجویی دچار مشکل می شوید. در اینصورت برای جلوگیری از هر اقدام  احتمالی حتماً قفل درب را تعویض کنید. 

اگر کسی کلید شما را دارد

در صورتی که از روی سهل انگاری یکی از اعضای خانواده کلید یدک به باغبان و یا خدمتکار داد فرصت خوبی است که قفل ها را عوض کنید.

کلید

قفل ها برای مدت طولانی تعویض نشدند

توصیه می شود برای تأمین امنیت منزل و یا محل کارتان قفل های مکانیکی را هر چند سال یکبار عوض کنید. اما در مورد قفل دیجیتال به این شکل نیاز نیست عمل کنید. تنها کافیست دسترسی ها را هر چند وقت دوباره به قفل معرفی نمایید.

برای آسایش بیشتر

استفاده از قفل دیجیتال به جای مکانیکی کیفیت زندگی شما را تا حد زیادی بالا می برد. دیگر نیازی به استفاده از کلید و حمل آن ندارید. تنها با یک اثر انگشت و یا رمز درب را باز می کنید. نگرانی بابت جا ماندن کلید داخل درب و یا قفل کردن درب ندارید. قفل دیجیتال دارای مغزی هوشمند است و پس از بسته شدن قفل می شود.

برای احساس امنیت بیشتر

با تعویض قفل درب آرامش ذهنی بیشتری خواهید داشت. دیگر نگران اینکه چه کسی ممکن است کلید شما را داشته باشد نیستید. با خیال راحت به سفر می روید به خصوص وقتی که از قفل هوشمند استفاده می کنید با اپلیکیشن کنترل بیشتری دارید.

امنیت بیشتر در منزل

عوامل مؤثر بر هزینه تعویض قفل درب

عوامل متعددی روی هزینه های عوض کردن قفل ها تأثیر گذارند که در این جا به آن ها را بیان می کنیم.

نوع قفل

اینکه در زمان تعویض قفل درب، قفل بعدی از چه برندی است و از چه متریالی ساخته شده روی هزینه شما تأثیر می گذارد. برخی قفل ها لوکس و گران قیمت هستند و دارای متریال گرانی هستند. در عوض برخی از قفل ها در عین کیفیت و محکم بودن قیمت اقتصادی و مناسبی دارند. قفل های هوشمند قیمت بالاتری نسبت به نوع مکانیکی دارند اما در عوض امنیت و راحتی بیشتری به کاربر می دهند.

تعداد قفل

اینکه چند قفل را در خانه و یا محل کارتان می بایست تعویض کنید هزینه تعویض قفل درب را تحت تأثیر قرار می دهد. گاهی با عوض کردن قفل درب ورودی کار شما راه می افتد. اما گاهی نیاز به تغییر قفل پارکینگ و ورودی ساختمان هم دارید.

تعویض درب

سؤال اینجاست که آیا تغییر قفل درب منجر به تعویض خود درب هم می شود. اکثر قفل های مکانیکی و دیجیتالی روی انواع درب نصب می شوند. اما گاهاً به دلیل فرسودگی بیش از حد درب امنیت زیر سؤال می رود. در صورتی که برای تغییر قفل نیاز به تعویض درب داشته باشید تبعاً هزینه شما بالاتر می رود.

تعداد دسترسی ها

اگر دسترسی کلید باشد مانند آنچه که در قفل های مکانیکی می بینید تعداد آن در هزینه تعویض قفل مطرح است. همچنین در مورد دسترسی تگ های rfid قفل دیجیتال تنها دو کارت روی قفل رایگان است و برای تعداد بیشتر می باست هزینه جداگانه بپردازید. 

نصب قفل ها

نصب از لحاظ مختلفی می تواند هزینه های شما را افزایش دهد. اینکه نصب قفل درب را به افراد تازه کار بسپارید ممکن است باعث زدن خسارت به قفل شوند. در اینصورت یک هزینه نصب می دهید و دوم هزینه خرید قفل جدید. بعلاوه نصاب را از شرکت معتبر بخواهید زیرا در اینصورت هزینه کمتری برای نصب می پردازید.

برای مشاوره رایگان همین حالا فرم زیر را پر نمایید.

امتیازدهی