سیستم ورودی دوبل قفل الکترونیکی

سیستم ورودی دوبل قفل الکترونیکی چیست؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا باید با سیستم های امنیتی قفل در هنگام ورود آشنا شوید. اکثر مدل های قفل الکترونیکی دارای سیستم های امنیتی منحصر به فردی می باشند که از دسترسی غیر مجاز افراد ناشناس و سارقان به درب ورودی ساختمان جلوگیری می نماید. از جمله سیستم هایی که برای دسترسی امن به درب ورودی در این نوع قفل ها در نظر گرفته شده است می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • مکانیزم کد تصادفی
  • مکانیزم کد خیالی
  • سیستم ورودی دوبل رمز و کارت
  • سیستم ورودی دوبل رمز و اثر انگشت

در پست های قبل در مورد تابع خیالی و کد تصادفی صحبت شده است حال در ادامه به شرح سیستم جذاب و امنیتی ورودی دوبل خواهیم پرداخت.

ورودی دوبل رمز و کارت در قفل الکترونیکی

با فعال کردن سیستم ورودی دوبل کارت و رمز در قفل های الکترونیکی کارتی ، برای ورود علاوه بر وارد کردن رمز باید کارت را نیز شناسایی کرد. در غیر این صورت درب را به هیچ عنوان نمی توان باز نمود. این کار به امنیت بیشتر منزل شما مشتریان عزیز کمک می نماید.

بازکردن درب توسط رمز

ورودی دوبل رمز و اثر انگشت در قفل الکترونیکی

با فعال کردن سیستم مکانیزم دسترسی دوبل اثرانگشت و رمز در قفل های اثر انگشتی، برای ورود علاوه بر وارد کردن رمز باید اثر انگشت را نیز شناسایی کرد. در غیر این صورت آلارم هشدار قفل به صدا در می آید و سیستم الکترونیکی قفل نیز برای دقایقی از کار می افتد.

سیستم ورودی دوبل اثر انگشت و رمز در قفل الکترونیکی

نکات مهم در هنگام استفاده از مکانیزم ورودی دوبل

  • در هنگام استفاده از مکانیزم ورودی دوبل قفل الکترونیکی ، دقت نمایید که فراموشی یکی از پارامترها باعث از دست رفتن قفل می شود. به همین دلیل در برخی از مدل ها که دارای کلید مکانیکی می باشند، توصیه می شود کلید، بیرون از منزل و در جای امن نگهداری شود تا در صورت فراموشی رمز یا از دست رفتن کارت بتوان درب ورودی را بدون آسیب رساندن و تخریب قفل، باز نمود.
  • اگرچه استفاده از این مکانیزم باعث افزایش امنیت درب ورودی می گردد اما پیشنهاد می گردد از دیگر ویژگی های امنیتی این نوع قفل ها برای محافظت از درب ورودی استفاده شود؛ زیرا استفاده از ورودی دوبل برای اقشاری مانند کودکان و افراد سالمند کمی دشوار می باشد و ریسک از دست رفتن قفل را افزایش می دهد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد مشخصات قفل دیجیتال گروه بازرگانی کارن می توانید با شماره تلفن ۰۹۳۷۲۲۷۶۰۱۴ (پاسخگوی ۲۴ ساعته) و تلفن ثابت ۸۸۲۰۲۵۶۱ (بخش فروش) تماس بگیرید.