همه چیز درباره سیستم هوشمند خانه

سیستم هوشمند خانه چیست؟ چگونه می توان از مزایای مربوط به خانه هوشمند بهره مند شد؟ اهمیت مربوط به استفاده از سیستم هوشمند خانه چیست؟

بشر از همان زمانی که در این دنیا پا گذاشته است، به دنبال ایجاد محیط آرام برای زندگی خود بوده و برای رسیدن به رفاه مدنظر خود نیز، راه ها و روش های بسیار متنوعی را خلق کرده است. پیشرفت تکنولوژی نیز کمک بسیار بزرگی را برای افراد در این زمینه داشته است به طوری که شما می توانید تجلی باشکوه فناوری را، در اجزای خانه هوشمند، مورد مشاهده قرار دهید.

شما نیز می توانید با بهره مندی از سیستم هوشمند خانه، به راحتی به مسافرت های بلند خود پرداخته و قسمت های مختلف منزل تان را از راه دور، کنترل نمایید. برای کنترل منزل خود از راه دور، نیازمند استفاده از اجزای هوشمند در خانه ی خود هستید تا بتوانید به کمک گوشی همراه یا تبلت، بسیاری از فعالیت های مربوط به منزل خود را، هدایت نمایید.

در بسیاری از مواقع که مجبور هستیم با عجله از خانه خارج شویم و از خاموش نکردن چراغ ها یا شعله اجاق گاز مطمئن نبوده و در نتیجه تا پایان روز، دچار دلهره و اضطراب شدیدی می شویم که در این صورت می توانیم با بهره مندی از سیستم خانه هوشمند، از راه دور اقدام به خاموش کردن لامپ های منزل خود داشته و با خیال راحت، به کار خود بپردازیم. در سایر بخش های مربوط به مقاله پیش روی تان، راجع به مزایای استفاده از سیستم هوشمند خانه و اجزای مربوط به سیستم مذکور، صحبت خواهیم کرد.

سیستم هوشمند

کنترل سیستم هوشمند

مزایای استفاده از سیستم هوشمند خانه

همانطور که در بخش قبلی نیز به این موضوع اشاره شد، نصب نرم افزار سیستم هوشمند خانه و استفاده از اجزای مربوط به آن، می تواند مزیت های زیادی را به دنبال داشته باشد. مهم ترین مزایای استفاده از سیستم خانه هوشمند، عبارتند از:

  • ایجاد امنیت بسیار بالا در منزل شخصی افراد
  • صرفه جویی بسیار بالا در میزان مصرف انرژی
  • کنترل فعالیت های مختلف در منزل از راه دور
  • پرداخت به مسافرت های طولانی مدت بدون داشتن هرگونه دلهره ای
  • لذت بردن از فناوری نوین جهانی
  • صرفه جویی در زمان
  • تجربه یک زندگی راحت و آسوده

همچنین شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ویژگی های مربوط به خانه هوشمند، با متخصصان ما از وب سایت پیش روی خود، هماهنگ بوده و شگفت انگیزترین مطالب را، اخذ کنید.

کنترل از راه دور خانه هوشمند

کنترل سیستم هوشمند با موبایل

سیستم هوشمند خانه از چه اجزایی تشکیل شده است؟

امروزه اهمیت بهره مندی از خانه هوشمند به قدری افزایش پیدا کرده است که بسیاری از مردم به دنبال اجرای سیستم مذکور در محیط زندگی خود هستند. همچنین فناوری مذکور را می توان در اجزای مختلف منزل به کار برد. مهم ترین اجزای مربوط به خانه هوشمند، عبارتند از:

کنترل روشنایی با سیستم خانه هوشمند

در برخی از موارد نیاز دارید که شب را در خانه یکی از دوستان یا نزدیکان خود سپری کنید که در این صورت می توانید به کمک سیستم هومشند خانه، چراغ خواب ها یا یکی از لامپ های منزل خود را، از راه دور روشن کرده و با خیال راحت به مهمانی خود بپردازید. همچنین می توانید میزان نوردهی لامپ های منزل تان را نیز، تنظیم و کنترل کنید.

استفاده از پرده های برقی در خانه هوشمند

استفاده از پرده های برقی از سایر اجزای مربوط به خانه هوشمند می باشد که شما می توانید از محل کار خود نیز، کنترل پرده های منزل تان را، در دست داشته باشید. مثلا به هنگام شب پرده ها به صورت اتوماتیک پایین بی آیند.

سیستم امنیتی خانه هوشمند

با استفاده از سیستم امنیتی و دوربین های مدار بسته هوشمند، می توانید سارقین را به راحتی شناسایی کرده و آنها را در دام بیندازید. به یاد داشته باشید که سیستم های امنیتی از مهم ترین اجزای مربوط به یک ساختمان می باشد و تا جایی که امکان دارد از مدرن ترین و هوشمندترین این تجهیزات استفاده کنید.

تلویزیون هوشمند

با خرید تلویزیون های هوشمند، می توانید از راه دور نیز آن را به کمک گوشی موبایل خود، روشن یا خاموش کنید. همچنین امکان تعویض کانال نیز از طریق سیستم هوشمند خانه، امکان پذیر می باشد. شما نیز از چنین تکنولوژی بی نصیب نمانده و هم اکنون اقدامات لازم را جهت اجرای سیستم هوشمند خانه، انجام دهید.

اجزای-سیستم-خانه-هوشمند

کنترل کامل خانه با سیستم هوشمند

ترموستات های هوشمند

شما می توانید با بهره مندی از ترموستات های هوشمند، دمای منزل خود را در مسافت های بسیار دور، کنترل نمایید. همچنین ترموستات های مذکور، می توانند گزارش دقیقی از میزان مصرف انرژی را نیز در اختیار کاربران خود قرار دهند. 

قفل های هوشمند

اگر شما نیز همچنان به دنبال پاسخ مناسبی برای سوال سیستم هوشمند خانه چیست؟ هستید، می توانید در ادامه مقاله نیز با ما باشید. قفل های هوشمند یکی از بهترین اجزای مربوط به خانه هوشمند می باشد که امروزه نه تنها در منازل، بلکه در هتل ها، رستوران ها، طلا فروشی ها و ویلاها نیز از این تجهیزات استفاده می کنند. بسیاری از سارقین با فوت و فن های باز کردن قفل ها، آشنا هستند به همین دلیل توصیه می شود که از قفل های هوشمند استفاده نمایید. 

پنجره و درب های هوشمند

جهت ایجاد امنیت لازم در محل زندگی خود، پیشنهاد می کنیم که از پنجره ها و درب های هوشمند استفاده نمایید. همچنین می توانید به کمک سیستم هوشمند خانه از راه دور، باز یا بسته بودن درب و پنجره های منزل خود را، چک کنید.

آبیاری خانه هوشمند

دیگر نگران زمان آبیاری گیاهان و روف گاردن منزل خود نباشید چرا که می توانید با بهره مندی از سیستم آبیاری خانه هوشمند، به شکل منظم گلدان ها و گیاهان خود را، آبیاری نمایید.

امتیازدهی